Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

DZIENNIK ELEKTRONICZNY - INSTRUKCJA LOGOWANIAPODZIĘKOWANIE!
6-10-2015    PROGRAM GLOBE!
27-09-2015    

ROZPOCZĘCIE SEZONU W PROGRAMIE GLOBE!


Uczniowie innowacyjnej (biologiczno-chemicznej) klasy Ig, pod opieką nauczyciela biologii Ewy Dudek, rozpoczęli całoroczne hydrologiczne badania wód Wisłoka w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE. Wyniki badań uczniowie będą systematycznie przesyłali do USA.
OTRZĘSINY 2015!
26-09-2015    

OTRZESINY PIERWSZOKLASISTÓW STAŁY SIĘ FAKTEM!


23 października odbyły się u nas w szkole otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były w tym roku "bajki". Każda klasa drogą losowania otrzymała swój temat do przebrania i zabawy. Były Teletubisie, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka, 101 Dalmatyńczyków, Smerfy i Myszka Miki. Uczniowie poszczególnych klas w pięknych strojach prezentowali swój program, włączając do zabawy wychowawców. Wielkim hitem Otrzęsin stała się torebka Pani Aniki Siorek (że nie wspomnieć o pantoflach). Po zakończeniu prezentacji i złożeniu uroczystej przysięgi, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.
WSPOMNIENIA Z WAKACJI!
26-09-2015    

OBÓZ SPORTOWY WE WŁADYSŁAWOWIE - SIERPIEŃ 2015!


Wprawdzie wakacje już dawno za nami, ale warto przypomnieć ten wpaniały czas. Tym bardziej, że małymi krokami zbliżają się ferie zimowe, a wraz z nimi obóz narciarski w Żdiarze na Słowacji.

Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć.

W dniach 14-26 sierpnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły ... i nie tylko, cieżko trenowali i wypoczywali na Obozie sportowo - rekreacyjnym we Władysławowie. Dzień rozpoczynał się poranną zaprawą i aerobikiem. Oprócz treningów, które odbywały się dwa razy dziennie na obiektach Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" (hala sportowa, bieżnie lekkoatletyczne, boiska plażowe, basen i korty tenisowe), uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie odbyli wycieczkę, na której zwiedzali fortyfikacje obronne wybrzeża na Helu i w Jastarni. Byli w Ocean Parku z eksponatami ryb, wielorybów i innych zwierząt morskich naturalnych rozmiarów. Kaszubska kapela uczyła ich kaszubskiego alfabetu oraz piosenek regionalnych. Młodzież spędzała czas w Parku Linowym oraz na Paintballu. Odbyli rejs statkiem pirackim po morzu i zażywali kąpieli słonecznych. A wieczorami bawili się na dyskotece, śpiewali karoke lub piekli kiełbaski na ognisku. Czas płynął bardzo szybko i niestety trzeba było pożegnać słoneczne Władysławowo i wrócić do Rzeszowa, ale kierownik Ryszard Soboń nam przyrzekł, że za rok wszyscy tam wrócą.
V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!
26-09-2015    

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"


Dzień 25 września 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie był szczególny, gdyż odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - World Multiplication Table Day. Uczniowie innowacyjnej klasy pierwszej ( matematyczno-fizycznej) w specjalnych Komisjach sprawdzali "tabliczkową wiedzę" starszych kolegów oraz osób dorosłych na terenie szkoły i miasta Rzeszowa.

Uczniowie do głównego dnia obchodów przygotowywali się kilka tygodni. Szkołę ozdobiły plakaty, rekwizyty oraz dekoracje z tabliczką mnożenia. Przed egzaminami wszyscy aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw i konkursów.

W dniu egzaminu, zaopatrzone w losy Patrole Egzaminacyjne wyruszyły w drogę. Towarzyszyły im kolorowe transparenty, balony i wiele innych pomysłowych dekoracji. W klasach, na korytarzach szkolnych ,w galerii handlowej Millenium Hall, Komisariacie Policji nr 1 oraz w Domu Seniora przeprowadzone zostały krótkie egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia.

Uroczysty dzień propagował zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki, motywował uczniów do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Zachęcił do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie nadrobili "tabliczkowe" zaległości po wakacjach, natomiast dorośli dali przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Rzeszowianie wykazali się dużą odwagą wyrażając chęć podejścia do egzaminu. W tym wyjątkowym dniu udało się wyłonić setki Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Prezentującym świetną znajomość tabliczki w bezbłędnej odpowiedzi na pięć pytań z losu, nadane zostały tytuły MT EXPERT oraz wręczone zostały specjalne legitymacje.


Koordynatorzy lokalni akcji: Dorota Zembroń i Iwona Bednarz
Zapraszamy do galerii zdjęć.
V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!
21-09-2015    

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!


Nasza szkoła uczestniczy w akcji organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.


WYCIECZKI INTEGRACYJNE!
19-09-2015    

WYCIECZKI INTEGRACYJNE!


17 i 18 września uczniowie klas pierwszych i drugich bawili się na wycieczkach integracyjnych.

I tak klasa 1f wyjechała aż do Krakowa. W programie był spacer po dziedzińcu wawelskim i Wielkim Rynku. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek historycznych. Po spacerze, wielką atrakcją był pobyt w Aquaparku krakowskim. Dzięki temu wyjazdowi , wszyscy lepiej się poznali i … polubili :)
Klasa I H integrowała się w kręgielni Galaktyka. Po 2 godzinach zaciętych rozgrywek w zbijaniu kręgli kulą udaliśmy się na lody. Szczęśliwi powróciliśmy do szkoły.Klasa I D na wycieczkę integracyjną wybrała się w okolice "Lisiej Góry". W programie była gra w siatkówkę plażową, ognisko z pieczeniem kiełbaski i zwiedzanie Zalewu kajakami lub motorówką.Uczniowie klas pierwszych: Ic, Ie i I g wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w zagrodzie "Albin" w Słocinie. Podczas wspólnych rozmów i zabaw, gier w piłkę i pieczenia kiełbasek na grillu, jak również przejażdżki konnej wszyscy bardzo dobrze się bawili. Chłopcy i dziewczęta bliżej się poznali i nabrali pewności siebie. Wycieczka do zagrody bardzo podobała się gimnazjalistom i pomogła zintegrować zespoły klasowe.


Klasa II e była w Parku Trampolin HAPPY JUMP w Rzeszowie. Świetne miejsce na integrację klasy. Wyskakaliśmy się za wszystkie czasy a najwiekszą atrakcją była zabawa w trampolinowego zbijaka. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni już zastanawiamy się kiedy pójdziemy tam znowu.
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2015-2016!
19-09-2015    

ZWYCIĘSTWO ZESPOŁU SOS GIMNAZJUM 7!


Udane rozpoczęcie sezonu 2015/2016 przez zespół SOS Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie rocznik 2000.

Siatkarze SOS G 7 w Rzeszowie zwyciężyli w turnieju organizaowanym przez Miejskie Towarzystwo Sportowe WINNER w Czechowicach Dziedzicach. Rzeszowianie zwyciężyli wszystkie mecze pokonując SOS Andrychów 3:0, SOS Kęty 3:0 i gospodarzy turnieju Winner Czechowice-Dziedzice 2:1 tym samym zdobywając puchar burmistrza miasta.
Najlepszym zawodnikiem SOS G 7 został Kacper Szpanelewski.Na zdjęciu stoją od lewej: Kacper Szczutek, Piotr Kaczor, Grzegorz Pączek, Oskar Paśko, Karol Rzegocki, trener Bartłomiej Skowron. Klęczą od lewej: Daniel Szajna, Przemysław Witko, Kacper Szpanelewski.SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS!
14-09-2015    

Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie Szkolnych Kół Caritas.


12 i 13 września 2015r. w Rzeszowie odbyło się Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie Szkolnych Kół Caritas , w związku z 20 rocznicą powołania tej formy wolontariatu w szkołach. Główne uroczystości odbyły się w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym przy ul. Podpromie. Uświetniły je występy wokalne i sportowe. Nasze Koło ( ZSO nr 4 ) reprezentowały uczennice z klasy II liceum z opiekunem ks. Mariuszem Fijałkiewiczem. Zapraszamy nowych wolontariuszy do udziału w akcjach SKC w bieżącym roku szkolnym.
332. ROCZNICA BITWY POD WIEDNIEM!
12-09-2015    

332. ROCZNICA BITWY POD WIEDNIEM!


Dnia 12 września 2015 roku obchodzimy 332. rocznicę bitwy pod Wiedniem. 12 września 1683 roku w bitwie pod Wiedniem patron naszej szkoły król Jan III Sobieski odniósł wielkie zwycięstwo nad armią turecką pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Od tej pory Turcy przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy.

Z okazji rocznicy bitwy uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościową audycję upamiętniającą to wielkie wydarzenie.
Jan Sobieski pod Wiedniem, obraz Jana Matejki z 1883 roku, Muzea Watykańskie

Posłuchaj muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=Ki9zelWmzcs
https://www.youtube.com/watch?v=CfmB-cgH9P4


NARODOWE CZYTANIE!
6-09-2015    

Wielki Happening Czytelniczy - Czytaliśmy „Lalkę” B. Prusa w ramach ogólnopolskiej akcji p.h. ”Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej5 września br. o godz. 16 w Rzeszowie przy Fontannie Multimedialnej młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Bomby i Pani Anny Ciechanowskiej wzięła udział w Wielkim Happeningu Czytelniczym. Podczas tegorocznej imprezy czytaliśmy fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Wzięliśmy także udział w licznych konkursach, animacjach i warsztatach. Kupiliśmy książki na Kiermaszu Książek Przeczytanych, a uczennica kl. III b - Karolina Szwajca - udzieliła wywiadu dla TVP Rzeszów.

Za rok również włączymy się do tej akcji, by pokazać jak ważne jest w XXI wieku pielęgnowanie historii polskiej literatury, wzmocnienie tożsamości i dumy narodowej,i przede wszystkim jednoczenie Polaków jako wspólnoty.

TAŃCZYLIŚMY POLONEZA...
6-09-2015    

Tańczyliśmy Poloneza.... w orszaku „Szlachetnej Paczki”

Dnia 3.09.2015 roku o godz.16 uczniowie naszej szkoły ( kilkadziesiąt osób!!! ) pod opieką Pani Renaty Bomby wzięli udział w „Studniówce SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Razem z innymi wolontariuszami odtańczyliśmy Poloneza na 100 dni przed Szlachetną Paczką .Warto dodać, że Delfina i Bartek-nasi absolwenci i zwycięzcy 5.edycji „Mam Talent” byli pierwszą parą.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym ogólnopolskim projekcie. Cieszymy się, że nasz udział został doceniony przez Panią Anię Ferenc – Koordynatora Regionalnego oraz Panią Ulę, wolontariuszkę, która w zeszłym roku aż 3 razy ( w grudniu, kwietniu i czerwcu) woziła paczki do wybranej przez nas rodziny.

Wierzymy, że w czasie tego wyjątkowego happeningu udało się nam zachęcić innych do wsparcia akcji. My już zbieramy siły, by kolejnyraz pokazać, że mamy wielkie serca, a nasza Paczka dla potrzebujących będzie naprawdę wielka.

ZAPROSZENIE!
2-09-2015    

W ramach inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej ph. „Narodowe Czytanie”, w sobotę 5 września br. w godz. 16:00-21:00 w Rzeszowie, na terenach Fontanny Multimedialnej przy Alei Lubomirskich w Rzeszowie odbędzie się Wielki Happening Czytelniczy. Podczas tegorocznej odsłony akcji będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !!!!:)
Przyjdzcie z rodzinką, przyjaciółmi, znajomymi.


Każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich sił m.in. w Klubie Czytelnika. Dodatkowo przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. animacje, warsztaty, zabawy, pokaz mody XIX wiecznej, wspólny flashmob, grę miejską i Kiermasz Książek Przeczytanych.

Organizatorzy: Urząd Miasta Rzeszowa, WiMBP w Rzeszowie, Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Dom Kultury Patroni medialni: TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny
Koordynator akcji w ZSO nr4 w Rzeszowie Renata BombaSZLACHETNA PACZKA!
2-09-2015    

Zatańczmy jutro Poloneza….Tylko sto dni do Finału Paczki!


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt świątecznej pomocy – realizowany od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Nasza szkoła dołączyła do przyjaciół „SZLACHETNEJ PACZKI” w tamtym roku.

3 września 2015 r. o godz. 16 na Rynku w Rzeszowie oraz w 15 pozostałych miastach wojewódzkich. darczyńcy, celebryci oraz wolontariusze Paczki i Akademii– tysiące osób w całej Polsce połączą się i wzorem maturzystów zatańczą Poloneza. Tym samym rozpoczną się przygotowania do „egzaminu dojrzałości społeczeństwa”.

My też na Rynku będziemy! Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tym tanecznym święcieJ Studniówka bowiem to ważny moment w projekcie – za sto dni w czasie Finału Paczki połączymy siły, by wspólnie z naszą szkolną społecznością przygotować paczkę dla wybranej rodziny.

Przyjdźmy więc na Rynek, by wspólnie świętować i tańczyć Poloneza.

Koordynator akcji w ZSO nr4 w Rzeszowie - Renata BombaROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015-2016!
30-08-2015    

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016!


We wtorek, 1 września, powitaliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej w Katedrze rzeszowskiej uczniowie zgromadzili się na szkolnym dziedzińcu. Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz, ciepło przywitała uczniów i nauczycieli. Wszystkim życzyła wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wybranego celu. Na koniec uczniowie udali się na spotkanie ze swymi wychowawcami.

starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.