Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

OD 14 MAJA PRZYJMUJEMY PODANIA O PRZYJĘCIE DO LICEUM!SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!
12-05-2015    

KOLEJNY SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!


12 maja w Błażowej rozegrany został finał wojewódzki gimnazjady w tenisie stołowym. Nasza drużyna w składzie: Rafał Stąpor, Michał Majcher zajęła w nim I miejsce , pokonując w zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku drużynę z Jarosławia 3 -1.
Należy dodać, że tenisiści stołowi obronili tytuł mistrzów województwa z poprzedniego roku, natomiast jest to czwarty tytuł w historii szkoły.

Zajmując I miejsce w województwie Rafał i Michał uzyskali awans do zawodów ogólnopolskich! Powodzenia!


ZASZCZYTNY TYTUŁ!
09-05-2015    

Jesteśmy "SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 uzyskał w roku szkolnym 2014/2015 tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Jest to zaszczyt dla placówki, a jednocześnie zobowiązanie do dalszego podejmowania działań na rzecz identyfikowania, promowania oraz rozwijania uzdolnień uczniów.
Umieszczenie na mapie "Szkół Odkrywców Talentów", znajdującej się na stronie www.ore.edu.pl, jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy wyróżniającej naszą szkołę w środowisku lokalnym.


TYDZIEŃ BIBLIOTEK!
08-05-2015    

08-15.05.2015r. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

obchodzony uroczyście w całej Polsce, a także u nas w szkole !!!


Tydzień Bibliotek – to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa


Hasłem Tygodnia Bibliotek 2015 jest „Wybieram bibliotekę”


Zachęcamy wszystkich do udziału w tym ogólnopolskim projekcie.Czytajmy więcej książek, odwiedzajmy częściej biblioteki, ponieważ książka jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej świadczących o istocie człowieczeństwa wynalazków. Przekazuje wiedzę, pozwala na odkrywanie tajemnic przeszłości. W świecie e-booków i audiobooków to bibliotekarz jest często jedyną osobą, która zachęca do sięgania po tradycyjną książkę. Warto o tym wszystkim pamiętać i to nie tylko w tym symbolicznym tygodniu.
Opiekun projektu Renata BombaNIESPODZIANKA!
08-05-2015    

Ależ to była niespodzianka!

Z życzeniami, okruchami poezji, kwiatami, upominkami i uśmiechem w Bibliotece Osiedlowej ( Filia nr 6 w Rzeszowie) i Bibliotece Szkolnej ZSO nr4 w Rzeszowie


Dnia 08.05.2015 roku o godz.10.45 z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum wraz z wychowawcą Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Beatą Śmiałek złożyli niespodziewaną wizytę w Bibliotece Osiedlowej na Nowym Mieście w Rzeszowie. Było to szczególne i wzruszające spotkanie, bo w tym właśnie dniu obchodziły swe święto Panie Bibliotekarki.

Z tej właśnie okazji gimnazjaliści przygotowali część artystyczną. Były przemówienia, życzenia, kwiaty, wiersze, upominki i łzy wzruszenia. Pani kierownik, Maria Gulak, zaskoczona naszym występem, podziękowała za miłą niespodziankę, podkreślając, że tak wyjątkowego Dnia Bibliotekarza dotąd nie obchodziła:. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczniowie wraz z opiekunami otrzymali książki i upominki.

Godzinę później uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum wraz z wychowawcą Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Gimnazjaliści przypomnieli historię Święta Bibliotekarza, recytowali wiersze, wręczyli laurkę z życzeniami i kwiaty. Po tej części, uczniowie wcielili się w role dziennikarzy i przeprowadzili arcyciekawy wywiad z Panią Aniką i Panią Ewą. Pytań było mnóstwo, a i śmiechu dużo:, dlatego spotkanie w naszej bibliotece przebiegło w radosnej atmosferze. Za miłe słowa i pamięć uczniowie otrzymali od Pań koszyk słodyczy. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniom podziękowała za przygotowaną część artystyczną.

ŻYCZENIA!
08-05-2015    TURNIEJ EKOLOGICZNY!
30-04-2015    

W dniu 29.04.2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 7 w składzie: Gabriela Dziki - kl. III a, Aleksandra Skrzypa - kl. III a i Szymon Dumański - kl. III c, zajęli III miejsce w Międzygimnazjalnym Turnieju "Rzeszowiacy - ekologicznie i zdrowo zakręceni" zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie.
Nagrodę pieniężną dla ZSO nr 4 w wysokości 500 zł ufundował Prezydent Miasta Rzeszowa. Gratulujemy !

VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!
26-04-2015    

VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!


SUKCES ZESPOŁU No_1!


25 kwietnia 2015 roku w ZSO Nr 4 w Rzeszowie odbyły się VI Podkarpackie Mistrzostwa Formacji Tanecznych Piruet. Organizatorami imprezy byli ZSO Nr 4, Centrum Usług Dydaktycznych oraz Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall. Patronat honorowy objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Turniej zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Z edycji na edycję konkurs cieszy się coraz większą popularnością .W obecnej edycji na scenie prezentowało się ponad 800 dzieci i młodzieży. Na scenie gościnnie wystąpili m. in. zwycięzcy V edycji programu telewizyjnego "Mam talent": Bartłomiej Byjoś i Delfina Przeszłowska, Mistrzowska Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance z Dębicy - do największych jej osiągnięć zaliczyć można mistrzostwo Polski w show dance. Prezentacje dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych działających w szkołach i domach kultury na terenie całego województwa były na najwyższym poziomie.


Komisja sędziowska w składzie: CZYTAJ DALEJ...


GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY...


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015!
24-04-2015    PODWÓJNY SUKCES MARCINA!
14-04-2015    

BRAWO MARCIN!


W dniu 14 kwietnia Tomasz Kras nauczyciel Zespołu Szkół Energetycznych wręczył Marcinowi Reklińskiemu z klasy 3E nagrody. Marcin został laureatem Szybkiego Konkursu Informatycznego oraz wyróżniona została jago praca w konkursie dla grafików "Rzeszów iNaczeJ".


Informacje o aktualnych konkursach ENERGETYKA znajdują się na stronie: http://www.zsen.resman.pl/konkursy/


X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!
13-04-2015    

X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA


Turniej odbył się w dniach 11,12.04.2015r na obiektach sportowych ZSO nr 4 i Gimnazjum sportowego w Rzeszowie. W zawodach udział wzięło 12 czołowych młodzieżowych drużyn z całej Polski w tych trzech tegorocznych półfinalistów Mistrzostw Polski Młodzików: AKS Rzeszów (w składzie z zawodnikami SOS G 7), METRO Warszawa i SOS Andrychów oraz dwie drużyny z SOS G7 z Rzeszowa, Biecz, Białystok, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, MKS Andrychów AKS Rzeszów drugi zespół i Kędzierzyn Koźle. W pierwszym dniu turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grypy po 6 drużyna. W grupach grano każdy z każdym co było prawdziwym maratonem siatkarski, każda drużyna rozegrała 5 meczy. Sobotnie zmagania wyłoniły półfinalistów turnieju: czytaj dalej

Na zdjęciu drużyna Siatkarskiego Ośrodka Sportowego Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie.
Od lewej stoją: Trener Bartłomiej Skowron, Marek Rozborski, Kacper Mosoń, Daniel Szajna, Karol Rzegocki, Piotr Kaczor, Mateusz Zembroń, Dominik Sobota. Od lewej klęczą: Kacper Szczutek, Gerard Kuzara, Przemysław Witko, Grzegorz Pączek, Patryk Kołcz, Kacper Korab.


SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!
10-04-2015    

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!


10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych, z okazji "Dnia Techniki", odbył sie konkurs informatyczny dla gimnazjalistów.
Trójka naszych gimnazjalistów zdeklasowała przeciwników i stanęła na podium.
Nalepszy okazał się Marciń Rekliński, finalista kuratoryjnego konkursu informatycznego, na drugim miejscu uplasował się Jakub Niedziałek, na trzecim Krzysztoł Pasowicz.

Opiekunem uczniów jest p.Justyna Pałys

Całej zwycięskiej trójce życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy wygranej!
SUKCES KABARETU "BEZ"!
03-2015    

II miejsce Zespołu Teatralno - Kabaretowego Bez
w II Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne"


Zespół Teatralno - Kabaretowy Bez w składzie : Martyna Dudek, Józef Marczak, Hubert Filip, Patryk Lelakowski, Damian Twardowski, Maciej Hulbój, Sławomir Szetela, Kamil Chwaszcz 26 marca 2015 roku wystąpił i zajął II miejsce w II Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Józef Marczak otrzymał wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Mamy nadzieję,że w przyszłym roku wygramy. Grupą opiekują się nauczyciele - pp. Danuta Wnęk i Jolanta Stefańska.GOLGOTA WSCHODU - LEKCJA HISTORII!
03-2015    

UROCZYSTA WIECZORNICA KU CZCI POMORDOWANYCH!


30 marca w Katedzrze rzeszowskiej uczciliśmy pamięć pomordowanych w Katyniu uroczystą wieczornicą.
Relacja z uroczystości w TV Rzeszów
MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT "GOLGOTA WSCHODU"


W roku bieżącym mija 75-ta rocznica zbrodni katyńskiej. Pragnąc uczcić pamięć pomordowanych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także losów Polaków deportowanych w latach 1940-41 na Wschód przez komunistyczne władze ZSRR, szkoła nasza przygotowała we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 w Rzeszowie projekt, którego celem jest upamiętnienie tych wydarzeń, rozwijanie zainteresowań historią XX wieku, a także współpracy między szkołami osiedla Nowe Miasto.


LEKCJA HISTORII W MEDIACH
WYSTAWA "ZESŁAŃCY-DEPORTOWANI-SYBIRACY"!
03-2015    

WYSTAWA "ZESŁAŃCY - DEPORTOWANI - SYBIRACY"!


W holu szkoły można obejrzeć wystawę okolicznościową przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt: "Zesłańcy  -  Deportowani  -  Sybiracy". Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy jeszcze jej nie zobaczyli do zapoznania się z nią w ramach lekcji wychowawczych.
W piątek, 20 marca, wystawę oglądali uczniowie SP nr 11 pod opieką p. M. Gniewka.
Wystawa jest prezentowana w ramach projektu: " Golgota Wschodu"

Wystawę prezentowali uczniowie klasy IIb: Maciej Kędzior, Patryk Bury i Karolina Szwajca


POGADANKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

20 marca bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum przeprowadzili pogadanki dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie. Było to ciekawe przeżycie dla naszych uczniów, którzy wcielili sie w rolę nauczycieli i przekazali swoim młodszym koleżankom i kolegom podstawowe informacje o zbrodni katyńskiej.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
03-2015    

SUKCES SIATKARZY!


26 marca 2015 r. Siatkarski Ośrodek Szkolny w Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie był organizatorem Wojewódzkiego Międzygimnazjalnego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO nr 4 w Rzeszowie. Zawody odbyły się na obiektach ZSO nr 4 w Rzeszowie i wzięło w nich udział 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Grano do dwóch wygranych setów. Zespoły zajmujące trzecie miejsca w grupach grały o V miejsce, a dwa pierwsze zespoły grały półfinały ( pierwszy z Gr. I z drugim z Gr II oraz drugi z Gr. I z pierwszym z Gr. II.) Zwycięzcami okazali się gospodarze wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc w turnieju ani jednego seta. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń S.O.S - Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie - Arkadiusz Kościółek.

W skład reprezentacji Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie weszli:
Arkadiusz Kościółek, Kacper Wilk, Maksymilian Gajewski, Piotr Szczepanik, Maksymilian Świder, Paweł Dobrzański, Piotr Michałek, Jakub Mikuś oraz Krzysztof Tłuczek
Trenerem zespołu jest Ryszard Soboń


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

  1. S.O.S Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie
  2. Gimnazjum w Siedliskach
  3. Gimnazjum Nr 12 w Rzeszowie
  4. ZS w Widełce
  5. Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie
  6. Gimnazjum Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Wszyscy zawodnicy i trenerzy zostali nagrodzeni! Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali symboliczne statuetki, a najlepsze zespoły – okazjonalne dyplomy i puchary. Trenerowi oraz młodym reprezentantom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.
starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.