Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
DZIEŃ OTWARTY - 13 kwietnia 2015 r. od godz. 14:30


GOLGOTA WSCHODU - LEKCJA HISTORII!
03-2015    

MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT "GOLGOTA WSCHODU"


W roku bieżącym mija 75-ta rocznica zbrodni katyńskiej. Pragnąc uczcić pamięć pomordowanych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także losów Polaków deportowanych w latach 1940-41 na Wschód przez komunistyczne władze ZSRR, szkoła nasza przygotowała we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 w Rzeszowie projekt, którego celem jest upamiętnienie tych wydarzeń, rozwijanie zainteresowań historią XX wieku, a także współpracy między szkołami osiedla Nowe Miasto.


LEKCJA HISTORII W MEDIACH
WYSTAWA "ZESŁAŃCY-DEPORTOWANI-SYBIRACY"!
21-03-2015    

WYSTAWA "ZESŁAŃCY - DEPORTOWANI - SYBIRACY"!


W holu szkoły można obejrzeć wystawę okolicznościową przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt: "Zesłańcy  -  Deportowani  -  Sybiracy".
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy jeszcze jej nie zobaczyli do zapoznania się z nią w ramach lekcji wychowawczych.

W piątek, 20 marca, wystawę oglądali uczniowie SP nr 11 pod opieką p. M. Gniewka.
Wystawa jest prezentowana w ramach projektu: " Golgota Wschodu"

Wystawę prezentowali uczniowie klasy IIb: Maciej Kędzior, Patryk Bury i Karolina Szwajca
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
21-03-2015    

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!


W tym roku popularnie zwany "Dniem wagarowicza" pierwszy dzień wiosny wypadł w sobotę. W szkole obchodziliśmy go w piątek świetnie się bawiąc na wspólnym aerobiku i podziwiając zaćmienie słońca.
SPOTKANIE Z JĘZYKOZNAWCAMI!
17-03-2015    

Spotkanie w wybitnymi językoznawcami na URz


W poniedziałek, 16 marca uczniowie klas IIc, IId i IIe wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu – debacie profesora Jerzego Bralczyka z profesorem Kazimierzem Ożogiem w ramach VIII Tygodnia Polonistów, które odbyło się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W debacie wzięło udział kilkaset osób. Wystąpienie prof. J. Bralczyka (wybitnego językoznawcy) miało niebanalny charakter. Rolę gospodarza pełnił prof. K. Ożóg, który rozmowę rozpoczął od recytacji wiersza własnego autorstwa zatytułowanego „Czaj kolo bazę, kumaj”. Był to pretekst do dyskusji o najbardziej ekspansywnych tendencjach w języku. Barwny język, zabawne przykłady, elokwencja i wiedza, a także umiejętności aktorskie profesorów sprawiły, że debata przerywana była kilkakrotnie oklaskami i salwami śmiechu. Organizatorem wyjścia była pani Iwona Borowiec.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA!
16-03-2015    GIMNAZJADA W PŁYWANIU!
14-03-2015    

Ogromny sukces naszych pływaków!


W marcowych zawodach w pływaniu nasi zawodnicy zdeklasowali przeciwników wygrywając 7 z 10 konkurencji.


OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW
GIMNAZJALNA LIGA TENISA STOŁOWEGO!
12-03-2015    

Zaproszenie na II edycję Indywidualnej Gimnazjalnej Ligii Tenisa Stołowego.
Zawody odbędą się w następujących terminach: 14.03, 28.03, 9.05.
Regulamin zawodów i dodatkowe informacje umieszczone są na tablicy obok siłowni oraz u nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzaty Nastaj i Edyty Sworszt.
Dla najlepszych zawodników i zawodniczek atrakcyjne nagrody!KONKURS "MONARCHIE XX WIEKU"!
7-03-2015    

W styczniu odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Monarchie XXI w.". Uczniowie poznawali współczesne królestwa przez wykonanie prezentacji na temat losowo wybranego państwa. Najlepsi okazali się: Jan Pałka i Bartosz Baran z klasy II f oraz Martyna Chorzępa z I e, którzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkami. Gratulujemy!


Organizatorzy: A. Ciechanowska, B. Dec-Rejman, A. LustofinSUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!
6-03-2015    

Dnia 5.03 w Błażowej rozegrane zostały rejonowe zawody w tenisie stołowym w ramach Gimnazjady. Nasza drużyna chłopców w składzie: Rafał Stąpor i Michał Majcher zajęła w nich I miejsce, uzyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!
SUKCES ZESPOŁU TEATRALNO - KABARETOWEGO "BEZ"!
1-03-2015    

Wyróżnienia dla Zespółu Teatralno-Kabaretowego "Bez"


28 lutego podczas XIV Wojewódzkiego Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie Zespół Teatralno - Kabaretowy "Bez" z naszej szkoły otrzymał dwa wyróżnienia : dla całej grupy za skecz pt. "Adam i Eva" w języku niemieckim oraz wyróżnienie za grę aktorską dla Damiana Twardowskiego.

Grupa przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli : pp. Barbary Krauss, Danuty Wnęk i Jolanty Stefańskiej - Wacław. Uczniowie otrzymali indywidualne upominki i zaproszenie na bezpłatne zajęcia do Szkoły Języków Obcych Promar z nativ spikerem.

W skład grupy wchodzą uczniowie z klasy II G oraz II F : Martyna Dudek , Damian Twardowski, Hubert Filip, Patryk Lelakowski, Józef Marczak, Hubert Micał, Maciej Hulbój, Maciej Małek , Sławomir Szetela. Zespół w tym roku wystąpił po raz pierwszy w tym składzie poza szkołą.

Nie będzie to ostatni występ zespołu, który wkrótce będzie można obejrzeć na II Powiatowym Konkursie Teatralnym , który odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie 26 marca 2015 r.SUKCES SPORTOWY!
19-02-2015    SUKCES W PRORAMIE GLOBE!
7-02-2015    

W bieżącym roku szkolnym zostaliśmy wyróżnieni jako aktywna szkoła Programu GLOBE w Polsce i będziemy uczestniczyć w Międzynarodowych warsztatach GLOBE GAMES w Pradze w dniach od 28 do 31 maja 2015r. Systematycznie prowadzimy badania i obserwacje w zakresie Atmosfera, Hydrologia, Pokrycie terenu, Fenologia.

Badania atmosferyczne - polegają na codziennych pomiarach i obserwacji (w południe słoneczne): rodzaju chmur, stopnia zachmurzenia, maksymalnej, minimalnej i bieżącej temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego oraz pomiaru temperatury ziemi.
Badania wykonują uczniowie klasy III E i II G - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Dorota Zembroń.

Badania hydrologiczne - polegają na cotygodniowym pobraniu próbki wody z rzeki Wisłok oraz zbadaniu wskaźników jej jakości. Badania prowadzą uczniowie klasy II E - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Ewa Dudek.

Pokrycie terenu/badania biologiczne - polegają na przeprowadzeniu obserwacji naziemnych wybranego terenu czyli określeniu zwarcia drzew i pokrycia gruntu oraz określeniu gatunków dominujących i subdominujących drzew (dwa razy w roku wiosną i jesienią). Celem badań jest zrozumienie otaczającego nas krajobrazu. W tym roku szkolnym badania zostały przeprowadzone w dniu 24 października w parku przy WSK. Zespół badawczy tworzyli: uczniowie klasy III E.

Fenologia - polega na monitorowaniu długości okresu wegetacyjnego drzewka globowskiego. Badania prowadzone będą od marca bieżącego roku zespół badawczy tworzą uczennice klasy II F.MALOWANE LICZBAMI!
5-02-2015    

Malowane liczbami!


W grudniu i styczniu pani Barbara Krupa uczyła chętnych gimnazjalistów jak rozwiązywać obrazki logiczne. Jest to rodzaj łamigłówki, w której po zamalowaniu w odpowiedni sposób kratek otrzymuje się obrazek. Uczniom bardzo spodobał się ten nowy rodzaj rozrywki umysłowej.
Pod koniec stycznia odbył się konkurs MALOWANE LICZBAMI. Najlepsi okazali się: Jakub Mikuła z II d oraz Radomir Łoś z I e.
Nagrody w konkursie ufundowało Wydawnictwo Logi. Więcej informacji o obrazkach logicznych i innych łamigłówkach można znaleźć na stronie www.wydawnictwologi.pl
NOWOROCZNE SPOTKANIE
27-01-2015    

Noworoczne spotkanie z pensjonariuszami Domu Seniora


W dniu 26 stycznia 2015r w Ośrodku Wsparcia w Rzeszowie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne młodzież y naszego Gimnazjum z pensjonariuszami Domu Seniora. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń noworocznych. W programie znalazły się również wiersze o Bożym Narodzeniu i kolędy w których śpiew włączyli się wszyscy obecni. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Opiekunowie: Danuta Wnęk, Dorota Zembroń
MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR!
24-01-2015    

MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych

23 stycznia już po raz 11 - ty odbył się w naszej szkole finał konkursu MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych. Gościliśmy u siebie najlepszych z pięciu zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: numer 10, 11, 17, 23 i 27. Uczniowie, startując parami, rozwiązywali zadania przygotowane w formie krzyżówek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, trzy pierwsze pary uzyskały taką samą ilość punktów, a o zwycięstwie zadecydował łączny czas pokonania wszystkich konkurencji.
Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 27.

Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec, Ewa Dudek.
starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.