Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

DO 30 KWIETNIA NALEŻY ZŁOŻYĆ PODANIE O PRZYJĘCIE DO GIMNAZJUM!VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!
26-04-2015    

VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!


SUKCES ZESPOŁU No_1!


25 kwietnia 2015 roku w ZSO Nr 4 w Rzeszowie odbyły się VI Podkarpackie Mistrzostwa Formacji Tanecznych Piruet. Organizatorami imprezy byli ZSO Nr 4, Centrum Usług Dydaktycznych oraz Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall. Patronat honorowy objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Turniej zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Z edycji na edycję konkurs cieszy się coraz większą popularnością .W obecnej edycji na scenie prezentowało się ponad 800 dzieci i młodzieży. Na scenie gościnnie wystąpili m. in. zwycięzcy V edycji programu telewizyjnego "Mam talent": Bartłomiej Byjoś i Delfina Przeszłowska, Mistrzowska Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance z Dębicy - do największych jej osiągnięć zaliczyć można mistrzostwo Polski w show dance. Prezentacje dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych działających w szkołach i domach kultury na terenie całego województwa były na najwyższym poziomie.


Komisja sędziowska w składzie: CZYTAJ DALEJ...EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015!
24-04-2015    PODWÓJNY SUKCES MARCINA!
14-04-2015    

BRAWO MARCIN!


W dniu 14 kwietnia Tomasz Kras nauczyciel Zespołu Szkół Energetycznych wręczył Marcinowi Reklińskiemu z klasy 3E nagrody. Marcin został laureatem Szybkiego Konkursu Informatycznego oraz wyróżniona została jago praca w konkursie dla grafików "Rzeszów iNaczeJ".


Informacje o aktualnych konkursach ENERGETYKA znajdują się na stronie: http://www.zsen.resman.pl/konkursy/


X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!
13-04-2015    

X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA


Turniej odbył się w dniach 11,12.04.2015r na obiektach sportowych ZSO nr 4 i Gimnazjum sportowego w Rzeszowie. W zawodach udział wzięło 12 czołowych młodzieżowych drużyn z całej Polski w tych trzech tegorocznych półfinalistów Mistrzostw Polski Młodzików: AKS Rzeszów (w składzie z zawodnikami SOS G 7), METRO Warszawa i SOS Andrychów oraz dwie drużyny z SOS G7 z Rzeszowa, Biecz, Białystok, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, MKS Andrychów AKS Rzeszów drugi zespół i Kędzierzyn Koźle. W pierwszym dniu turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grypy po 6 drużyna. W grupach grano każdy z każdym co było prawdziwym maratonem siatkarski, każda drużyna rozegrała 5 meczy. Sobotnie zmagania wyłoniły półfinalistów turnieju: czytaj dalej

Na zdjęciu drużyna Siatkarskiego Ośrodka Sportowego Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie.
Od lewej stoją: Trener Bartłomiej Skowron, Marek Rozborski, Kacper Mosoń, Daniel Szajna, Karol Rzegocki, Piotr Kaczor, Mateusz Zembroń, Dominik Sobota. Od lewej klęczą: Kacper Szczutek, Gerard Kuzara, Przemysław Witko, Grzegorz Pączek, Patryk Kołcz, Kacper Korab.


SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!
10-04-2015    

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!


10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych, z okazji "Dnia Techniki", odbył sie konkurs informatyczny dla gimnazjalistów.
Trójka naszych gimnazjalistów zdeklasowała przeciwników i stanęła na podium.
Nalepszy okazał się Marciń Rekliński, finalista kuratoryjnego konkursu informatycznego, na drugim miejscu uplasował się Jakub Niedziałek, na trzecim Krzysztoł Pasowicz.

Opiekunem uczniów jest p.Justyna Pałys

Całej zwycięskiej trójce życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy wygranej!
SUKCES KABARETU "BEZ"!
03-2015    

II miejsce Zespołu Teatralno - Kabaretowego Bez
w II Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne"


Zespół Teatralno - Kabaretowy Bez w składzie : Martyna Dudek, Józef Marczak, Hubert Filip, Patryk Lelakowski, Damian Twardowski, Maciej Hulbój, Sławomir Szetela, Kamil Chwaszcz 26 marca 2015 roku wystąpił i zajął II miejsce w II Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Józef Marczak otrzymał wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Mamy nadzieję,że w przyszłym roku wygramy. Grupą opiekują się nauczyciele - pp. Danuta Wnęk i Jolanta Stefańska.GOLGOTA WSCHODU - LEKCJA HISTORII!
03-2015    

UROCZYSTA WIECZORNICA KU CZCI POMORDOWANYCH!


30 marca w Katedzrze rzeszowskiej uczciliśmy pamięć pomordowanych w Katyniu uroczystą wieczornicą.
Relacja z uroczystości w TV Rzeszów
MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT "GOLGOTA WSCHODU"


W roku bieżącym mija 75-ta rocznica zbrodni katyńskiej. Pragnąc uczcić pamięć pomordowanych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także losów Polaków deportowanych w latach 1940-41 na Wschód przez komunistyczne władze ZSRR, szkoła nasza przygotowała we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 w Rzeszowie projekt, którego celem jest upamiętnienie tych wydarzeń, rozwijanie zainteresowań historią XX wieku, a także współpracy między szkołami osiedla Nowe Miasto.


LEKCJA HISTORII W MEDIACH
WYSTAWA "ZESŁAŃCY-DEPORTOWANI-SYBIRACY"!
03-2015    

WYSTAWA "ZESŁAŃCY - DEPORTOWANI - SYBIRACY"!


W holu szkoły można obejrzeć wystawę okolicznościową przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt: "Zesłańcy  -  Deportowani  -  Sybiracy". Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy jeszcze jej nie zobaczyli do zapoznania się z nią w ramach lekcji wychowawczych.
W piątek, 20 marca, wystawę oglądali uczniowie SP nr 11 pod opieką p. M. Gniewka.
Wystawa jest prezentowana w ramach projektu: " Golgota Wschodu"

Wystawę prezentowali uczniowie klasy IIb: Maciej Kędzior, Patryk Bury i Karolina Szwajca


POGADANKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

20 marca bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum przeprowadzili pogadanki dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie. Było to ciekawe przeżycie dla naszych uczniów, którzy wcielili sie w rolę nauczycieli i przekazali swoim młodszym koleżankom i kolegom podstawowe informacje o zbrodni katyńskiej.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
03-2015    

SUKCES SIATKARZY!


26 marca 2015 r. Siatkarski Ośrodek Szkolny w Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie był organizatorem Wojewódzkiego Międzygimnazjalnego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO nr 4 w Rzeszowie. Zawody odbyły się na obiektach ZSO nr 4 w Rzeszowie i wzięło w nich udział 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Grano do dwóch wygranych setów. Zespoły zajmujące trzecie miejsca w grupach grały o V miejsce, a dwa pierwsze zespoły grały półfinały ( pierwszy z Gr. I z drugim z Gr II oraz drugi z Gr. I z pierwszym z Gr. II.) Zwycięzcami okazali się gospodarze wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc w turnieju ani jednego seta. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń S.O.S - Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie - Arkadiusz Kościółek.

W skład reprezentacji Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie weszli:
Arkadiusz Kościółek, Kacper Wilk, Maksymilian Gajewski, Piotr Szczepanik, Maksymilian Świder, Paweł Dobrzański, Piotr Michałek, Jakub Mikuś oraz Krzysztof Tłuczek
Trenerem zespołu jest Ryszard Soboń


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

  1. S.O.S Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie
  2. Gimnazjum w Siedliskach
  3. Gimnazjum Nr 12 w Rzeszowie
  4. ZS w Widełce
  5. Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie
  6. Gimnazjum Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Wszyscy zawodnicy i trenerzy zostali nagrodzeni! Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali symboliczne statuetki, a najlepsze zespoły – okazjonalne dyplomy i puchary. Trenerowi oraz młodym reprezentantom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
21-03-2015    

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!


W tym roku popularnie zwany "Dniem wagarowicza" pierwszy dzień wiosny wypadł w sobotę. W szkole obchodziliśmy go w piątek świetnie się bawiąc na wspólnym aerobiku i podziwiając zaćmienie słońca.
WARSZTATY EDUKACYJNE!
17-03-2015    

W poniedziałek, 16 marca grupa 45 uczniów Gimnazjum nr 7 pod opieką p. A. Zielińskiej i p. A. Siorek uczestniczyła w zajęciach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej, które zorganizowała p. A. Kolek. Zajęcia miały charakter warsztatowy i w czasie nich młodzież zgłębiała tajniki: Mikroświata, Grafiki komputerowej, Kolorowej chemii i Robotyki.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem konstruowali roboty, własnoręcznie wykonywali kosmetyki ekologiczne, poddawali obróbce cyfrowej fotografie, identyfikowali zapachy oraz obserwowali liczne obiekty pod mikroskopem. Ponadto zwiedzili zaplecze Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w tym mini zoo, alpakarium, stadninę koni. Na zakończenie pracownicy naukowi uczelni zapoznali gimnazjalistów z ofertą edukacyjną WSIiZ.
SPOTKANIE Z JĘZYKOZNAWCAMI!
17-03-2015    

Spotkanie w wybitnymi językoznawcami na URz


W poniedziałek, 16 marca uczniowie klas IIc, IId i IIe wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu – debacie profesora Jerzego Bralczyka z profesorem Kazimierzem Ożogiem w ramach VIII Tygodnia Polonistów, które odbyło się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W debacie wzięło udział kilkaset osób. Wystąpienie prof. J. Bralczyka (wybitnego językoznawcy) miało niebanalny charakter. Rolę gospodarza pełnił prof. K. Ożóg, który rozmowę rozpoczął od recytacji wiersza własnego autorstwa zatytułowanego „Czaj kolo bazę, kumaj”. Był to pretekst do dyskusji o najbardziej ekspansywnych tendencjach w języku. Barwny język, zabawne przykłady, elokwencja i wiedza, a także umiejętności aktorskie profesorów sprawiły, że debata przerywana była kilkakrotnie oklaskami i salwami śmiechu. Organizatorem wyjścia była pani Iwona Borowiec.
SZIEŃ LICZBY PI!
16-03-2015    

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI.


14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (w amerykańskim zapisie dat piszemy najpierw miesiąc, potem dzień, czyli 14 marca to 3.14, a Pi = około 3,14). Dzień ten traktowany jest jako ŚWIĘTO MATEMATYKI, podczas którego organizowane są różne konkursy i zabawy matematyczne.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Wszyscy uczniowie gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie "Rebusowy zawrót głowy" polegającym na rozwiązywaniu rebusów matematycznych a wybrane drużyny z klas drugich wzięły udział w turnieju matematycznym. Wygrała drużyna z klasy II b.
Organizatorzy: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA!
16-03-2015    GIMNAZJADA W PŁYWANIU!
14-03-2015    

Ogromny sukces naszych pływaków!


W marcowych zawodach w pływaniu nasi zawodnicy zdeklasowali przeciwników wygrywając 7 z 10 konkurencji.


OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW
starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.