Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

Wystawa
05.01.2016r.

W grudniu 2016r. w pracowni plastyki - sala nr14, została otwarta Indywidualna Wystawa prac plastycznych Julii Dobrowolskiej, uczennicy klasy 1a. Rysunki, kompozycje wyklejane i malowane Julii, świadczą o talencie Autorki oraz o jej dojrzałym spojrzeniu plastycznym. Julia bierze udział w Innowacji rysunkowej „Rysunek dla każdego” i w tym roku szkolnym ukończy projekt edukacyjny z plastyki pod kierunkiem pani Kingi Klaczkowskiej Noworol.
Zapraszamy na wystawę.

Kolędowanie
22.12.2016r.

"Szkolne świąteczne kolędowanie"

Wywiadówka
02.12.2016r.

Dnia 31 stycznia 2017 o godz.17.00
odbędą się semestralne spotkania wychowawców
z rodzicami (wywiadówki).
Serdecznie zapraszamy.

Opłatek
02.12.2016r.

17.12.2016r.

"Podsumowanie akcji Szlachetna paczka w ZSO nr 4 w Rzeszowie"

W sobotę 10.12.2016 roku w tzw. "Weekend Cudów" przekazaliśmy 12 paczek wolontariuszom, którzy tego samego dnia, dostarczyli je do wybranej przez nas rodziny. Rodzina była bardzo wzruszona i szczęśliwa, i nie wierzyła, że aż tyle paczek otrzymała: Dziękujemy wszystkim: nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za okazałą pomoc i serce!!! Po raz kolejny udowodniliśmy, że "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" Za rok-mamy nadzieję-znów połączymy siły, by pomagać potrzebującym i czynić świat piękniejszym
Organizator akcji Renata Bomba

Życzenia

Gry
16.12.2016r.

"Przedświateczny wieczór gier planszowych"

16 grudna 2016 roku w naszej szkole odbył się przedświąteczny wieczór gier planszowych, podczas którego uczniowie i nauczyciele mieli okazję świetnie się bawić grając w Skrable, Eurobiznes, 5 sekund, Kalambury, Monopoly i wiele innych gier. W atmosferze nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, z mikołajowymi czapkami, słuchając świątecznych piosenek i kolęd mieliśmy okazję spedzić wspólnie czas. Równocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podzielili się z nami swoimi grami planszowymi.
Organizatorzy: Justyna Kwolek, Agata Lustofin, Anna Ciechanowska, Patryk Kosowski i Krzysztof Moroń.

Mikołaj

"Mikołaj w ZSO nr 4"

Podsumowanie projektu
14.12.2016r.

"2016 rokiem Henryka Sienkiewicza - podsumowanie projektu"

W czytelni szkolnej znajduje się wystawa prac plastycznych - plakatów, zakładek, portretów, karykatur pisarza, ilustracji do książek - poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Mała Galeria Sienkiewiczowska została wykonana przez klasy 2h i 1e.

14.12.2016r.

"Najmniejszy akt dobroci jest więcej wart niż najwspanialsze intencje"
Oscar Wild

Podziękowanie! Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie akcji "Paczka dla bohatera". Ta wspaniała inicjatywa ma na celu wspomożenie najuboższych kombatantów a także uświadomienie im, że o nich pamiętamy. Zebraliśmy bardzo wiele produktów żywnościowych, chemii i higieny a także słodkich upominków, które przekazaliśmy pani Edycie Bajan - koordynatorce akcji. W dniach 17-18. 12 wolontariusze wraz z wojskowymi i młodzieżą dostarczą paczki dla najbardziej potrzebujących. Do akcji w szczególności włączyły się klasy: Ie, Ig, IIb i IIg, a uczniowie Dominik Fornal i Krzysztof Rojowiec wykonali wspaniałe kartki dla naszych bohaterów.
Zachęcamy do śledzenia finału akcji na Facebooku, wszystkim serdecznie dziękujemy!

Nasze inspiracje

"Nasze inspiracje"

Dnia 2 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły( szczególnie klasy 2 i 3 liceum) odwiedzili Centrum Kongresowe w Jasionce, gdzie obejrzeli ciekawą wystawę prac wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego oraz szkice Andrzeja Wajdy. Nie wszyscy pamiętają o tym, że słynny polski reżyser chciał kiedyś zostać malarzem, ale później przeniósł się do szkoły filmowej. W towarzystwie przewodnika podziwiali również niezwykłą architekturę obiektu. Główną atrakcją był jednak film biograficzny o A.Wajdzie pt.,,Moje inspiracje", w trakcie którego sam wybitny reżyser opowiadał o tym, co skłoniło go do tworzenia wyjątkowych dzieł filmowych.Inspiracje Wajdy zainspirowały również nas do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Chętnie wybierzemy się teraz na jego filmy.
Renata Wilczyńska, Leszek Malicki-opiekunowie wycieczki"

Konkurs LOP

"Konkurs LOP"

W dniu 14 grudnia 2016r. w Nadleśnictwie Głogów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie opisowym "Mój las" na szczeblu okręgu podkarpackiego. Eryk Pondo uczeń klasy 3c zdobył wyróżnienie w konkursie, którego tematem było "Znaczenie drewna dla ludzi i lasu"
Opiekun: Ewa Dudek.

Projekt edukacyjny
12.12.2016r.

"Projekt edukacyjny "Żywe muzeum"

30 listopada br. uczniowie klasy pierwszej i drugiej XII Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego wzięli udział w projekcie edukacyjnym " Żywe Muzeum" upamiętniającym 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Celem projektu była popularyzacja najnowszej historii Polski związanej z wydarzeniami 13 grudnia 1981 roku, a także prezentowanie treści historycznych w nowoczesnej formie. Uczniowie, korzystając z mapek z naniesionymi na nie stanowiskami, odwiedzili następujące miejsca : dawny Dom Kolejarza przy placu Ofiar Getta, Zamek Lubomirskich w Rzeszowie, Kościół Farny, Bazylikę Mniejszą i Klasztor OO. Bernardynów, IPN Oddział w Rzeszowie, trasę podziemną pod rzeszowskim rynkiem. W każdym z wymienionych obiektów mieli możliwość wysłuchania wspomnień świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

Turniej Mikołajkowy
12.12.2016r.

"Turniej Mikołajkowy w Tenisie stołowym"

W dniu 10.12 rozegrany został w naszej szkole XVI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu zawodników z kilkunastu rzeszowskich szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii gimnazjalistów najlepsi okazali się: Klaudia Broda i Jakub Dąbrowski. W kategorii szkół podstawowych równych sobie nie mieli Amanda Broda i Dawid Czarnik.

08.12.2016r.

"Pytanie ofertowe - koncepcja kuchni w ZSO4"

Pobierz plik - Zapytanie ofertowe koncepcja kuchni w ZSO Nr 4

starsze >