Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


KURS NAUKI PŁYWANIA!
07-02-2016    

ZAPRASZAMY NA KURS NAUKI PŁYWANIA
oraz inne promocje
W OKRESIE FERII ZIMOWYCH

organizowany przez pływalnię od 15 do 26 lutego,
10 lekcji cena 125 zł,
zajęcia o godzinie 9:00 w dni robocze lub druga grupa o godzinie 10:00
zapisy w kasie pływalni.WYRÓŻNIENIE DLA KABARETU "BEZ"!
07-02-2016    

XV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW OBCOJĘZYCZNYCH!
WYRÓŻNIENIE DLA CAŁEGO ZESPOŁU I KREACJE INDYWIDUALNE!
GRATULACJE!


W minioną sobotę, tj. 6 lutego 2016r. w Gimnazjum nr 8 odbył się XV Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych. Zespół Teatralno-Kabaretowy "Bez" w składzie: Józef Marczak, Patryk Lelakowski, Emilia Zachara, Hubert Filip, Sławomir Szetela, Maja Grzych, Kamil Chwaszcz, Kacper Pietrzak, Justyna Gościniak, Izabela Najda, Mikołaj Chlebowicz, Łukasz Brzezicki, Patrycja Szeliga przedstawił fragment sztuki w języku niemieckim "Święto Patrona Szkoły", którą przetłumaczyła pani Barbara Krauss a wymyśliła opiekunka kabaretu i polonistka, Jolanta Stefańska-Wacław.

Przedstawienie to historia ingerencji bogów greckich w życie pewnej społeczności szkolnej, która przygotowuje się do obchodów święta swojego Patrona, znanego twórcy mitologii. Zeus po nocnej imprezie u Dionizosa leczył ból głowy przy pomocy swego przyjaciela Hermesa, boga kupców, podróżnych i złodziei. Kurację przerwali mu hałasujący uczniowie. Okazało się, że kłócą się o to, jak ma wyglądać szkolne święto. Postanawiają urządzić z tej okazji Wybory MISS OLIMPU. Oczywiście, zostanie nią piękna Afrodyta,

w której rolę wcielił się Damian Twardowski.


Sztukę będzie można oglądać w trakcie dni otwartych szkoły po polsku i po niemiecku.


Za to przedstawienie "Bez" otrzymał wyróżnienie dla całego zespołu, a za znakomite kreacje aktorskie jury przyznało wyróżnienia indywidualne dla Józefa Marczaka za rolę Hermesa i Patryka Lelakowskiego za rolę Zeusa.DZIEŃ ŚPIOCHA!
04-02-2016    

DZIEŃ ŚPIOCHA!


W środę 3 lutego świętowaliśmy Dzień Śpiocha. Można było trochę poleniuchować i zrelaksować się w czasie przerw. Największe śpiochy wylegiwały się w holu szkoły. Było wprawdzie śpiąco i nastrojowo, ale wszystkim dopisywał świetny humor. Już za rok kolejny taki dzień...
CZAR PAR!
01-02-2016    

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych!


29 stycznia już po raz 12 - ty odbył się w naszej szkole finał konkursu MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych. Gościliśmy u siebie najlepszych z pięciu zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: numer 10, 11, 17, 23 i 27. Uczniowie, startując parami, rozwiązywali zadania przygotowane w formie krzyżówek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec, Ewa Dudek.

ZAPROSZENIE!
31-01-2016    

ZAPROSZENIE NA LIGĘ TENISA STOŁOWEGO!


Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących grać w popularnego ping-ponga na III edycję Indywidualnej Gimnazjalnej Ligii Tenisa Stołowego.
Zawody odbędą się w naszej szkole w następujących terminach: 06.02, 05.03, 19.03.
Regulamin zawodów i dodatkowe informacje umieszczone są na tablicy obok siłowni oraz u nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzaty Nastaj i Edyty Sworszt.
Dla zawodników z miejsc I - VIII atrakcyjne nagrody!ZABAWA KARNAWAŁOWA!
31-01-2016    

KARNAWAŁ 2016!
GIMNAZJADA MIEJSKA!
30-01-2016    

WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej zajęła I MIEJSCE w gimnazjadzie miejskiej. Drużyna Gimnazjum nr 7 nie tracąc seta wygrała wszystkie mecze grupowe oraz finał pokonując zespoły z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjaum nr 9 w Rzeszowie, tym samym uzyskując awans do rozgrywek rejonowych.
SkŁad zespołu: Karol Rzegocki, Przemysław Witko, Kacper Szpanelewski, Daniel Szajna, Kacper Mosoń, Marek Rozborski, Piotr Kaczor, Patryk Kołcz, Jakub Herda, Maksymilian Świder, Arkadiusz Kościółek, Michał Skowron.
Trener: Bartłomiej Skowron
Gratulujemy sukcesu!!!

WARSZTATY EDUKACYJNE!
23-01-2016    

WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PRAW CZŁOWIEKA


22 stycznia 2016 r. pani Natalia Szwedo z WiMBP Filia nr 6 w Rzeszowie przeprowadziła w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 7 warsztaty edukacyjne z zakresu praw człowieka, nierówności społecznych i tolerancji.

Uczestniczyła w nich młodzież z klasy III F. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na różne aspekty dyskryminacji oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas może stać się sprawcą lub ofiarą dyskryminacji. Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, podejmując trudne tematy i odwołując się do własnych doświadczeń. Gimnazjaliści szukali przyczyn tych konfliktów, zastanawiali się do czego prowadzą uprzedzenia, stereotypy i jakie zachowania im towarzyszą.
Organizatorki warsztatów: p. E.Jopek-Frend, p. A.Siorek.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
17-01-2016    

MINI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!


16 stycznia 2016 w Zespole Szkół Energetycznych odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Drużyny naszego gimnazjum zajęły I i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
SPOTKANIE OPŁATKOWE!
08-01-2016    

SPOTKANIE OPŁATKOWE...

Dnia 8 stycznia 2016r. przeżywaliśmy w naszej szkole uroczystość opłatkową wraz z Rodzicami uczniów. W części artystycznej wystąpiła młodzież prezentując recytacje, śpiewając piękne utwory. W radosnej, rodzinnej i pełnej życzliwości atmosferze spędziliśmy wspólnie ten wieczór.
WIGILIA SZKOLNA!
22-12-2015    

UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!


"Jest w moim kraju zwyczaj, że dzień wigilijny
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie"
C.K. Norwid


Dnia 22 grudnia 2015r. uczestniczyliśmy w szkolnej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas której harcerze przekazali nam Światełko Betlejemskie. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprowadził nas w radosny , świąteczny czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.
ŚWIĄTECZNE MIASTECZKO!
20-12-2015    

NIEZWYKŁY KONCERT NA RZESZOWSKIM RYNKU!


19 grudnia 2015, sobota, na rzeszowskim Rynku odbył się wspaniały koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły. Było bardzo nastrojowo, świątecznie, tanecznie i z humorem. Koncert uświetnił kolejny już weekend "Świątecznego Miasteczka".

Wystąpili: Martyna Dudek, Patrycja Zioło, Krystain Tłuczek oraz absolwentki Gabriela Szeliga i Patrycja Pałys - śpiew. Na gitarach grali: Patrycja Łobodzińska i Michał Janik. Tańczyli: Janek Byjoś, Miłosz Bajda, Wiktoria Łobodzińska, Jadwiga Rzeźwicka. Skecz kabaretu BEZ przedstawili: Kamil Chwaszcz, Sławek Szetela, Patryk Lelakowski, Józef Marczak, Martyna Dudek i Wiktoria Łobodzińska.

WIELKI FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI!!!
14-12-2015    PODZIĘKOWANIE!
6-10-2015    BOWIM – PODKARPACIE Sp. z o.o.Prezes BEST Construction Jacek PiętaPrezes KARPAT - BUD Tomasz Polek


WIZYTA W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ!
14-12-2015    

Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece Austriackiej


W dniach 20. 11 i 27.11. uczniowie klas 1c i 2b wraz z opiekunką Agnieszką Batóg odwiedzili Bibliotekę Austriacką działającą przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Młodzież zapoznała się z bogatym zbiorem albumów, podręczników, słowników i powieści autorów austriackich w języku niemieckim. Uczniowie mieli czas na przeglądnięcie wybranych pozycji.

Duże zainteresowaniem uczniów wzbudziły lektury młodzieżowe napisane bardzo przystępnym językiem. Opiekunka biblioteki - Pani Ewa Cwanek -Florek opowiedziała nam o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski m. in. o spotkaniach literackich, wystawach artystycznych oraz o zbliżającym się Tygodniu Filmów Niemieckich. Na koniec naszej wizyty uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Austrii.

Najlepsi okazali się Mikołaj Chlebowicz z klasy 1c oraz Kinga Czarnik z klasy 2b. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz oceny celujące z języka niemieckiego.

Wszyscy uczniowie zadeklarowali, że będą odwiedzać to miejsce i korzystać ze zbiorów biblioteki.

O wizycie uczniów można przeczytać na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego

starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.