Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016-2017

NOWY ROK SZKOLNY!
23-08-2016    

Rada Pedagogiczna 30 sierpnia godz. 13.00,
po radzie szkolenie z e-dziennika dla wychowawców.Spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych 31 sierpnia godz. 17.00ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!
24-06-2016    

WAKACJE!
NIECH ŻYJĄ WAKACJE!


DO ZOBACZENIA 1 WRZEŚNIA...EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016!
18-06-2016    REKORD CZYTANIA!
16-06-2016    

REKORD CZYTANIA W PRASIE I TV!


10 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, w swoich szkołach, czytali wspólnie przyniesione przez siebie książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
My też, w tej ogólnopolskiej akcji - biciu rekordu w masowym czytaniu - wzięliśmy udział!!!ARTYKUŁY POŚWIĘCONE WYDARZENIU


ARTYKUŁ NA STRONIE GAZETY WYBORCZEJ WYBORCZA.PL
ZAJĘCIA W LABORATORIUM WSiZ!
15-06-2016    

ZAJĘCIA LABORATORYJNE Z CHEMII I BIOLOGII
W CTiR WSiZ W KIELNAROWEJ


14 czerwca 2016r klasy drugie naszego gimnazjum pod opieką pani A.Kolek i A. Machnickiej miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii i biologii w CTiR WSIZ w Kielnarowej organizowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać krem i sól do kąpieli oraz zobaczyć, jak wygląda prawdziwa pracownia chemiczna. Podczas zajęć z biologii zagłębiliśmy się w mikroskopijny świat owadów. Z pomocą mikroskopu badaliśmy fragmenty owadów i roślin. Cały wyjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze ,a wielu uczniów bardzo zainteresowało się chemią i biologią.
LEKCJA W MUZEUM!
14-06-2016    

LEKCJA W MUZEUM ENERGETYKI PODKARPACKIEJ W RZESZOWIE


Muzeum Energetyki Podkarpackiej powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów, oprowadzanych po Sali Muzealnej przez pana przewodnika, cieszyły się unikatowe eksponaty z przedwojennej elektrowni, a wśród nich urządzenia i przyrządy wykorzystywane w energetyce na przestrzeni 105 lat działalności firmy. Spragnieni wiedzy trzecioklasiści mogli obejrzeć unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE Dystrybucja uratowali przed zniszczeniem. W muzeum znajdują się m.in. liczniki energii Szpotańskiego, unikalne przyrządy pomiarowe, "kabel Potockiego" - najstarszy fragment kabla ziemnego, który doprowadzał prąd do zamku hrabiego Potockiego w Łańcucie, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie oraz pierwszy polski mikrokomputer "Meritum". Uwagę gimnazjalistów przykuł służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów - Meritum wyprodukowany w 1985r. Wizyta w muzeum była uzupełnieniem i utrwaleniem wiedzy z techniki.
Dorota Zembroń
KONKURS MATEMATYCZNY!
14-06-2016    

KONKURS "POGROMCY ZADAŃ TEKSTOWYCH" ROZSTRZYGNIĘTY.


Znamy już wyniki konkursu matematycznego, w którym uczniowie naszego gimnazjum udowodnili, że nie boją się zadań tekstowych i potrafią się z nimi rozprawić. Najlepszymi pogromcami okazali się:
wśród klas pierwszych - Mikołaj Chlebowicz z Ic, Albert Sypień z Ih
wśród klas drugich - Radomir Łoś z IIe, Emilia Klimowicz z IIf
wśród klas trzecich - Kacper Kądziela z IIIc, Wiktoria Szuberla z IIId


Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec


ZAJECIA EDUKACYJNE W SANEPIDZIE!
9-06-2016    

ZAJĘCIA EDUKACYJNE KLASY 1G W RZESZOWSIM SANEPIDZIE


7 czerwca klasa 1G realizująca innowację biologiczno-chemiczną pod opieką pani A.Kolek brała udział w zajęciach w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie . Zajęcia prowadziła Pani Alicja Zachara razem innymi pracownikami stacji. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy w tej instytucji. Uczniowie obejrzeli symulacje na przykład : jak wygląda świat po zażywaniu narkotyków i po wypiciu alkoholu. Uczestnicy mogli również poczuć się jak prawdziwi pracownicy stacji SANEPID-u.
WIELKI LITERACKI SUKCES!
10-06-2016    

WIELKI LITERACKI SUKCES!
AGATA ZIOBROŃ - uczennica 2 klasy naszego liceum
w Finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich, losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989"


3 czerwca 2016 roku w auli Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbył się finał organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Fundację Armii Krajowej w Londynie Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989". Honorowy patronat nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Edukacji. W Komitecie Honorowym zasiedli m.in.: Karolina Kaczorowska, Anna Maria Anders, Olga Krzyżanowska, dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, prof. Zygmunt Kolenda, prof. Jerzy Wyrozumski oraz Wojewoda Małopolski. Celem konkursu było przywrócenie pamięci o nieznanych, mało znanych bądź zapomnianych ludziach, którzy ze względu na swoją biografię i wyznawane wartości mogli stać się kimś znaczącym w kształtowaniu postaw młodych pokoleń. Od lat w konkursie bierze udział około 1000 uczniów z całej Polski, a także ze szkół polskich z różnych państw Europy. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 100 uczniów (w tym Agata), finalistów wojewódzkich z trzech kategorii szkół: podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,


Województwo podkarpackie i naszą szkołę reprezentowała licealistka Agata Ziobroń, która została finalistką VII edycji tego konkursu. Napisała ona pracę o swoim krewnym Jozefie Krecie pt. "Ocalić od zapomnienia". Opiekunem naukowym była Pani Renata Bomba.


Udział naszej licealistki w tej wielkiej gali, w obecności takich znakomitości świata nauki jak m.in. prof. Jerzy Wyrozumski - Sekretarz Generalny Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie i prof. Zygmunt Kolenda, przedstawicieli kuratorium, kombatantów to wielki zaszczyt i powód do dumy.

Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów :)POBIJAMY REKORD!
10-06-2016    

POBIJAMY RAZEM REKORD!!!


10 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, w swoich szkołach, czytali wspólnie przyniesione przez siebie książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
My też, w tej ogólnopolskiej akcji - biciu rekordu w masowym czytaniu - wzięliśmy dzisiaj udział!!!


Zaprosiliśmy serdecznie Szanowną Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów gimnazjum i liceum, naszych absolwentów, rodziców, przyjaciół i znajomych do udziału w tym niecodziennym i wyjątkowym „spotkaniu z książką”. O godz.10, wszyscy razem, przez ok.10 minut, czytaliśmy - każdy swoją lekturę.

Do udziału w tym ważnym i symbolicznym przedsięwzięciu zostali zaproszenie honorowi goście m.in. przedstawiciele UM i UW, UR w Rzeszowie, przedstawiciele Kuratorium, Domu Kultury oraz Biblioteki (Filia nr 6) na Nowym Mieście, przedstawiciele mediów, ludzie teatru, sztuki, sportu, uczniowie SP nr 23 i SP nr 11 oraz PP nr 34 w Rzeszowie.

ARTYKUŁY POŚWIĘCONE WYDARZENIU

ARTYKUŁ NA STRONIE GAZETY WYBORCZEJ WYBORCZA.PL
POMYŚL O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI!
3-06-2016    

POMYŚL O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI


Nie wiesz, kim będziesz w przyszłości? Chcesz zdobyć konkretny zawód? pod takimi hasłami odbyło się 30 maja 2016r. spotkanie uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum z paniami z doradztwa zawodowego: Bernadettą Szal i Mariolą Lidwin. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się gdzie mogą szukać pracy (m.in. w Młodzieżowych Biurach Pracy, Centrach Kariery, Klubach Pracy, Hufcach Pracy, Centrach Edukacji i Pracy Młodzieży). W ramach projektu "OHP jako realizator usług pracy" realizuje elektroniczne centra młodzieży.

Panie poinstruowały w jaki sposób napisać własną ofertę pracy, zwrócić uwagę na swoje mocne i słabe strony oraz radzić sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą. W przyszłości zastanowili się nad wyborem zawodu zgodnego z typem swojej osobowości. Zainicjowały wśród młodych inicjatywę podjęcia zatrudnienia w czasie wakacji, m.in. przy rozdawaniu ulotek, w klubach czy restauracjach. Być może ta praca nie jest w sferze ich marzeń, ale pozwoli zarobić pierwsze własne pieniądze i da satysfakcję ze swoich możliwości i umiejętności.DZIEŃ DZIECKA!
3-06-2016    

PRZEDSZKOLAKI I "STARY NIEDŹWIEDŹ"
W ZSO NR 4 W RZESZOWIE


Dnia 02.06.2016 roku, z okazji Dnia Dziecka, gościliśmy u nas w szkole naszych miłych "sąsiadów", czyli grupę V z Przedszkola nr 34 wraz z Panią Dyrektor Alicją Bialic oraz Paniami Opiekunkami.

Uczniowie kl. II g, właśnie z tego święta, przygotowali, pod opieką pani Renaty Bomby, krótką część artystyczną. Gimnazjaliści, poprzebierani za postacie z bajek i baśni, czytali fragmenty wierszy dla dzieci. Były też konkursy z upominkami oraz słodkościami i zabawa w "Stary niedźwiedź mocno śpi". Wesoły wierszyk przeczytała również Pani Dyrektor Beata Śmiałek.

Wszyscy fajnie się bawili. Szkoda tylko, że deszcz zepsuł plan, ponieważ dla dzieci przygotowano konkursy sportowe na ogrodzie szkolnym. A tak wszyscy musieli się schronić na holu. Mamy nadzieję, że za rok słońce dopisze :)
DZIEŃ SPORTU!
2-06-2016    

DZIEŃ SPORTU!


Z okazji Dnia Dziecka 01.06.2016r. w naszej szkole został zorganizowany "Dzień Sportu Szkolnego". Młodzież wzięła aktywny udział w konkurencjach sportowych i pokazie Pierwszej Pomocy. Imprezę sportową uświetnił występ zawodniczek Stali Rzeszów: Izy Matjas, Karoliny Pinkowskiej (studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego) oraz Wiktorii Żółkiewicz uczennicy klasy IIc.
HONOROWY TYTUŁ "TAON"
31-05-2016    

HONOROWY TYTUŁ "TAON" DLA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM W KONKURSIE FIZYCZNYM "LWIĄTKO 2016"


W tegorocznym Polsko - Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2016" następujący uczniowie przynieśli chlubę naszej szkole:

Julia Dąbrowska (86,25pkt), Weronika Grzebyk (76,25pkt.) i Wojciech Majewski (75,75pkt.).

Uczniowie otrzymali honorowy tytuł "TAON" oraz nagrody książkowe. Gratulujemy liczby zdobytych punktów świadczących o ponadprzeciętnych umiejętnościach.
Opiekun uczniów mgr Dorota ZembrońSUKCES NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM!
30-05-2016    

NASZE GIMNAZJUM TRZECIĄ SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE!!!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej zajęła w finale wojewódzkiej gimnazjady medalowe III miejsce.

Droga do finału nie była lekka, na początku gimnzjada miejska i I miejsce wśród rzeszowskich gimnazjów, następnie gimnzjada rejonowa i znów zwycięstwo bez straty seta, dalej półfinał wojewódzki gdzie nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i awansowali do finału wojewódzkiego ( ostatni raz nasza szkoła w finale wojewódzkim gimnazjady w piłce siatkowej chłopców był 10 lat temu) tym bardziej chłopcom należą się wielkie gratulacje.

Skład reprezentacji: Karol Rzegocki, Przemysław Witko, Daniel Szajna, Grzegorz Pączek, Kacper Szpanelewski, Marek Rozborski, Patryk Kołcz, Piotr Kaczor, Jakub Herda, Michał Skowron, Arkadiusz Kościółek, Maksymilian Świder.
Trener Bartłomiej Skowron.
Gratulujemy sukcesu!!!!!!starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.