Jesteś tutaj: strona główna / aktualnościŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI!
25-04-2016    

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole


"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"


23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczenia nagród literackich czy spotkania autorskie.

W naszej szkole, w tym tygodniu, właśnie z okazji Święta Książki odbędą się konkursy czytelnicze, plastyczne, pogadanki i dyskusje na lekcjach oraz godzinach wychowawczych. Proponujemy wymianę książek (słynny na świecie bookcrossing ), a w środę 27 kwietnia zamiast telefonów i tabletów weźmy ze sobą ulubioną lekturę. Tego dnia spotkajmy się też na holu, na długiej przerwie, by razem poczytać różne ksiązki, bo jak mówi Umberto Eco: "Kto czyta książki, żyje podwójnie”


A jak czytają gimnazjaliści? Tylko same lektury? A może same streszczenia…? A może, i tej wersji się trzymajmy, czytamy chętnie i to nie tylko lektury? A co słychać w naszej bibliotece? Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 6615 woluminów i co roku powiększa się o kolejne nowości.

W tym roku najczęściej wybieranymi tytułami spośród powieści dla młodzieży były:
1. J. Green „Gwiazd naszych wina”, „Papierowe miasta”
2. K. Gier - Trylogia czasu: „Czerwień rubinu”, „Błękit szafiru”, „Zieleń szmaragdu”
3. K. Creagh „Nevermore”
4. K. Cass „Elita”, “Rywalki”
5. B. Fitzpatrick seria Szeptem
6. C. C. Hunter “Urodzona o północy”

Zachęcamy więc do odwiedzenia naszej biblioteki i do spoglądania na półkę ”Polecamy do przeczytania”, gdzie prezentujemy nowości wydawnicze oraz książki docenione przez naszych uczniów. Przypominamy także, że co miesiąc zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie czytelniczym. Obecnie trwa konkurs czytelniczo-fotograficzny „Sleeveface” polegający na zrobieniu zdjęcia, na którym okładka książki łączy się z sylwetką osoby i tworzy spójny obraz. O szczegóły zapytajcie w bibliotece.SUKCESY PRZEDMIOTOWE!
04-2016    

LAUREAT I FINALIŚCI!


JANEK PAŁKA Z KLASY 3F UZYSKAŁ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
TYTUŁ LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII!

Opiekun: mgr Ewa Dudek


UCZESTNIKAMI ROZGRYWKI FINAŁOWEJ KONKURSU Z INFORMATYKI BYLI
MIKOŁAJ INGLANT Z KL. 3E ORAZ JAKUB NIEDZIAŁEK Z KL. 3F

Opiekun: mgr Justyna Pałys


GRATULUJEMY!!!SUKCES LITERACKI!
25-04-2016    

GRATULACJE DLA AGATY!


Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2LO Agata Ziobroń jest zwyciężczynią etapu wojewódzkiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989". Opiekun mgr Renata Bomba.

Gratulujemy laureatce eliminacji wojewódzkich i życzymy sukcesu na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 3 czerwca 2016r.w Krakowie.

Trzymamy kciuki!KONKURS INFORMATYCZNY!
23-04-2016    

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!


W czwartek 22 kwietnia w Zespole Szkół Elektronicznych odbył się konkurs informatyczny ZSE PROGRAMER'S. Nasze gimnazjum godnie reprezentowało pięciu uczniów klas trzecich.
Trójka z nich WOJCIECH DUDEK, MIOŁAJ INGLANT I KACPER KĄDZIELA w rozgywce eliminacyjnej otrzymali wyróżnienia plasując się w pierwszej dziesiątce.
OGROMNE GRATULACJE! Opiekun: mgr Justyna Pałys
SUKCES SIATKARZY!
22-04-2016    

SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!
AWANS DO WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU GIMNAZJADY!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej awansowała do WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU GIMNAZJADY W PIŁCE SIATKOWEJ. Nie tracąc ani seta chłopcy wygrali Gimnazjadę Rejonową pokonując zespoły z gimnazjum w Łętowni oraz gimnazjum w Zaczerniu. Nastpinie wygrali Półfinał wojewódzki pokonując gimnazja z Starego Dzikowca i Pruchnika. Ostatni raz nasz szkoła była w finale wojewódzkim gimnazjady w piłce siatkowej chłopców 10 lat temu.


Gratulujemy dużego sukcesu!

Na zdjęciu reprezentacja szkoły, od lewej stoją: Maksymilian Świder, Grzegorz Pączek, Kacper Szpanelewski, Piotr Kaczor, Patryk Kołcz, Karol Rzegocki, Marek Rozborski, trener Bartłomiej Skowron. Od lewej klęczą: Arkadiusz Kościółek, Przemysław Witko, Daniel Szajna, Michał Skowron, Jakub Herda.
EGZAMIN GIMNAZJALNY!
21-04-2016    ROCZNICA CHRZTU POLSKI!
15-04-2016    

1050 rocznica CHRZTU POLSKI


W piątek 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w krótkiej inscenizacji chrztu Mieszka I, przygotowanej przez uczniów kl. Ic (A.Kot, M.Bajda, M.Wasilewski, N.Pleban, M.Chlebowicz) oraz IIIf (P.Łobodzińska, M.Dudek)pod opieką B.Kędzierskiej i B.Pleban oraz niezastąpionego ks. Marcina Wośka.


Jak wyglądał chrzest Mieszka I? Pewności nie ma. Nie ma jej co do miejsca i okoliczności. Jedyną pewną informacją zaczerpniętą z najstarszych polskich roczników dworskich jest nota zapisana pod datą 966, głosząca, iż Mysko dux Polonie baptizatur - "Mieszko, książę Polski, został ochrzczony". Natomiast na podstawie informacji tychże kronik oraz znacznie wcześniejszych zapisków kronikarzy biskupa Thietmara i Galla Anonima można wnioskować, że Mieszko I ochrzcił się w wigilię paschalną 966 roku, czyli 14 kwietnia. Nie ma też pewności, że chrzest odbył się w kaplicy na Ostrowie Lednickim -na to jednak wskazują badania archeologów. Jedno dziś jest pewne: to ten władca - książę Mieszko I po swoim chrzcie - dokonał zjednoczenia w jeden organizm państwowy ziem, które do dziś stanowią trzon Polski.
NIECH ŻYJE BAL!
10-04-2016    

NIECH ŻYJE BAL!
PÓŁMETEK KLAS I i II LICEUM


Dnia 8 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się bal pierwszej i drugiej klasy liceum. Na początku przedstawiciele klas przywitali panie dyrektor, wychowawców, nauczycieli wspomagających, nauczycieli oraz wszystkich przybyłych gości. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor wszyscy usiedli i zjedli danie gorące. Po obiedzie wszyscy zaczęli się bawić.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM!
3-04-2016    

ZAJĘCIA W PRACOWNI WIBROAKUSTYKI URZ.


W dniu 31 marca 2016r. uczniowie klasy Ic z innowacją matematyczno - fizyczną uczestniczyli w zajęciach w pracowni wibroakustyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracownia umożliwia prowadzenie badań doświadczalnych w zakresie pomiarów pola akustycznego wokół ciał drgających i wytwarzających hałas np. silników elektrycznych, głośników, kolumn głośnikowych itp. Uczniowie mieli możliwość przebywania w komorze bezechowej tzn. takiej gdzie ściany, wsuwane drzwi i sufit były pokryte klinami, które całkowicie pochłaniają padające fale akustyczne - wrażenia były zaskakujące. Było to kolejne z zaplanowanych cyklicznych spotkań z naukowcami Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego URz.
SIÓDME GÓRĄ!
31-03-2016    

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 7 NAJLEPSZYMI PILOTAMI :)


Nasi uczniowie zajęli pierwsze trzy miejsca podczas VII Mistrzostw Podkarpacia w lataniu helikopterem ;-). Zawody odbyły się w dniach 10-11 marca w Zespole Szkół Energetycznych.
I miejsce zajął Kuba z kl. 2b, II miejsce Mikołaj z IIIe a III miejsce Kacper z IIIc.
Mikołaj został także laureatem zadania nr 8/9 kolejnej edycji Konkursu filmowego.
Wszystkich, którzy chcą wygrać zaprszenie do Kina Helios zapraszamy na stronę ZSEn – www.zsen.resman.pl/kf/
KONKURS HISTORYCZNY!
27-03-2016    

KONKURS HISTORYCZNY "LOSY ŻAŁOBĄ CZARNE - DZIEJE I TRAGEDIA OFICERÓW POLSKICH ZAMORDOWANYCH W KATYNIU"


Uczniowie gimnazjum uczcili pamięć oficerów polskich zamordowanych w Katyniu przygotowując piękne prezentacje multimedialne w ramach konkursu "Losy żałobą czarne..." będącego częścią projektu "Golgota Wschodu". Przedstawili tragiczne losy oficerów Wojska Polskiego pozbawionych życia strzałem w tył głowy przez funkcjonariuszy NKWD.

Wyniki konkursu:

  1. I miejsce: Klaudia Stec i Karolina Siewarga z klasy II c,
  2. II miejsce: Szymon Piotrowski z klasy II d,
  3. III miejsce: Joanna Wdowik i Agnieszka Mikołajewska oraz Gabriela Bąk z klasy II d.

Gratulujemy zwycięzcom! Organizatorzy: B. Dec - Rejman, L. MalickiSUKCES KABARETU "BEZ"!
23-03-2016    

II miejsce Zespołu Teatralno - Kabaretowego Bez w III Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne"


Zespół Teatralno - Kabaretowy Bez w składzie : Martyna Dudek, Józef Marczak, Hubert Filip, Patryk Lelakowski, Damian Twardowski, Maciej Hulbój, Sławomir Szetela, Kamil Chwaszcz, Izabela Najda i Justyna Gościniak 18 marca 2016 roku wystąpił i zajął II miejsce w III Powiatowym Konkursie Teatralnym "Gimnazjalne Spotkania Teatralne", który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie.Program , który przygotowaliśmy , nosił tytuł "Wianki" był związany z wiosną oraz ekologią. Mamy nadzieję,że w przyszłym roku wygramy. Grupą opiekują się nauczyciele - pp. Danuta Wnęk i Jolanta Stefańska.MATEMATYCZNY MECZ!
19-03-2016    

Ogólnopolski Dzień Matematyki 2016 z polskimi przysłowiami!
Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej
oraz 4improve (właściciel marki e-math.pl


18 marca 2016 r. był dniem szczególnym, gdyż obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Szkołę ozdobiły kolorowe plakaty, a klasy trzecie poprzez swoje trzyosobowe reprezentacje rozegrały dwugodzinny matematyczny mecz. Turniej składał się z interaktywnych pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, powiązanych ze znanymi przysłowiami z języka polskiego. Do każdego pytania dołączone były cztery odpowiedzi z których należało wybrać poprawną oraz krótki opis "na temat" pełniący rolę edukacyjną.

Pokazaliśmy uczniom, że matematyka to fajny przedmiot i jak poprzez gry i zabawę możemy się jej nauczyć.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:
Tytuł Laureata otrzymała reprezentacja klasy IIIB w składzie: Maciej Kędzior, Szymon Drabek, Krzysztof Kowal
a wyróżnienie- reprezentacja klasy IIIC - Kacper Kądziela, Grzegorz Pączek, Marek Rozborski
oraz klasy III G: Józef Marczak, Sławomir Szetela, Kamil Chwaszcz.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Składamy również serdeczne podziękowania Państwu Anecie i Stanisławowi Bernadzikom za pyszny poczęstunek dla uczestników.

Organizatorzy:
Klasa 1c z innowacją matematyczno- fizyczną, Dorota Zembroń, Iwona Bednarz
LIGA TENISA STOŁOWEGO!
19-03-2016    

III EDYCJA GIMNAZJALNEJ LIGII TENISA STOŁOWEGO - SUKCES MICHAŁA!


19.03 w naszej szkole odbył się ostatni turniej w ramach III edycji Gimnazjalnej Ligii Tenisa Stołowego. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali nagrody rzeczowe: dyplomy, statuetki, sprzęt sportowy. A oto najlepsze zawodniczki i zawodnicy: w dziewczętach I m. zdobyła Katarzyna Kołaczko z Gimnazjum Nr 8 - nie przegrywając w całej lidze ani jednego pojedynku. II miejsce zajęła Patrycja Bauman z Gimnazjum Nr 12, a III Kinga Kociach z Gimnazjum Nr 9. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Michał Majcher, uczeń klasy III F naszego gimnazjum, który również nie przegrał ani jednego pojedynku w czasie całej ligii. II miejsce zajął Marek Woźny z Gimnazjum Nr 8, a III Adrian Myrda - Gimnazjum Nr 12.
WIECZORNICA!
18-03-2016    

UROCZYSTA WIECZORNICA KU CZCI POMORDOWANYCH W KATYNIU - "GOLGOTA WSCHODU"


17 marca w Katedrze Rzeszowskiej odbyła się uroczysta Wieczornica upamiętniająca 76 rocznicę zbrodni katyńskiej.
Montaż słowno-muzyczny w reżyserii Mileny Tejkowskiej z gościnnym udziałem Przemysława Tejkowskiego przedstawili uczniowie Gimnazjum.
Oddaliśmy tym samym hołd tym, którzy za naszą ojczyznę oddali życie.
PAMIĘTAJMY!
starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.