Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiZakończenie roku
21.06.2017r.    Konkurs
1.06.2017r.    

"Zostań Mistrzem Słowa - rozstrzygnięcie konkursu frazeologicznego""Dnia 31.05 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu frazeologicznego pod honorowym patronatem profesora Jana Miodka oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Po raz drugi, na zaproszenie organizatorów, włączyliśmy się do współorganizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Dyrekcja naszej szkoły ufundowała upominki, Pani Renata Bomba brała udział w pracach jury, a uczennice III klasy naszego gimnazjum czytały prace konkursowe. Jeszcze raz dziękujemy Organizatorom za zaproszenie na tak wyjątkową 'ucztę frazeologiczną"."


Akcja
1.06.2017r.    

"Jak nie czytam jak czytam""1 czerwca 2017 r. o godz.10.00 ZSO nr 4 w Rzeszowie znów czytało. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce, i za granicą.
Głównymi celami tej ogólnopolskiej akcji było m.in.: zwrócenie uwagi na, diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej, systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci, i młodzieży. Nasza szkoła od dawna promuje czytanie wśród uczniów. W tamtym roku cała nasza szkolna społeczność biła rekord czytania i co istotne, jako jedyna szkoła na Podkarpaciu zdobyła wyróżnienie! W tym roku czytaliśmy książki w czasie lekcji oraz braliśmy udział w różnych czytelniczych konkursach."


Spotkanie
7.06.2017r.    Warsztaty
6.06.2017r.    

"WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE - UBEZPIECZ SIĘ!""Młodzież z klasy III C Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w spotkaniu inauguracyjnym "Projekt z ZUS" i "Lekcje z ZUS". Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością koordynator projektu a zarazem pracownik Oddziału ZUS w Rzeszowie Pani Alicja Kochanowicz - Grabuś. Poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia na temat ubezpieczeń społecznych, wzbogacone filmami edukacyjnymi oraz grami dydaktycznymi. Na zakończenie wręczyła nagrody uczestnikom konkursów o ZUS - ie. Spośród licealistów zwycięzcami byli Roberto Agazzi, Weronika Kamińska i Łukasz Grabarz. Natomiast w gimnazjum w kategorii komiks: Julia Dobrowolska i Joanna Dobrowolska oraz prezentacji: Agnieszka Mikołajewska, Joanna Wdowik, Estera Wojciechowska, Julia Rochecka i Klaudia Czech.
Patronat nad projektami sprawowała Pani Dyrektor Beata Śmiałek, która jednocześnie przewodniczyła jury w składzie: Pani Agata Lustofin i Pani Bogumiła Dec - Rejman.
Organizatorzy "


Podziękowanie
9.05.2017r.    

"Podziękowanie""Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie akcji "Wielkanocna Paczka dla Bohatera". Ta wspaniała akcja ma na celu pomoc najuboższym kombatantom w Polsce i za granicą. Zebrane w szkole artykuły żywnościowe, chemiczne i higieniczne przekazaliśmy koordynatorce akcji i za jej pośrednictwem trafiły one do najbardziej potrzebujących. Jak pięknie napisała Pani Edyta Bajan- koordynatorka akcji: "To lekcja historii, która potrafi zmienić światopogląd, nauczyć pokory, szacunku i innego spojrzenia na świat. To nie jałmużna czy kilo mąki i cukier jak mówią niektórzy, to pamięć i wsparcie, to obecność i pochylenie czoła".
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania!
Organizatorzy "


Laureaci
13.04.2017r.    
Badanie umiejętności
25.05.2017r.    

"Informacja dla Rodziców""Uprzejmie informuję, że Prezydent Miasta Rzeszowa podjął decyzję w sprawie przystąpienia szkół podstawowych i gimnazjów do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Uczniów. Informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.evidenceinstitute.pl. U nas w szkole badanie odbędzie się 13.06.
Uzyskane rezultaty będą porównywalne z wynikami międzynarodowego badania PISA, co umożliwi ich odniesienie do populacji uczniów w Polsce i w innych krajach."


Warsztaty
24.05.2017r.    

"WARSZTATY Z HISTORII NAJNOWSZEJ W XII LO""16 maja br. zostały w naszej szkole przeprowadzone warsztaty historyczne dla uczniów liceum pt. "Kryzysy PRL". Zajęcia przygotował i przeprowadził główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, pan Z. Fajger. Temat obejmował zagadnienia z zakresu polityki i przemian społeczno- ekonomicznych w powojennej Polsce (zwłaszcza momentów przełomowych, takich jak lata 1956, 1968, 1970, 1976, 1980, 1981) oraz analizę źródeł historycznych związanych z tym okresem. "


Warsztaty
24.05.2017r.    

"ZAJĘCIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH""Uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich - prowadzonych przez pracownika Referatu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Miały one na celu zwrócenie uwagi młodzieży na konsekwencje nie właściwych zachowań. Szczególną uwagę zwrócono na problem udostępniania informacji, zdjęć i filmów w sieci.
Ufamy, że pobudzą one naszych uczniów do refleksji i pomogą zapobiec ewentualnym problemom!

"CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH"


"Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych i licealnych brali udziałw zajęciach warsztatowych prowadzonych przez psychologa z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Tematyka spotkań dostosowana była do aktualnych problemów i potrzeb klasy, m. in: "Stop uzależnieniom", "Moje bezpieczeństwo w sieci", "Znam swoją wartość", "Jestem kreatywny", "Radzę sobie ze stresem", "Podejmuję ważne decyzje", "Reaguję na przemoc - nie przemocy". Zajęcia te miały na celu doskonalenie kompetencji społecznych uczniów, umiejętności podejmowania właściwych i odpowiedzialnych decyzji oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Organizatorzy - pedagodzy szkolni: Agnieszka Zielińska, Małgorzata Dołowacka"


Warsztaty
9.05.2017r.    

"Uroczysta wizyta w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie ""Dnia 10.05.2017 roku, z okazji Tygodnia Bibliotek, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz uczniowie kl. III c naszego gimnazjum, pod opieką Pani Renaty Bomby, odwiedzili osiedlową bibliotekę (Filia nr 6 w Rzeszowie).Gimnazjaliści, specjalnie z tej okazji, przygotowali część artystyczną. Było majowo i wesoło. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie uczestniczyli aktywnie w dyskusji na temat książki, czytali sentencje o bibliotece, następnie wręczyli Paniom Bibliotekarkom kwiaty i słodkości oraz drobne upominki. W czasie tego spotkania, nasza młodzież wysłuchała wyjątkowej prelekcji na temat historii książki i piśmiennictwa na przestrzeni wieków, przygotowanej przez Panią Justynę Muchę -Szylar - kierownika Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Na zakończenie, Kierownik Biblioteki, Pani Maria Gulak, podziękowała nam za pamięć o Dniu Bibliotekarza i podarowała nam wszystkim książki."


Warsztaty
9.05.2017r.    

"Wykrywanie DNA""9 maja 2017r. klasy innowacyjne biologiczno-chemiczne 1g oraz 2g uczestniczyły w warsztatach "Wykrywanie DNA" Warsztaty prowadził Pan Maciej Kunysz ze Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie. Uczniowie izolowali DNA z owocu kiwi. Dowiedzieli się również o historii badań kwasu deoksyrybonukleinowego. Zajęcia poszerzyły wiadomości uczniów o zagadnienia z genetyki. Natomiast pracujący w EKOSKOPIE wolontariusz ze Słowacji zachęcał młodzież aby w przyszłości zdecydowali się na wyjazd i pracę w wybranym przez siebie Stowarzyszeniu. Wolontariat umożliwia poznanie wielu krajów oraz doskonalenie języka angielskiego."


Konkurs
12.05.2017r.    

"MISTRZ DOBRYCH MANIER""Kulturalnego ucznia można rozpoznać po sposobie bycia, wysławiania się, postępowania, sztuce prowadzenia rozmów oraz odpowiednim ubiorze. Powinien wykazywać się również wiedzą na temat zasad savoir-vivre. Dnia 10 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy dla uczniów liceum o tytuł "Mistrza Dobrych Manier". Celem konkursu było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz podnoszenie kultury osobistej uczniów. W finale konkursu o tytuł "Mistrza Dobrych Manier" wzięło udział 6 uczniów, którzy zostali wytypowani w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach klasowych. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę dotyczącą zasad dobrego wychowania. Laureatami konkursu zostały uczennice klasy III liceum Agata Ziobroń oraz Wiktoria Zielińska.
Gratulacje"


Bibloteka
10.05.2017r.    

"8 maja - Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek""8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek ( 8-15 maja), podczas którego organizowane są m.in. konferencje, warsztaty i spotkania dla czytelników. Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi: "Biblioteka. Oczywiście!Dnia 08.05.2017r. właśnie z tej okazji, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz uczniowie kl. III g naszego gimnazjum wraz z Panią Renatą Bombą odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniowie wręczyli, zrobione przez nich, laurki z życzeniami, ofiarowali kwiaty oraz słodkie upominki.Przeczytano także cytaty o bibliotece, a na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęciaJeszcze raz życzymy wszystkim bibliotekarzom, a szczególnie Naszym Paniom Bibliotekarkom: Pani Anicie i Pani Ewie ogromnej satysfakcji ze swojej pracy, ciągłej pasji i zadowolenia. Dziękujemy za spełnianie tej, jakże zaszczytnej, misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa."Siatkówka
10.05.2017r.    

"SIATKARZE W FINAŁOWEJ 8-CE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW""W rozegranym w Rzeszowie półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski "Młodzików" nasi zawodnicy toczyli trudne i emocjonujące boje. Zespół pokazał charakter wygrywając mecze po tie-breakach, ostatecznie zajmując I miejsce tym samym awansując do Finału Ogólnopolskiego w Dębicy 12-14 maj 2017. O medale walczyć będzie 8 najlepszych drużyn rocznika 2002. Rywalami w grupie będą Gwardia Wrocław g. 14.30 i Huragan Wołomin 19.00 (piątek) oraz Jastrzębski Węgiel 14.30 (sobota). Zapraszamy! Gratulując awansu życzymy powodzenia!"

Harmonogram Gier - Młodzicy


starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.