Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII

16.11.2017r.

"Finał konkursu recytatorskiego pt." Lubię wiersze Jana Brzechwy""

"Sukces recytatorski klasy 4a
16 listopada 2017 r. odbył się w SP nr 23 w Rzeszowie finał konkursu recytatorskiego pt."Lubię wiersze Jana Brzechwy"
Nasze uczennice zajęły bardzo wysokie miejsca:
1 miejsce Iga Podkalicka oraz Klara Gujda
2 miejsce Weronika Łatkiewicz
3 miejsce Alicja Mytych
Wyróżnienie Wiktoria Tomasik
Opiekun Renata Bomba"

Targi książki
20.11.2017r.

"Targi książki"

" W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! My też tam będziemy!"

16.11.2017r.

"Świat pod szkiełkiem mikroskopu"

"16 listopada uczniowie klasy 2g realizujący program innowacji biologiczno-chemicznej uczestniczyli w warsztatach "Świat pod szkiełkiem mikroskopu" na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obraz mikroskopowy odkrył przed uczniami różnorodność organizmów żyjących w wodzie Rzeszowskiej Żwirowni. Zobaczyliśmy glony: skrętnice i okrzemki, wiele gatunków pierwotniaków oraz niesporczaki - małe bezkręgowce, które mogą przetrwać w każdej najbardziej skrajnej temperaturze a nawet w przestrzeni kosmicznej. Dziękujemy Pani dr. Teresie Nodze za organizację warsztatów. Opiekun: Ewa Dudek"

11.11.2017r.

"Sekcja pływacka"

"Zapraszamy na zajęcia sekcji z pływania
Zajęcia w dniach poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 14.30 (zajęcia bezpłatne)
Instruktorzy prowadzący zajęcia : Radosław Pleban i Sebastian Kokociński" Więcej zdjęć

11.11.2017r.

"Akademia z okazji Dnia Niepodległości"

11.10.2017r.

"Akademia z okazji Dnia Nauczyciela"

"Pasowanie na pierwszoklasistę"

Profilaktyka
3.11.2017r.

11.10.2017r.

"Lekcja Fizyki w Ogrodzie Doświadczeń Fizycznych w Krakowie"

"W dniu 15 września br. uczniowie klas II C i III C z innowacją matematyczno-fizyczną uczestniczyli w lekcji fizyki w Ogrodzie Doświadczeń Fizycznych w Krakowie. Wszyscy uczestnicy mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, np. rozszczepić światło słoneczne w pryzmacie, który tworzył piękną tęczę. Przy tarczy Newtona mogli uzyskać odwrotny efekt - kolorowa tarcza stawała się biała przy prędkości 1800 obrotów na minutę. Uczniowie w ogromnym kalejdoskopie tworzyli obiekty, które podlegały wielokrotnym odbiciom.
W Muzeum Podziemi Rynku w Krakowie uczniowie podziwiali zrekonstruowane warsztaty, relikty spalonej osady, kram średniowiecznego kupca oraz makietę miasta Krakowa z XV wieku. Dużą atrakcją okazały się średniowieczne sposoby mierzenia i ważenia.Każdy mógł sprawdzić "ile waży kamieni" lub ile "małokci wzrostu". Wszyscy świetnie bawili się, jednocześnie poznając prawa fizyki i historię Rynku w Krakowie."

Zajęcia
10.10.2017r.

"Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej na zajęciach laboratoryjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego"

"W dniu 29 września br. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 30 uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzonych przez pracowników naukowych placówki między innymi przez Panią dr Sylwię Budzik. Uczniowie odwiedzili laboratoria Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, jak również Laboratorium Badań i Kontroli Środowiska otrzymując solidną dawkę wiedzy. W Pracowni Monitoringu Promieniowania Elektromagnetycznego uczniowie mieli możliwość zobaczyć najnowocześniejszą aparaturę, m.in. Skaningowy Mikroskop Elektronowy (SEM), analizator sygnałów i kabinę pomiarową ekranowaną. W Pracowni Metrologii i Współczesnych Systemów Akwizycji Danych uczniowie badali absorpcję ultradźwięków w powietrzu,widmo dźwięków mowy z wykorzystaniem programu PRAAT.Uczniowie sprawdzali swoje serca za pomocą aparatu EKG. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obserwowali preparaty tkankowe i bakterie za pomocą mikroskopu."

Dzień papieski

"Dzień papieski"

"W dniu 10 października obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Wolontariusze szkolnego koła caritas sprzedali w tym dniu 150 "kremówek papieskich", z których dochód w kwocie 300 zł przeznaczony został na konto fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
Dziękujemy wszystkim darczyńcom."

Zgłoszenie
11.10.2017r.

"Spotkanie z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem w dniu 13.10 o godz. 16.30 w SP nr 11
Temat spotkania - projekty obywatelskie
Serdecznie zapraszamy" Więcej informacji

LA
20.09.2017r.

"Reprezentacja Gimnazjum 7 z medalami Indywidualnych Mistrzostw Lekkoatletycznych"

"W minionym tygodniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rzeszowa w Lekkoatletyce. Nasza reprezentacja zdobyła 5 medali.
Medaliści:
II miejsce Michał Więcek - skok w dal
II miejsce Mieszko Starzak - 100 m
II miejsce Bartłomiej Korbecki - 1000 m
III miejsce Filip Bernadzik - skok w dal
III miejsce Szymon Cużytek - 1000 m.
W składzie znaleźli się również : Jakub Mróz, Kacper Sikorski, Radek Sitko, Kamil Muzia, opiekun Sebastian Warchałowski."

Remont
17-09-2017

"Z powodu remontu schodów wejściowych w ZSO4 od strony pływalni wejście to jest zamknięte. Do ZSO4 można wejść od strony Millenium i kościoła. Za utrudnienia przepraszamy."

16-09-2017

"Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017-2018"
POBIERZ plik pdf

starsze >