Jesteś tutaj: strona główna / aktualnościSUKCES SPORTOWY!
19-02-2015    SUKCES W PRORAMIE GLOBE!
7-02-2015    

W bieżącym roku szkolnym zostaliśmy wyróżnieni jako aktywna szkoła Programu GLOBE w Polsce i będziemy uczestniczyć w Międzynarodowych warsztatach GLOBE GAMES w Pradze w dniach od 28 do 31 maja 2015r. Systematycznie prowadzimy badania i obserwacje w zakresie Atmosfera, Hydrologia, Pokrycie terenu, Fenologia.

Badania atmosferyczne - polegają na codziennych pomiarach i obserwacji (w południe słoneczne): rodzaju chmur, stopnia zachmurzenia, maksymalnej, minimalnej i bieżącej temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego oraz pomiaru temperatury ziemi.
Badania wykonują uczniowie klasy III E i II G - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Dorota Zembroń.

Badania hydrologiczne - polegają na cotygodniowym pobraniu próbki wody z rzeki Wisłok oraz zbadaniu wskaźników jej jakości. Badania prowadzą uczniowie klasy II E - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Ewa Dudek.

Pokrycie terenu/badania biologiczne - polegają na przeprowadzeniu obserwacji naziemnych wybranego terenu czyli określeniu zwarcia drzew i pokrycia gruntu oraz określeniu gatunków dominujących i subdominujących drzew (dwa razy w roku wiosną i jesienią). Celem badań jest zrozumienie otaczającego nas krajobrazu. W tym roku szkolnym badania zostały przeprowadzone w dniu 24 października w parku przy WSK. Zespół badawczy tworzyli: uczniowie klasy III E.

Fenologia - polega na monitorowaniu długości okresu wegetacyjnego drzewka globowskiego. Badania prowadzone będą od marca bieżącego roku zespół badawczy tworzą uczennice klasy II F.MALOWANE LICZBAMI!
5-02-2015    

Malowane liczbami!


W grudniu i styczniu pani Barbara Krupa uczyła chętnych gimnazjalistów jak rozwiązywać obrazki logiczne. Jest to rodzaj łamigłówki, w której po zamalowaniu w odpowiedni sposób kratek otrzymuje się obrazek. Uczniom bardzo spodobał się ten nowy rodzaj rozrywki umysłowej.
Pod koniec stycznia odbył się konkurs MALOWANE LICZBAMI. Najlepsi okazali się: Jakub Mikuła z II d oraz Radomir Łoś z I e.
Nagrody w konkursie ufundowało Wydawnictwo Logi. Więcej informacji o obrazkach logicznych i innych łamigłówkach można znaleźć na stronie www.wydawnictwologi.pl
NOWOROCZNE SPOTKANIE
27-01-2015    

Noworoczne spotkanie z pensjonariuszami Domu Seniora


W dniu 26 stycznia 2015r w Ośrodku Wsparcia w Rzeszowie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne młodzież y naszego Gimnazjum z pensjonariuszami Domu Seniora. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń noworocznych. W programie znalazły się również wiersze o Bożym Narodzeniu i kolędy w których śpiew włączyli się wszyscy obecni. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Opiekunowie: Danuta Wnęk, Dorota Zembroń
MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR!
24-01-2015    

MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych

23 stycznia już po raz 11 - ty odbył się w naszej szkole finał konkursu MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych. Gościliśmy u siebie najlepszych z pięciu zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: numer 10, 11, 17, 23 i 27. Uczniowie, startując parami, rozwiązywali zadania przygotowane w formie krzyżówek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, trzy pierwsze pary uzyskały taką samą ilość punktów, a o zwycięstwie zadecydował łączny czas pokonania wszystkich konkurencji.
Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 27.

Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec, Ewa Dudek.
„WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO BIBLIOTEKI”
24-01-2015    

„WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO BIBLIOTEKI”

Gimnazjaliści z ZSO nr 4 Rzeszowie czytają dzieciom w Domu Kultury na Nowym Mieście


23.01.2015 r. o godz.9.00 uczennice kl. II b naszego gimnazjum pod opieką Pani Renaty Bomby wzięły udział w spotkaniu z dziećmi z PP nr 35 w Rzeszowie. Na widowni było ponad 100 przedszkolaków oraz kilku czarodziejówJ. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały wesołych i popularnych tekstów naszych polskich autorów. Nasze uczennice -bajkowo przebrane-czytały utwory m.in. J. Brzechwy, W. Grodzieńskiej, H. Niewiadomskiej, Lidii Miś w ramach projektu „WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO BIBLIOTEKI” Projekt ten był realizowany w naszej szkole od października do grudnia 2014 roku. Jego autorem jest Pani Renata Bomba.


Dziękujemy za zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie Pani Kierownik Marii Gulak.
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!
22-01-2015    

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!


Po raz kolejny nasze gimnazjum uczestniczyło w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, obchodzonym jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami jego są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

ŚTP stawia sobie za cel stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Uczniowie klasy I e pod opieką pani B. Dec - Rejman wzięli udział w programie "Otwarta firma". Byli gośćmi Katolickiego Radia "VIA". Dzięki księdzu Tomaszowi Nowakowi zapoznali się z formą działalności tego ośrodka medialnego. Ponadto mieli możliwość pozdrowienia na antenie Dyrekcji, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów naszej szkoły. Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety w postaci długopisów, smyczy oraz opasek odblaskowych.

Koordynator programu składa serdeczne podziękowanie dla Kierownictwa Katolickiego Radia "VIA" na czele z księdzem dyrektorem Witoldem Wójcikiem za ciekawe zajęcia wzbogacające wiedzę uczniów i przygotowujące ich do wejścia na rynek pracy.
SUKCESY NASZYCH SIATKARZY!
20-01-2015    

SUKCESY NASZYCH SIATKARZY!


W dniu 17.01.2015r nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych i zajeli wysokie II miejsce.
Dzień później w Wojewódzkiej Lidze Młodzika nasi siatkarze odnieśli jeszcze większy sukces pokonując II i I drużynę gimnazjum sportowego.

Zespół grał w składzie: Karol Rzegocki, Daniel Szajna, Przemysław Witko, Kacper Szpanelewski, Mateusz Zembroń, Marek Rozborski, Grzegorz Pączek, Kacper Mosoń, Piotr Kaczor, Eryk Pacholarz. SerdecznIe gratulujemy!

Trener: Bartłomiej Skowron
"TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH"
2-01-2015    

2 stycznia w Naszej szkole odbył się Noworoczny Turniej "Dwójek Siatkarskich"

Startowali w nim uczniowie Gimnazjum nr 7 z kl. II i III.

  • I miejsce zajęła "dwójka" Kornel Ziemiański i Mariusz Grądziel
  • II miejsce Grzegorz Pączek i Daniel Szajna
  • III miejsce Karol Rzegocki i Przemysław Witko

Organizatorzy: Bartłomiej Skowron i Sebastian Warchałowski
KOMIKSOWY KONKURS PRZYRODNICZY!
28-12-2014    

Komiksowy konkurs przyrodniczy - rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w konkursie na komiks przyrodniczy pod tytułem "Korytarze migracyjne zwierząt w Karpatach - rola i znaczenie". Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej" który realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie.

W skład Komisji Oceniającej weszli przedstawiciele nastepujących instytucji: Bieszczadzki Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych i Stowarzyszenie "Pro Carpathia". Każda prezentacja oceniana była w ramach dwóch kryteriów: zawartość merytoryczna pracy i zgodność z tematyką konkursu oraz jakość i estetyka wykonania pracy. Trzy prace uczniów naszej szkoły otrzymały wyróżnienia.

  • Olga Grygiel, Wiktoria Zielińska, Patrycja Zioło, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie (praca nr. 4) - nauczyciel Tamara Micał
  • Dagmara Tereszkiewicz , Zespół Szkół Ogólnoksztalcących Nr 4 w Rzeszowie (praca nr. 5) - nauczyciel Ewa Dudek
  • Weronika Cieślik, Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie (praca nr. 7) - nauczyciel Tamara Micał

Link do prac uczniów
ŚWIĄTECZNA WIZYTA!
19-12-2014    

Świąteczna wizyta przedszkolaków z PP nr 34 w naszej szkole


18 grudnia 2014 roku na zaproszenie uczennic kl. II b gimnazjum oraz p. Renaty Bomby gościły u nas w bibliotece przedszkolaki z grupy VI wraz z opiekunami.

Na wstępie spotkania nasze uczennice zadawały dzieciom pytania dotyczące biblioteki. Po tej części Pani Renata Bomba przeprowadziła konkurs na temat tradycji świątecznych, pracy Św. Mikołaja i wystroju choinki:. Chętnych do odpowiedzi było mnóstwo. Wszyscy, w nagrodę, dostawali słodycze. Następnie, uczennice kl. II b wymalowane i przebrane w stroje swoich książkowych bohaterów, przeczytały zabawne i najbardziej znane utwory m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy i M. Konopnickiej.

Dzieci z uwagą i skupieniem słuchały wierszy i krótkich opowiadań. Potem nasi mali goście zwiedzili naszą bibliotekę. Śmiechu było dużo, bo dzieci pochowały się między regałami: z książkami. Na zakończenie tego świątecznego spotkania, gimnazjalistki złożyły życzenia świąteczne oraz podarowały Paniom Przedszkolankom zrobione w szkole świąteczne kartki, bombki i upominki. My też otrzymaliśmy piękne prezenty wykonane w przedszkolu.Mamy nadzieję, że nasi młodsi przyjaciele będą nas częściej odwiedzać
SZLACHETNA PACZKA - PODZIĘKOWANIE!
12-12-2014    

Podsumowanie akcji "Szlachetna paczka" w ZSO nr 4 w Rzeszowie


Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki


W sobotę 13.12.2014 roku w tzw. "Weekend Cudów" przekazaliśmy 18 paczek wolontariuszom, którzy tego samego dnia, dostarczyli je do wybranej przez nas rodziny. Rodzina była wzruszona i nie mogła uwierzyć, że otrzymała tyle paczek :)
W sumie zebraliśmy 1854 zł. Przekazaliśmy tez środki czystości, żywność, słodycze, zabawki, książki, odzież, upominki oraz kuchenkę gazową.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i serce!!!
Za rok - mamy nadzieję - znów połączymy siły, by pomagać potrzebującym i czynić świat piękniejszym :)
Organizator akcji Renata BombaMIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO!
6-12-2014    

6 grudnia w naszej szkole odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

A oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta kl. IV i mł.: Chłopcy kl. IV i mł.:
I. Amanda Broda I. Dawid Czarnik
II. Mateusz Pokrywka
III. Szymon Kamiński
Dziewczęta kl. V -VI: Chłopcy kl. V -VI:
I. Wiktoria Piwko
II. Kinga Socha
III. Klaudia Broda
I. Daniel Piwko
II. Aleks Majewski
III. Maksymilian Rzepka
Dziewczęta gimnazjum: Chłopcy gimnazjum:
I. Klaudia Tarczyluk
II. Natalia Karabin
III. Eliza Świeboda
I. Michał Majcher
II. Dominik Guzek
III. Jakub Dąbrowski
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!
5-12-2014    

28 i 29 listopada 35 naszych gimnazjalistów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ryszarda Sobonia zaangażowało się w akcję zbiórki żywności organizowaną przez Podkarpacki Bank Żywności. W pięciu rzeszowskich sklepach uczniowie dyżurowali przy specjalnie oznakowanych koszach, informowali klientów o idei akcji i zachęcali do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wszyscy poświęcili swój wolny czas, żeby włączyć się w tę piękną akcję. Determinacja, szczytne przedsięwzięcie, chęć niesienia pomocy, bezinteresowność i ogromne zaangażowanie sprawiły, że zebrano ponad 500 kg art. spożywczych, które zostały posortowane i rozdzielone na paczki dla Rodzin Najbardziej Potrzebujących. Sprawianie radości innym jest wspaniałe, szczególnie w tak ważnych chwilach jakimi są Święta Bożego Narodzenia.


W akcji udział wzięli:
Piekarz Patryk, Głowacki Patryk, Wojturski Maciej, Lis Mariusz, Kawalec Radosław, Pączek Gabriel, Mikuś Jakub, Świder Maksymilian, Kościółek Arkadiusz, Skowron Michał, Pisarczyk Oskar, Puc Dominik, Rusek Jakub, Rytkiewicz Wojciech, Bajster Szymon, Pikor Jakub, Mikuła Jakub, Dziopak Izabela, Warzocha Barbara, Siewarga Karolina, Stec Karolina, Piwko Klaudia, Kowal Karolina, Pałka Daniel, Szymański Cezary, Sondej Karolina, Puc Mateusz, Paśko Karolina, Nowak Kaja, Inglot Marcin, Buda Krystian, Czarnik Witold, Rzepka Mateusz, Grabek Dominik, Filip Kornelia,


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenie życzymy szczęścia, zdrowia oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery.


SZLACHETNA PACZKA!
4-12-2014    


W TYM ROKU ZSO nr 4 w Rzeszowie DOŁĄCZYŁO DO DRUŻYNY SZLACHETNEJ PACZKI!


Oto list od ZESPÓŁU SZLACHETNEJ PACZKI.

Drogi Darczyńco! Witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI - łączy nas zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść mądrą pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która dzisiaj przegrywa walkę z biedą, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarunkiem, ale strzałem prosto w serce. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie. Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Pozdrawiamy Cię! ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI.


Zmotywowani listem, w szkole przygotowywujemy paczkę dla wybranej rodziny. Prosimy o wsparcie i pomoc, nie tylko uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale także rodziców, znajomych i przyjaciół. Bądźmy Razem, aby rozpropagować tę piękną akcję!

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI - 13, 14 grudnia.
Wtedy to Darczyńcy dostarczą paczki do wybranych przez siebie magazynów. Następnie, dzięki wolontariuszom, trafią one do rodzin. To najważniejszy moment w całym projekcie!

W 2013 roku SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. W mądrej pomocy połączyło się ponad 617 tys. osób – to 1,5% Polaków! Tylko w 2013 roku pomoc otrzymało 17 684 Rodziny, a łączna wartość tej pomocy wyniosła ponad 33 mln złotych. W przygotowanie jednej Paczki zaangażowanych było nawet 30 osób, a drużyna wolontariuszy liczyła 9 500 osób! W projekt włączyła się również Para Prezydencka, a wśród osób przygotowujących paczkę były też znane osoby, między innymi Agnieszka i Urszula Radwańskie, Anna Mucha, Szymon Majewski oraz Borussia Dortmund reprezentowana przez Kubę Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.