Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

Projekt ZUS
08.12.2016r.    

"Projekt Lekcje z ZUS"Uczniowie I LO na lekcjach przedsiębiorczości pod kierunkiem pani B. Dec - Rejman wzięli udział w projekcie pod tytułem "Lekcje z ZUS" i w konkursie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Realizacja projektu powiększyła ofertę edukacyjną placówki zaś uczniom uświadomiła potrzebę tak ważną w aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o ich wykluczeniu. Ponadto nauczyła zasady solidaryzmu społecznego i dała praktyczną wiedzę.


Kundelek
02.12.2016r.    

"Serce człowieka możemy ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta"Dnia 2 grudnia 2016 roku, klasa 1b zakończyła akcję „KUNDELEK”.
Dzięki wielkiej hojności Uczniów i Rodziców udało się zebrać bardzo dużo karmy, legowisk, koców oraz zabawek dla podopiecznych schroniska Kundelek w Rzeszowie.
Bardzo dziękujemy za serce i pomoc.
Klasa 1 b oraz wychowawczyni Kinga Klaczkowska Noworol
Konkurs plastyczny
02.12.2016r.    

"Laureat konkursu plastycznego"Sztuka nie zna granic!
2 grudnia br. Piotr Michałek, uczeń klasy III e, został laureatem Podkarpackiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Inni, a jednak tacy sami".
W kategorii PRACA PLASTYCZNA, zdobył I MIEJSCE !!!
Opiekun: Kinga Klaczkowska Noworol
GRATULUJEMY!!!Rugbiści!
06.12.2016    

Niepełnosprawni rugbiści w ZSO nr 4


W piątek, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie z uczniami spotkali się zawodnicy rzeszowskiej drużyny rugby na wózkach Flying Wings


ARTYKUŁ NA STRONIE GAZETY WYBORCZEJ WYBORCZA.PL

Podziękowania
06.12.2016r.    

Projekt edukacyjny
06.12.2016r.    

"Projekt "Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty"6 grudnia 2016r. uczniowie klasy III D w ramach projektu uczestniczyli w ciekawej lekcji pt. "Jak racjonalnie gospodarować budżetem?" pod kierunkiem pani prof. Agaty Ozgi - Myc (ZSE w Rzeszowie). Podczas zajęć młodzież rozwiązywała test, planowała budżet wylosowanej rodziny i zastanawiała się, jak gospodarować finansami by nie powstała dziura budżetowa. Zajęcia były jednym z działań w ramach projektu "Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty" realizowanego we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.
Opracowała: B. Dec - RejmanKundelek
02.12.2016r.    

"Serce człowieka możemy ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta"Dnia 2 grudnia 2016 roku, klasa 1b zakończyła akcję "KUNDELEK".Dzięki wielkiej hojności Uczniów i Rodziców udało się zebrać bardzo dużo karmy, legowisk, koców oraz zabawek dla podopiecznych schroniska Kundelek w Rzeszowie. Bardzo dziękujemy za serce i pomoc.
Klasa 1 b oraz wychowawczyni Kinga Klaczkowska Noworol


Zawody sportowe
29.11.2016r.    

"Badminton chłopców - Gimnazjada"29 listopada odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w badmintonie chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Bartosz Soboń i Michał Skowron zajęła IV miejsce. W zawodach gimnazjalnych uczestniczyło 15 szkół z województwa Podkarpackiego Gratulacje za ambitną walkę i osiągnięcie tak świetnego wyniku.
Opiekun Ryszard Soboń.Konferencja naukowa
24.11.2016r.    

"Ekonomiczno - społeczne uwarunkowania współczesności"Pod takim hasłem odbyła się konferencja naukowa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie (24 listopada 2016r.), w której uczestniczyli uczniowie klasy III D: Gabriela Bąk, Natalia Janik i Jakub Serwin pod opieką pani Bogumiły Dec - Rejman. Spotkanie to było jednym z działań projektu "Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty" realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o aktualne zagadnienia i treści ekonomiczne przydatne w realizacji przyszłej kariery zawodowej.Szlachetma paczka
22.11.2016r.    

Siatkówka
22.11.2016r.    

"IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Wola Cup 2016"W dn. 18-20 listopada w Warszawie odbył się 30 Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Wola Cup w kategorii "młodzik" rocznik 2002.Uczestniczyło w nim 16 czołowych drużyn z 5 krajów. Po trzy dniowych zmaganiach nasz zespół zajął IV miejsce. Zawodnikami wyróżninymi na turnieju zostali nasi uczniowie Marek Domin i Filip Bernadzik.
Skład rzeszowskiej drużyny: Marek Domin, Filip Bernadzik,Bartosz Soboń, Dawid Busz, Jakub Mróz, Michał Więcek, Nikodem Szytuła, Mikołaj Być, Brunon Grad, Konrad Gwóźdź, Stefan Haleniuk, Kacper Kałucki, Mikołaj Słotarski, Szymon Panek.
Trener: Sebastian Warchałowski.Unihokej dziewcząt
22.11.2016r.    

"Unihokej dziewcząt"22 listopada rozegrany został finał Igrzysk Miejskich w unihokeju dziewcząt. Drużyna Gimnazjum Nr 7 w składzie: Angelika Cieleń, Weronika Cieślik, Julia Dąbrowska, Weronika Grzebyk, Izabela Kotula, Natalia Magierło, Weronika Kowalska, Justyna Selwa, Barbara Frańczak, Maria Puła, zajęła III w stawce siedmiu mocnych zespołów.
Gratulujemy!Dobra praca
21.11.2016r.    

"Dobra praca zgodna z naszymi zainteresowaniami"Planując swoją karierę zawodową, warto wiedzieć, iż na sukcesy zawodowe i satysfakcję możemy liczyć wówczas, kiedy praca będzie zgodna z zainteresowaniami. Wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniem młodzieży klasa III B miała możliwość spotkać się z doradcą zawodowym panią Mariolą Lidwin z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie. Podczas 2 godzinnych warsztatów uczniowie dowiedzieli się o zawodach przyszłości, zapotrzebowaniu na rynku pracy oraz rozwiązywali test zainteresowań zawodowych.
Opracowała: B. Dec - RejmanWykład
21.11.2016r.    

"Wykład na Uniwersytecie Rzeszowskim"W dniu 21.11.2016 roku uczniowie klasy 1e, po dopieką pani Anny Ciechanowskiej, uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr. Szewela, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczniowie mieli okazję poznać realia studiowania na uczelni wyższej, poczuć uniwersytecką atmosferę, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Pomimo tego, że tematyka była trudna, uczniowie wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.Szlachetna paczka
19.11.2016r.    

"Marsz Szlachetnej Paczki"W dniu 19.11.2016 uczniowie klas 1e i 3c, pod opieką pań Anna Ciechanowskiej i Agaty Lustofin, uczestniczyli w marszu, który przeszedła ulicami Rzeszowa i zainaugurował akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Wspólnie świętowaliśmy otwarcie baz rodzin i popularyzowaliśmy idee działania Szlachetnej Paczki, inicjatywy majacej na celu wspieranie rodzin w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Już po raz kolejny uczniowie i pracownicy naszej szkoły aktywnie włączają się w działanie akcji.< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.