Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Wszelkie informacje dotyczące uczniów oraz pracy szkoły umieszczamy na naszej nowej stronie internetowej. Zapraszamy!
www.zso4.rzeszow.pl

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII

Wieczór kolend
20.12.2017r.

"Wieczór kolęd"

"22 grudnia w naszej szkole odbył się "Wigilijny wieczór kolęd", przygotowany przez uczniów klasy II b i II c oraz chór szkolny. Jak co roku dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie spotkali się na wspólnym kolędowaniu w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia."
Więcej zdjęć

"Jasełka klas pierwszych"

"Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają dorośli, ale przede wszystkim dzieci. JASEŁKA w wykonaniu uczniów klas I a i I d edukacji wczesnoszkolnej wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, Dyrekcją szkoły, nauczycielami i kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła."Po przedstawieniu uczniowie waz z wychowawcami i rodzicami udali się do sal lekcyjnych, gdzie składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem oraz śpiewali kolędy przy wspólnym stole."
Więcej zdjęć

Zawody sportowe
02.01.2018r.

"III Miejsce w OgólnopolskimTurnieju Piłki Siatkowej "

"W dn. 16-17 grudnia w Opolu Lubelskim odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej roczniku 2002. Uczestniczyło w nim 9 drużyn z całej Polski. Po dwu dniowych zmaganiach nasz zespół zajął III miejsce. Skład rzeszowskiej drużyny: Marek Domin, Jakub Herda, Bartosz Soboń, Jakub Mróz, Michał Więcek, Nikodem Szytuła, Łukasz Marzec, Konrad Olszewski, Mikołaj Być, Mikołaj Słotraski, Stefan Haleniuk, Jakub Chuchla.
Trener: Sebastian Warchałowski."

Życzenia

Laureaci

Szlachetna paczka
20.12.2017r.

"15 paczek! - finał "Szlachetnej paczki" w naszej szkole"

"W "weekend cudów", w sobotę 9 grudnia, dostarczyliśmy do magazynu "Szlachetnej paczki" 15 "ciężkich" :) :) paczek. Jeszcze tego samego dnia, wolontariusze zawieżli je do wybranej przez nas Rodziny. Tak oto, po raz kolejny, udowodniliśmy,że lubimy pomagać i wspierać potrzebujących.
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wsparcie finansowe i rzeczowe. "Nasza" Rodzina otrzymała wszystko, o co prosiła. Szczególne podziękowania należą się kl.IVa, która zebrała najwięcej pieniędzy i przyniosła najwięcej niezbędnych produktów!
Renata Bomba"

Zimowisko 2017/2018

"Karta zgłoszenia na zimowisko"
POBIERZ plik doc
POBIERZ plik pdf

Zajęcia
10.12.2017r.

"Zajęcia opiekuńczo wychowawcze"

"W dniach 27, 28 i 29 grudnia br. szkoła zapewnia uczniom klas I a, b, c, d i IV a zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 7.30 - 15.30 w szkolnej świetlicy. Proszę o zgłoszenie uczniów do wychowawców świetlicy do dnia 19 XII 2017 r. (wtorek)
Istnieje możliwość zakupu obiadu w w/w dniach w cenie 6,50 zł.

Wycieczka
28.11.2017r.

"Z wizytą w Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz"

"Uczniowie klasy IV a pod opieką p. Aniki Siorek i p .Angeliki Wardy odwiedzili Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz. Aktywne uczestnictwo w wystawie przybliżyło dzieciom fascynujący świat nauki i przyrody. Uczniowie doświadczyli m.in : złudzeń optycznych mózgu, uczyli się pisać jak Leonardo da Vinci, poznali budowę anatomiczną człowieka, zbadali czy zmysły słuchu, węchu, dotyku i wzroku działają niezawodnie, produkowali prąd siłą własnych mięśni itp. Ponadto grali w 12 metrową grę planszową o ekologii a także uczestniczyli w wielu zabawach edukacyjnych w strefie iluzji, eko-domu i fizyki"

Laureat
25.11.2017r.

"W ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II pt.:" Papieski program troski o przyszłość Polski dla młodych Polaków", na etapie szkolnym zwyciężył uczeń gimnazjum z kl. IIa, Maksymilian Jamróg.katecheta ks. Krzysztof Rodzinka

Eksperymenty
27.11.2017r.

"Kolorowych eksperymentów naukowych"

"Jaką tajemnice kryje wywar z czerwonej kapusty?, Jak wyprodukować magiczny papier?, Dlaczego do surówki należy dodać olej?, Jak wykryć skrobię w produktach spożywczych? , Dlaczego plama z soku wiśniowego pokryta solą znika?.... Odpowiedzi na te i inne pytania próbowali odnaleźć uczniowie z klasy IV a pod opieką p. Micał i p. Siorek podczas "Kolorowych eksperymentów naukowych"."

Zajęcia
26.11.2017r.

"ZAJĘCIA TECHNICZNE W KATEDRZE MECHATRONIKI I AUTOMATYKI"

"Uczniowie klas gimnazjalnych: 3bg, 3dg, 3eg, 3fg, 3gg, 3hg, brali udział w zajęciach laboratoryjnych z zakresu projektowania urządzeń technicznych i tworzenia dokumentacji technologicznej. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu "Zajęcia techniczne" w pracowni Projektowania Mikrokontrolerów i Komputerowego Wspomagania w Mechatronice w Katedrze Mechatroniki i Automatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczniowie podczas zajęć poznali oprogramowanie inżynierskie do wspomagania projektowania urządzeń i tworzenia dokumentacji złożeniowej i wykonawczej. Tworzyli modele w przestrzeni 3D, następnie zaprojektowane obiekty poddawali edycji wykorzystując dedykowane narzędzia. W ostatnim etapie zajęć uczniowie na jednostkach do prototypowania mieli wykonać dokumentację zaprojektowanych elementów.Opiekun Dominik Mazan"

Informacja dla rodziców
25.11.2017r.

"Szanowni Państwo, Informujemy, iż opłata za obiady uczniów klas I, IV, VII za miesiąc grudzień 2017 r. wynosi 64 zł. Przypominamy, iż wpłat należy dokonywać na konto ZSO Nr 4 do dnia 10 każdego miesiąca. Decyzją Dyrektora szkoły brak wpłaty do 10 wykluczy dziecko z korzystania z obiadów. Przypominamy ponadto, iż pod numerem telefonu 17 7482702 można zgłosić nieobecność dziecka, co spowoduje nienaliczanie za dany dzień opłaty. Informację o kwocie odliczeń za poprzedni miesiąc można uzyskać pod ww numerem.

< nowsze starsze >