Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiZimowisko 2017/2018
12.12.2017    

"Karta zgłoszenia na zimowisko"
POBIERZ plik doc
POBIERZ plik pdfZajęcia
10.12.2017r.    

"Zajęcia opiekuńczo wychowawcze""W dniach 27, 28 i 29 grudnia br. szkoła zapewnia uczniom klas I a, b, c, d i IV a zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 7.30 - 15.30 w szkolnej świetlicy. Proszę o zgłoszenie uczniów do wychowawców świetlicy do dnia 19 XII 2017 r. (wtorek)
Istnieje możliwość zakupu obiadu w w/w dniach w cenie 6,50 zł.


Wycieczka
28.11.2017r.    

"Z wizytą w Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz""Uczniowie klasy IV a pod opieką p. Aniki Siorek i p .Angeliki Wardy odwiedzili Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz. Aktywne uczestnictwo w wystawie przybliżyło dzieciom fascynujący świat nauki i przyrody. Uczniowie doświadczyli m.in : złudzeń optycznych mózgu, uczyli się pisać jak Leonardo da Vinci, poznali budowę anatomiczną człowieka, zbadali czy zmysły słuchu, węchu, dotyku i wzroku działają niezawodnie, produkowali prąd siłą własnych mięśni itp. Ponadto grali w 12 metrową grę planszową o ekologii a także uczestniczyli w wielu zabawach edukacyjnych w strefie iluzji, eko-domu i fizyki"


Laureat
25.11.2017r.    

"W ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II pt.:" Papieski program troski o przyszłość Polski dla młodych Polaków", na etapie szkolnym zwyciężył uczeń gimnazjum z kl. IIa, Maksymilian Jamróg.katecheta ks. Krzysztof Rodzinka


Eksperymenty
27.11.2017r.    

"Kolorowych eksperymentów naukowych""Jaką tajemnice kryje wywar z czerwonej kapusty?, Jak wyprodukować magiczny papier?, Dlaczego do surówki należy dodać olej?, Jak wykryć skrobię w produktach spożywczych? , Dlaczego plama z soku wiśniowego pokryta solą znika?.... Odpowiedzi na te i inne pytania próbowali odnaleźć uczniowie z klasy IV a pod opieką p. Micał i p. Siorek podczas "Kolorowych eksperymentów naukowych"."


Zajęcia
26.11.2017r.    

"ZAJĘCIA TECHNICZNE W KATEDRZE MECHATRONIKI I AUTOMATYKI""Uczniowie klas gimnazjalnych: 3bg, 3dg, 3eg, 3fg, 3gg, 3hg, brali udział w zajęciach laboratoryjnych z zakresu projektowania urządzeń technicznych i tworzenia dokumentacji technologicznej. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu "Zajęcia techniczne" w pracowni Projektowania Mikrokontrolerów i Komputerowego Wspomagania w Mechatronice w Katedrze Mechatroniki i Automatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczniowie podczas zajęć poznali oprogramowanie inżynierskie do wspomagania projektowania urządzeń i tworzenia dokumentacji złożeniowej i wykonawczej. Tworzyli modele w przestrzeni 3D, następnie zaprojektowane obiekty poddawali edycji wykorzystując dedykowane narzędzia. W ostatnim etapie zajęć uczniowie na jednostkach do prototypowania mieli wykonać dokumentację zaprojektowanych elementów.Opiekun Dominik Mazan"


Informacja dla rodziców
25.11.2017r.    

"Szanowni Państwo, Informujemy, iż opłata za obiady uczniów klas I, IV, VII za miesiąc grudzień 2017 r. wynosi 64 zł. Przypominamy, iż wpłat należy dokonywać na konto ZSO Nr 4 do dnia 10 każdego miesiąca. Decyzją Dyrektora szkoły brak wpłaty do 10 wykluczy dziecko z korzystania z obiadów. Przypominamy ponadto, iż pod numerem telefonu 17 7482702 można zgłosić nieobecność dziecka, co spowoduje nienaliczanie za dany dzień opłaty. Informację o kwocie odliczeń za poprzedni miesiąc można uzyskać pod ww numerem.


Pomoc
25.11.2017r.    

"SZLACHETNA PACZKA w naszej szkole""Już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do Drużyny "SZLACHETNEJ PACZKI"Prosimy o wsparcie finansowe i rzeczowe, nie tylko uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale także rodziców, znajomych i przyjaciół. Bądźmy Razem, aby rozpropagować tę piękną akcję! FINAŁ "SZLACHETNEJ PACZKI": 9-10 grudnia. Wtedy to wolontariusze dostarczą paczkę do wybranej przez nas rodziny."


Konkurs
20.11.2017r.    

"Zajęcia z kynoterapi"14 listopada w SP u pierwszoklasistów odbyły się zajęcia terapeutyczne z psem (kynoterapia). Zajęcia terapeutyczne wykorzystujące kontakt z psem działają motywująco i stymulują proces rehabilitacji, kształcenia i socjalizacji. Zajęcia odbywać się będą co dwa miesiące


LOP
20.11.2017r.    

"KONKURS Ochrona środowiska w moim mieście - wybrane aspekty""W dniu 27 listopada 2017r. w Teatrze Maska odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Urząd Miasta Rzeszowa
I miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 2g innowacyjnej biologiczno-chemicznej ABIGAIL MACHAJ
Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej zawierającej zdjęcia wykonane na terenie Rzeszowa wraz z opisami prezentującymi wyniki obserwacji, własne wnioski i zdobytą wiedzę na temat " Ochrona środowiska w moim mieście - wybrane aspekty" Abigail zaprezentowała w swojej pracy Ścieżkę Przyrodniczą im. Władysława Szafera biegnącą wzdłuż Wisłoka, Rezerwat Lisią Górę, Edukacyjny Sad Miejski, pomniki przyrody w mieście, zbiórkę surowców wtórnych na terenie Rzeszowa. W pracy znalazły się również informacje o realizowanych w Rzeszowie projektach mających na celu poprawę jakości powietrza przez ograniczenie niskiej emisji (smogu).Warto pospacerować wzdłuż Wisłoka, śladem ścieżek dydaktycznych, docenić walory przyrodnicze Naszego Miasta - Abigail Machaj i opiekun : Ewa Dudek"


Konkurs
16.11.2017r.    

"Finał konkursu recytatorskiego pt." Lubię wiersze Jana Brzechwy""


"Sukces recytatorski klasy 4a
16 listopada 2017 r. odbył się w SP nr 23 w Rzeszowie finał konkursu recytatorskiego pt."Lubię wiersze Jana Brzechwy"
Nasze uczennice zajęły bardzo wysokie miejsca:
1 miejsce Iga Podkalicka oraz Klara Gujda
2 miejsce Weronika Łatkiewicz
3 miejsce Alicja Mytych
Wyróżnienie Wiktoria Tomasik
Opiekun Renata Bomba"

Więcej zdjęć


Targi książki
20.11.2017r.    

"Targi książki"


" W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! My też tam będziemy!"


Warsztaty
16.11.2017r.    

"Świat pod szkiełkiem mikroskopu""16 listopada uczniowie klasy 2g realizujący program innowacji biologiczno-chemicznej uczestniczyli w warsztatach "Świat pod szkiełkiem mikroskopu" na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obraz mikroskopowy odkrył przed uczniami różnorodność organizmów żyjących w wodzie Rzeszowskiej Żwirowni. Zobaczyliśmy glony: skrętnice i okrzemki, wiele gatunków pierwotniaków oraz niesporczaki - małe bezkręgowce, które mogą przetrwać w każdej najbardziej skrajnej temperaturze a nawet w przestrzeni kosmicznej. Dziękujemy Pani dr. Teresie Nodze za organizację warsztatów. Opiekun: Ewa Dudek"


Sport
11.11.2017r.    

"Sekcja pływacka"
"Zapraszamy na zajęcia sekcji z pływania
Zajęcia w dniach poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 14.30 (zajęcia bezpłatne)
Instruktorzy prowadzący zajęcia : Radosław Pleban i Sebastian Kokociński" Więcej zdjęć


Wydrzenia
11.11.2017r.    

"Akademia z okazji Dnia Niepodległości"


"W piątek 10 listopada naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny pt. "Wszyscy, którzy kochają wolność" , oprawę muzyczną, dekoracje przygotowali uczniowie z klas: II G,IID, IIID, IIIG i IIIE pod opieką pp. Danuty Wnęk, Jolanty Stefańskiej - Wacław, Anny Rządeczki, Justyny Wojewody i Katarzyny Szum. Na zakończenie uroczystości wystąpił uczeń klasy I LO Mateusz Puc, który zagrał na akordeonie kilka pieśni patriotycznych."

Więcej zdjęć


< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.