Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiWycieczka
30.03.2017r.    

"Wizyta w Centrum Nauki Kopernik""W dniu 30 marca uczniowie klasy IC i II C z innowacją matematyczno - fizyczną odwiedzili w Warszawie popularnego "Kopernika" i Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Uczniowie w Centrum Nauki podczas trzygodzinnego pobytu mieli okazję samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, dzięki którym skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stały się zrozumiałe. Na własnej skórze mogli odczuć prawa fizyki, poznać ją lepiej i dzięki temu zapamiętać wszystko to co w normalnych warunkach klasowych mogłoby umknąć. Dzięki zajęciom w CNK z pewnością uczniowie przychylniej spojrzą na skomplikowane zagadnienia fizyczne."Forum
07.04.2017r.    Matematyka
27.03.2017r.    

"Ogólnopolski Dzień Matematyki 2017 w naszej szkole""W dniu 27 marca 2017 r. w ramach miesiąca matematyki w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Matematyki 2017 pt. "Pieniądze to nie wszystko". Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Klasy pierwsze gimnazjum reprezentowane przez 3 osobowe zespoły rozegrały matematyczny mecz, podczas którego pokazały, że matematyka też może być przyjemna i dawać dużo radości. Pytania tegorocznego turnieju dotyczyły oczywiście pieniędzy. Po zaciętej rywalizacji tytuł laureata tegorocznego konkursu wywalczyła klasa IC z innowacją matematyczno - fizyczną , II miejsce zajęła klasa ID, natomiast III miejsce klasy IA i IB.Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!!! Serdeczne podziękowania składamyPaństwu Bernadzikom za pyszny poczęstunek.
Organizatorzy Dnia Matematyki w naszej szkole - klasa II C z innowacją matematyczno - fizyczną Iwona Bednarz i Dorota Zembroń"Autyzm
02.04.2017r.    

"2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU""Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mogą mieć problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam sobie wyobrazić, że świat osoby z autyzmem może wyglądać inaczej: sól może być kwaśna, śnieg może parzyć, a delikatne głaskanie może powodować ból. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Jak pokazała akcja "Autyzm - całe moje życie", reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. W tym dniu najważniejszym kolorem staje się kolor niebieski. "Zaświeć się na niebiesko" - to ogólnoświatowa akcja organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Wśród błękitnych obiektów znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Statua Wolności w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney i wiele innych. W tym roku do akcji włączyła się również nasza szkoła. Uczniowie ubrali się na niebiesko, solidaryzując się z chorymi na całym świecie."


Historia
28.03.2017r.    

"CIEKAWA LEKCJA HISTORII W RAMACH PROJEKTU GOLGOTA WSCHODU""Okazuje się, że uczniowie Gimnazjum nr 7 nie tylko uczą się, ale potrafią nauczać innych. Nasza młodzież dała tego przykład 27.03.2017r. i 29.03.2017r., kiedy przedstawiła niezwykle interesującą lekcję historii w rzeszowskiej Szkole Podstawowej nr 23. Gimnazjalistki z Ig: Abi Machaj, Ola Kielar, Wiktoria Mikulska, Julia Kot i Kornelia Bury ukazały swym młodszym koleżankom i kolegom z czterech klas szóstych losy polskich oficerów zamordowanych w Katyniu wiosną 1940r. Zaciekawiły uczniów szkoły podstawowej problematyką tego tragicznego, ale ważnego wydarzenia w dziejach naszego kraju. Ponadto gimnazjalistki, przybliżając okrucieństwo stalinowskiego reżimu komunistycznego, uwrażliwiły szóstoklasistów na przestrzeganie fundamentalnych praw człowieka. Wzięły udział w tematycznym konkursie i quizie. Pracę uczniów koordynowała B. Dec - Rejman. Dziękujemy pani Dyrektor SP 23 mgr Małgorzacie Adamskiej -Jesiołkiewicz. i pani mgr Małgorzacie Merklinger za gościnność i umożliwienie przeprowadzenia zajęć."


Historia
23.03.2017r.    

"WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO"""Dzieje i tragedia oficerów polskich zamordowanych w Katyniu"
1 miejsce: Agata Ziobroń (III LO)
2 miejsce: Gabriela Bąk (IIId) i Maks Kińczyk (Ie)
3 miejsce: Natalia Ziaja (III b)
Wyróżnienia: Natalia Rżany (Ie), Weronika Puc i Natalia Janik (IIIg, IIId), Jakub Serwin i Ala Blok (III d).
Gratulujemy!!! Nauczyciele historii"


Projekt
23.03.2017r.    

"Realizacja projektu "Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty""W piątek 3 marca 2017r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty". Celem było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy dotyczącej racjonalnego gospodarowania budżetem, formami oszczędzania i inwestowania oraz zapoznanie z działaniem kalkulatora kredytowego. Zajęcia poprowadziła pani profesor ZSE Agata Ozga - Myc. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Programu Edukacji Ekonomicznej NBP pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Opracowała: B. Dec - Rejman"


Siatkówka
05.04.2017r.    

"1 MIEJSCE W PODKARPACKIEJ LIDZE "MŁODZIKA"Od października do marca trwała rywalizacja w Podkarpackiej Lidze Piłki Siatkowej w kat."Młodzik". Uczestniczyło w niej 12 zespołów. Mistrzem Województwa został zespół AKS Rzeszów, w składzie, którego występowali uczniowie Naszego Gimnazjum: Kapitan - Marek Domin, Jakub Herda, Filip Bernadzik, Bartosz Soboń, Dawid Busz, Konrad Olszewski, Nikodem Szytuła, Michał Więcek,Jakub Mróz, Łukasz Marzec oraz Brunon Grad, Mikołaj Słotarski, Mikołaj Być, Kacper Kałucki, Konrad Gwóźdź, Stefan Haleniuk. Trenerzy: Sebastian Warchałowski i Grzegorz Wisz.
Zespół awansował do rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej - Ćwierćfinału Mistrzostw Polski "Młodzika", który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w nowej hali sportowej przy ul. Hetmańskiej.
Pierwsze mecze naszego zespołu 7 kwietnia g.16.30, 8.04. g.10.00.
ZAPRASZAMY! "Festiwal
28.03.2017r.    

"Festiwal Małych Form Teatralnych"28 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Festiwal Małych Form Teatralnych. W imprezie wzięli udział uczniowie gimnazjum i liceum, którzy przygotowali niesamowite prace konkursowe w kategoriach: maska teatralna, plakat teatralny, "Dramat na scenie, czyli przedstawienie", kostium teatralny, "Sztuka od A do Z" oraz "Żywe obrazy". Jury przyznało osiem nagród - dofinansowanie do wycieczki, bilety do kina, teatru oraz słodycze. Na festiwalu obecna była wybitna aktorka Teatru im. W.Siema-szkowej w Rzeszowie, Pani Mariola Łabno - Flaumenhaft.
Zapraszamy uczniów klas siódmych i czwartych w przyszłym roku do wspólnej zabawy! "Konkurs
24.03.2017r.    

"Sukces naszego ucznia"Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Tymoteusz Baran z klasy IIA został finalistą konkursu --- Web.Master podkarpacki---
Zajął 7 miejsce na 500 uczestników. W konkursie należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie programowania.
Serdecznie gratulujemy ! "Dzień poezji
23.03.2017r.    

"Światowy Dzień Poezji w ZSO nr 4 w Rzeszowie"Dzień poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Poezja jest dla każdego - łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym…U nas, w szkole, tego dnia było wyjątkowo "poezyjnie". Na lekcjach m.in. języka polskiego czytaliśmy wiersze wybrane przez uczniów, braliśmy udział w warsztatach poetyckich, pisaliśmy wiersze z "odzysku", wykonaliśmy plakaty, gazetkę na korytarzu, "zebraliśmy" złote myśli, cytaty o poezji i poetach,a także przygotowaliśmy audycję z okazji tego święta.
Było kreatywnie i zabawnie.
Pani Poezja może być z nas dumna!Konkurs
23.03.2017r.    

"Nasi uczniowie finalistami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej"W dniu 23 marca br. w Jarosławiu odbył się finał kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej. Konkurs jest organizowany pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i startuje w nim młodzież z najlepszych gimnazjów z województwa podkarpackiego. Konkurs należy do bardzo trudnych, ponieważ wymaga wszechstronnej wiedzy z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, informatyka, technika i chemia. Nasi uczniowie Filip Domański z kl. III B i Dalia Adamowicz z klasy II C osiągnęli bardzo wysoki wynik zdobywając tytuł finalisty. Gratulacje.Rekolekcje
27.03.2017r.    
Taniec
16.03.2017r.    
Dzień poezji
21.03.2017r.    

"Międzynarodowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej"21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała okolicznościową gazetkę oraz Konkurs Poetycko-Kwiatowy.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie i sięgnięcia po tomik poezji nie tylko od święta.< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.