Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

PLAN LEKCJI 2015 - 2016


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015-2016


WYPRAWKA SZKOLNA 2015 - INFORMACJE


IRAK 2013 - PODRÓŻ MOJEGO ŻYCIA
15-11-2014    

"IRAK 2013- PODRÓŻ MOJEGO ŻYCIA" SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM-MARIANEM KRZYWDĄ


14 listopada 2014 r. uczniowie klasy III a i III e pod opieką p. D.Zembroń i p.A.Siorek uczestniczyli w spotkaniu z rzeszowskim podróżnikiem Marianem Krzywdą, pasjonatem starożytnych cywilizacji, który zwiedził 61 krajów świata na pięciu kontynentach. W czasie samotnych wypraw dotarł, m.in. do: Libii, Algierii, Egiptu, Kenii, Chin, Tajlandii, Nepalu, Meksyku, Peru i wielu innych. W 2013 r. odwiedził ogarnięty wojną domową Irak. Był pierwszym Polakiem od kilkunastu lat, który tego dokonał. Podczas wyprawy zdobył "Koronę Ziemi starożytnych cudów świata" .Zdradził także ciekawostki związane z kulturą, przyrodą, klimatem i życiem codziennym mieszkańców Iraku. Pokazał zebranym liczne zdjęcia, które nierzadko wykonywał w pośpiechu i z narażeniem życia.

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji, będąc pod wrażeniem Jego pasji, determinacji i wielkiej odwagi w realizacji swoich marzeń związanych z podróżami. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".
ŚWIAT WEDŁUG REPORTERA!
12-11-2014    

"Świat według reportera - wyprawa do krainy różnorodności"


W ramach Projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2./2014 uczniowie z klasy III E i III F Gimnazjum nr 7 pod opieką p. Magdaleny Kogut i p. Aniki Siorek uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Filię nr 6 WiMBP w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania "odwiedzili" Stany Zjednoczone - kraj różnorodności, wolności słowa i wyznań.

W trakcie zajęć gimnazjaliści poznali interesujące miejsca w USA - Wielki Kanion Kolorado, Alaskę, Yellowstone i Wielkie Jeziora. Młodzież wcieliła się w pracowników biura podróży i zachęcała do odwiedzenia miejsc wartych zobaczenia. Pisali także notatki reklamowe, ukazując walory różnych zakątków w USA, stosowali język angielski układając słówka z podanych liter. Nie zabrakło też elementów rozrywkowych - wszyscy bawili się w kalambury pokazując słynne filmy amerykańskiej produkcji oraz podawali ich oryginalne tytuły.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!
9-11-2014    

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Ten dzień zwieńczył blisko półtorawiekowe dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania po 123 latach utraconej na skutek zaborów wolności. Pamięć o tym dniu pomogła Polakom przetrwać hitlerowską okupację w czasach II wojny światowej i prawie pół wieku zależności od Związku Radzieckiego.


Do obowiązków młodego pokolenia Polaków należy pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. Im zawdzięczamy wolność. Dlatego też, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej nie szczędzili ofiar najwyższych.


W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie ZSO nr 4 uczcili 96 - tą rocznicę odzyskania przez Polskę bytu państwowego po 123 latach niewoli. Z tej okazji zgromadzili się w holu szkoły i uczestniczyli w uroczystym apelu. Głównym punktem spotkania był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez następujących uczniów: Karolinę Żaczek i Weronikę Paśko z klasy IIIF, Kaję Szurę z klasy III D, Macieja Małka z klasy II F, Oskara Kuźniara z klasy II G, Szymona Koryla z klasy II E oraz chóru szkolnego. Prace uczniów koordynowały panie: Danuta Wnęk, Agata Lustofin, Anna Ciechanowska oraz Bogumiła Dec - Rejman.
Aby uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych występujący przedstawiali wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Apel zakończyło wystąpienie pani dyrektor, mgr inż. Jolanty Pietrasz, która wskazała na znaczenie patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Rangę apelu podkreśliła obecność uczniów w poczcie sztandarowym pod kierunkiem pana Jerzego Filipowicza. Sztandar - najważniejszy symbol szkoły dodał uroczystości splendoru i szacunku. Ponadto zawarte w montażu rozważania były cenną lekcją historii dotyczącą znaczenia wolności jako daru i zadania.
KONKURS MATEMATYCZNY!
2-11-2014    

KONKURS MATEMATYCZNY - LIGA ZADANIOWA


W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM UCZNIOWIE Z KLAS I-III GIMNAZJUM ZACHĘCENI ZOSTANĄ DO SYSTEMATYCZNEJ PRACY Z ZADANIAMI TRUDNYMI - OZNACZONYMI GWIAZDKAMI W PODRĘCZNIKU SZKOLNYM.


Regulamin:


 • Konkurs trwać będzie od października do czerwca
 • Mogą w nim startować wyłącznie uczniowie gimnazjum
 • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolne długie przerwy
 • Uczniowie po realizacji ze swoją klasą danego działu składają z niego u swojego nauczyciela matematyki rozwiązane zadania oznaczone gwiazdką
 • Podpisane prace powinny być starannie wykonane oraz zawierać wszelkie obliczenia
 • Po zrealizowaniu przez wszystkie klasy danego działu w gablocie szkolnej przy sali nr 32 publikowane będą odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań oraz wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych rund
 • Uczniowie systematycznie otrzymują dodatkowe stopnie za ciekawe rozwiązania zadań
 • W czerwcu na zakończenie edycji najlepsi zawodnicy oraz autorzy najciekawszych rozwiązań otrzymają nagrody rzeczowe oraz dodatkowe oceny z matematyki

Organizatorzy: Pani Anna Machnicka i Pani Iwona BednarzPODSUMOWANIW WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO!
2-11-2014    

W dniu 24 października w sali widowiskowo-kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych, za rok szkolny 2013/2014.

Od trzech lat klasyfikacja szkół odbywa się pod honorowych patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W tej kategorii sklasyfikowano 462 gimnazja w województwie.

Dzięki wspaniałym wynikom sportowym uzyskanych przez uczniów Naszej szkoły ,oraz zaangażowaniu kadry nauczycielskiej w tej zaszczytnej klasyfikacji zajęliśmy bardzo wysokie VI miejsce –co jest najlepszym rezultatem w historii szkoły.

Natomiast 31 października 2014 r. odbyło się podsumowanie Miejskiej rywalizacji sportowej za rok szkolny 2013/2014, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce wśród szkół gimnazjalnych miasta Rzeszowa. Gratulacje!!!
WIELKA PODRÓŻ PO POLSCE!
15-10-2014    

WIELKA PODRÓŻ PO POLSCE

zespołowa gra edukacyjna dla gimnazjalistów


W dniu święta Edukacji Narodowej młodzież z Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie wzięła udział w grze edukacyjnej "Wielka podróż po Polsce". Podczas wycieczki "zwiedzili" Polskę wzdłuż i wszerz, wykazali się wiedzą oraz zdobyli nowe informacje na temat historii, przyrody, kultury, mediów i geografii.

Gimnazjaliści doskonale znali odpowiedź na większość zadawanych pytań, potrzebnych informacji mogli szukać w publikacjach zakupionych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej oraz w Internecie, gdzie na czas wyszukiwali odpowiedzi na konkretne pytania za pomocą słów kluczowych.

Gimnazjaliści z klasy II F przyznali, że gry planszowe to doskonały sposób na interesujące spędzenie wolnego czasu w gronie rówieśników.

Zajęcia przygotowały panie: Anika Siorek i Bożena Mikuła a grę poprowadziły panie z WiMBP Filia nr 6 w Rzeszowie. Gra odbyła się w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2./2014.

DZIEŃ NAUCZYCIELA!
15-10-2014    

14 października 2014 r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Uroczysta akademia odbyła się w holu szkoły. Na wstępie, usłyszeliśmy oryginalne piosenki w wykonaniu naszych uczniów. Potem Pani Dyrektor B. Śmiałek powitała zebranych gości oraz nauczycieli i uczniów. Następnie uczennica kl. III a -zastępca przewodniczącej szkoły - przekazała Pani Dyrektor życzenia oraz symboliczny flakonik z oliwą:, która ma być wlewana do głów uczniów w razie potrzeby: Potem odbyła się, przeplatana różnymi wesołymi scenkami, część artystyczna. Młodzi artyści profesjonalnie wcielali się w nauczycieli, w dziennikarzy, spikerów telewizyjnych, ale najlepiej odgrywali role uczniów: Kuba z kl. III a wręczył Pani Dyrektor kamienną tablicę z dekalogiem dla nauczyciela. Śmiechu było co niemiara! Po tej części artystycznej wysłuchaliśmy trzech piosenek, a następnie przedstawiciele SU naszej szkoły wręczyli Pani Dyrektor piękne róże w podziękowaniu za codzienny trud pracy nauczyciela oraz jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, a wszystkim zebranym za przybycie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III a oraz kl. II b pod kierunkiem p. Renaty Bomby. Pani Danuta Wnęk zajęła się oprawą muzyczną, a Pani Beata Pleban przygotowała scenografię. • 9:00 - 10:30 - spotkanie z podróżnikiem - hol szkoły


 • 9:00 - 10:30 - pokazy chemiczne - mała sala gimnastyczna • OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA!
  15-10-2014    

  14 października w całej Polsce obchodzone są Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przygotowała przyjęcie urodzinowe książkowym misiom. Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz młodzież z Gimnazjum nr 7. Uczniowie z klasy IIc czytali przedszkolakom opowiadania z książeczki "Przygody pluszowych misiów" Stephena Attmore oraz zachęcali najmłodszych do zabaw ruchowych.

  W ten sposób nasze gimnazjum włączyło się w obchody Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia, promując książkę i czytelnictwo wśród młodych odbiorców.

  Do występu uczniów przygotowała pani Iwona Borowiec, a opiekę sprawowała p. Anika Siorek.

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA!
  05-10-2014    

  "Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania"


  Dnia 29.09.2014 roku obchodzimy "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum wraz z Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz oraz Panią Renatą Bombą złożyli wizytę u "Naszych Sąsiadów" - Przedszkolaków z PP nr 34 w Rzeszowie.

  Na wstępie, Pani Renata Bomba powitała licznie zgromadzone dzieci wraz z opiekunami oraz omówiła cel spotkania. Następnie, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz wręczyła przedszkolakom kosz pełen kasztanów i przeczytała bajkę o przygodach Lwa Teodora. Później uczniowie kl. III a gimnazjum odczytali wesołe wierszyki, a Pani Renata przeczytała pouczającą bajkę o Myszce i Lwie. Po każdej części, dzieci biły brawo i z ochotą dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bohaterów bajek. Komentarzom i śmiechom nie było końca…:), dlatego "Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania" w PP nr 34 można zaliczyć do bardzo udanych.

  Mamy nadzieję, że już niedługo znów się spotkamy :) :)

  OTRZĘSINY!
  25-09-2014    

  Otrzęsiny dla klas pierwszych!
  SPRZĄTANIE ŚWIATA!
  19-09-2014    

  OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"


  W 21 już edycji akcji "Sprzątanie świata", rozpropagowanej przez Fundację Nasza Ziemia, wzięła udział klasa IIe, która 18 września sprzątała otoczenie szkoły, a uczeń Dawid Trafidło oddał do recyklingu 1800 szt. baterii.

  Opiekun Ewa Dudek


  Przypominamy o prowadzonej przez szkołę całorocznej zbiórce makulatury, elektrośmieci, telefonów komórkowych, baterii !!!

  Dla najskuteczniejszych "ekozbieraczy" czekają nagrody !!!

  Zbiórką i przekazywaniem odpadów do recyklingu zajmują się nauczycielki biologii Ewa Dudek i Tamara Micał.
  PROJEKT "NARODOWE CZYTANIE"
  9-09-2014    

  ZSO nr 4 w Rzeszowie czyta dzieła H. Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiego projektu "Narodowe Czytanie"


  W tym roku nasza szkoła czynnie uczestniczy w trzeciej edycji akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Publiczne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza odbyło się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W naszej szkole świętowaliśmy "spotkanie" z H. Sienkiewiczem na ogrodzie szkolnym przy symbolicznym "Dębie Wolności", w piątek (05.09.2014r.) oraz w poniedziałek (08.09.2014r.) podczas wspólnej lektury "Trylogii" oraz innych dzieł tego wielkiego pisarza. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz, Pani Wicedyrektor Beata Śmiałek, nasi nauczyciele (na czele z Panią Aniką Siorek, która uczestniczyła w 5 lekcjach), pani pedagog, uczniowie klas I, II, III gimnazjum oraz pracownicy szkoły. Jesteśmy zadowoleni, że z naszego zaproszenia skorzystały również Panie, które spacerowały lub były na placu zabaw obok naszej szkoły (One także czytały H. Sienkiewicza). Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie kl.3a, 3b, 2b oraz 1c wywiązali się ze swoich powierzonych wcześniej, zadań doskonale - m. in. przygotowali plakaty o akcji, portfolio o życiu i twórczości pisarza oraz wzorowo odczytali fragmenty książek naszego noblisty.

  Mamy nadzieję, że takie wspólne czytanie dzieł naszych pisarzy i poetów będzie w szkole kontynuowane, bo jak mówi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski: "Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach (…) Najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury tak pięknie jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę"

  Organizator spotkań Renata Bomba
  NOWY ROK SZKOLNY!
  1-09-2014    

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015


  1 września - początek nowego roku szkolnego. Serdecznie powitaliśmy wszystkich po wakacyjnym wypoczynku, a szczególnie pierwszoklasistów gimnazjum i liceum. Uroczystość prowadziła Pani Jolanta Pietrasz, która od 1 września 2014 roku objęła stanowisko Dyrektora szkoły.

  Wszystkim życzymy sukcesów, wytrwałości w dążeniu do obranego celu, niech szkoła w której uczymy się i pracujemy spełni oczekiwania, niech będzie dla wszystkich szczególnym miejscem.

  ---------
       WAKACJE!
  27-06-2014      < nowsze starsze >
  Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.