Jesteś tutaj: strona główna / aktualnościCHROŃMY ŚRODOWISKO!
3-11-2015    

UCZNIOWIE ZSO4 CHRONIĄ ŚRODOWISKO!


Przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii, makulatury oraz telefonów komórkowych. W poprzednim roku szkolnym oddaliśmy do recyklingu ponad 100 kg baterii, kilka ton makulatury. Uczniowie, którzy przekażą największą ilość w/w surowców zostaną jak co roku nagrodzeni. Przemysław Witko z kl.3c oddał już we wrześniu 1400 szt. baterii. Zaangażujcie w tę akcję rodziców, sąsiadów, znajomych.
Szkolni koordynatorzy akcji: Ewa Dudek, Tamara Micał (sale biologii 21, 20)HALLOWEEN!
30-10-2015    

STRASZNIE I WESOŁO!


W grupach klas 1C i 1E w dniach 29 i 30 października br. świętowaliśmy na języku angielskim "Halloween". Było strasznie i wesoło;)
WIECZÓR FILMOWY!
29-10-2015    

WIECZÓR FILMOWY!


28 października odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez SU "Wieczór filmowy". Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas trzecich gimnazjum i młodzież z XII LO. Spotkanie odbyło się w holu szkoły, a uczestnicy ubrani w wygodne "domowe" stroje oglądali filmy świetnie się przy tym bawiąc :) Szkoła może być i JEST fajna!!!
WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA!
25-10-2015    

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA!


Dnia 22 października przeprowadzono w naszej szkole wybory do Rady Młodzieży Rzeszowa XII kadencji. W skład rady wchodzą uczniowie klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły wybierani są dwaj przedstawiciele na okres dwuletniej kadencji. Obecnie Rada liczy 51 członków. Radni spotykają się raz w miesiącu na spotkaniach ogólnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Nasze gimnazjum i liceum reprezentować będą:
Adrian Chwiałkowski (II d) , Dawid Kołacz ( III b) i Oliwia Żelazny (II aLO)OTWARCIE PARKU PAPIESKIEGO!
25-10-2015    

OTWARCIE PARKU PAPIESKIEGO!


11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości otwarcia Parku Papieskiego w Rzeszowie. Po uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Kazimierza Górnego nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie Parku Papieskiego. Otwarcia dokonali przecinając wstęgę m.in.: Prezydent Miasta Rzeszowa T. Ferenc, Przewodniczący Rady Miasta A. Dec, JE Ks. Bp K. Górny, Wojewoda Podkarpacki M. Chomycz-Śmigielska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego W. Buczak
SALKA REHABILITACYJNA!
23-10-2015    

SALKA REHABILITACYJNA!


Dzięki Sponsorom, Dobroczyńcom i Miłośnikom, funkcjonuje w naszej szkole PIĘKNA SALKA REHABILITACYJNA. DZIĘKUJEMY !
SPOTKANIE NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM!
20-10-2015    

Spotkanie z naukowcami Uniwersytetu Rzeszowskiego


W dniu 19 października br. uczniowie naszego gimnazjum - klasy IC z innowacją matematyczno - fizyczną w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych "Odnawialne Źródła Energii" pani prof. M. Pociask, gdzie prowadzony jest monitoring pracy stacji modułów fotowoltaicznych. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli dużo informacji o widmowych charakterystykach energooszczędnych źródeł światła, jak również o przestrzennym rozkładzie natężenia światła wokół źródeł światła. Obejrzeli układy hybrydowych odnawialnych źródeł energii np. wiatrak - moduł fotowoltaiczny. Zajęcia w Pracowni Innowacyjnych Konstrukcji Elektronicznych pana prof. A. Marszałka umożliwiły uczniom łączenie elektronicznych zestawów laboratoryjnych. Było to pierwsze z zaplanowanych cyklicznych spotkań z naukowcami Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego URz.
DZIEŃ PAPIESKI!
16-10-2015    

DZIEŃ PAPIESKI!


Dzień Papieski w naszej szkole, to oczywiście pyszne kremówki. Uczniowie ze szkolnego kółka Caritas, sprzedawali na przerwach, świeżutkie ciastka... zapachniało w tym dniu cukiernią.
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!
14-10-2015    

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!


13 października 2015 r., odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny wprawił nas wszystkich w wesoły nastrój. Szczególnym powodzeniem cieszył się występ „grupy baletowej chłopców z klasy 3” w „Jeziorze Łabędzim”. Dzięki młodym aktorom, każdy nauczyciel dowiedział się jakie niezbędne przedmioty powinien mieć podczas lekcji, jak np. lornetkę czy tubę.
Po raz kolejny gościliśmy w naszych progach Absolwentów, licznie w tym dniu odwiedzających swoich byłych wychowawców i dających tym samym dowód na to, że mile wspominają tutaj spędzony czas. Podczas akademii, mieliśmy okazję usłyszeć życzenia wyśpiewane przez nasze Absolwentki Gabrielę Szeligę i Zuzanna Jędrzejczyk.
JESIENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ!
12-10-2015    

Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację – Hermanowa 2015


11 października 2015r. odbyły się „Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację – Hermanowa 2015”. Uczestniczyło w nich 18 uczniów naszej szkoły, którym nie straszne były niskie temperatury powietrza i silny wiatr. Dzielnie poszukiwali punktów ukrytych w lesie i nanosili na mapę, otrzymaną na starcie zawodów. Gorąca herbata i pieczona kiełbasa zakończyły niedzielną przygodę w Hermanowej. Opiekę nad drużyną sprawowały panie Aleksandra Szuba i Danuta Wróbel.
POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM!
7-10-2015    

Potrafię, wiem, znam - radę sobie dam…


W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będą realizowane zajęcia z Projektu POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM - RADĘ SOBIE DAM skierowane do uczniów wszystkich klas gimnazjum.

Zajęcia te mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności.

Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów (podczas godzin wychowawczych) z wykorzystaniem różnych ciekawych technik jak np. nauka żonglowania, która wpływa na stymulację mózgu: poprawia koncentrację i synchronizację półkul mózgowych zwiększając efektywność nauki.CZYTAMY, CZYTAMY, CZYTAMY...
30-09-2015    

Czytamy, czytamy, czytamy….


Dnia 29.09.2015 roku o godz. 9.00 i 12.40 w udekorowanej plakatami czytelni, w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzień głośnego czytania" odbyły się 2 spotkania, na które zaproszeni zostali wspaniali goście: przedszkolaki z PP nr 34 w Rzeszowie oraz uczniowie kl. II b z SP nr 23 w Rzeszowie wraz z opiekunami.

Część artystyczną, pod opieką P. Renaty Bomby, przygotowali uczniowie kl. 2g i kl. 3b naszego gimnazjum. Na spotkaniu zagościły również: Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz P. Iwona Bednarz, które perfekcyjnie przeczytały opowiadania i wiersze współczesnych pisarzy.
W czasie spotkania odbyły się konkursy literackie z nagrodami. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Nasi goście mieli też okazję zaśpiewać piosenki i recytować wiersze, a także odpowiadać na trudne, filozoficzne pytania dotyczące świata książek. Było wesoło, kreatywnie i książkowo.
Mamy nadzieję, że udało nam się rozwinąć w dzieciach pasję czytania oraz pokazać,że książka może być naszym przyjacielem.
PROGRAM GLOBE!
27-09-2015    

ROZPOCZĘCIE SEZONU W PROGRAMIE GLOBE!


Uczniowie innowacyjnej (biologiczno-chemicznej) klasy Ig, pod opieką nauczyciela biologii Ewy Dudek, rozpoczęli całoroczne hydrologiczne badania wód Wisłoka w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE. Wyniki badań uczniowie będą systematycznie przesyłali do USA.
OTRZĘSINY 2015!
26-09-2015    

OTRZESINY PIERWSZOKLASISTÓW STAŁY SIĘ FAKTEM!


23 września odbyły się u nas w szkole otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były w tym roku "bajki". Każda klasa drogą losowania otrzymała swój temat do przebrania i zabawy. Były Teletubisie, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka, 101 Dalmatyńczyków, Smerfy i Myszka Miki. Uczniowie poszczególnych klas w pięknych strojach prezentowali swój program, włączając do zabawy wychowawców. Wielkim hitem Otrzęsin stała się torebka Pani Aniki Siorek (że nie wspomnieć o pantoflach). Po zakończeniu prezentacji i złożeniu uroczystej przysięgi, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.
WSPOMNIENIA Z WAKACJI!
26-09-2015    

OBÓZ SPORTOWY WE WŁADYSŁAWOWIE - SIERPIEŃ 2015!


Wprawdzie wakacje już dawno za nami, ale warto przypomnieć ten wpaniały czas. Tym bardziej, że małymi krokami zbliżają się ferie zimowe, a wraz z nimi obóz narciarski w Żdiarze na Słowacji.

Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć.

W dniach 14-26 sierpnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły ... i nie tylko, cieżko trenowali i wypoczywali na Obozie sportowo - rekreacyjnym we Władysławowie. Dzień rozpoczynał się poranną zaprawą i aerobikiem. Oprócz treningów, które odbywały się dwa razy dziennie na obiektach Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" (hala sportowa, bieżnie lekkoatletyczne, boiska plażowe, basen i korty tenisowe), uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie odbyli wycieczkę, na której zwiedzali fortyfikacje obronne wybrzeża na Helu i w Jastarni. Byli w Ocean Parku z eksponatami ryb, wielorybów i innych zwierząt morskich naturalnych rozmiarów. Kaszubska kapela uczyła ich kaszubskiego alfabetu oraz piosenek regionalnych. Młodzież spędzała czas w Parku Linowym oraz na Paintballu. Odbyli rejs statkiem pirackim po morzu i zażywali kąpieli słonecznych. A wieczorami bawili się na dyskotece, śpiewali karoke lub piekli kiełbaski na ognisku. Czas płynął bardzo szybko i niestety trzeba było pożegnać słoneczne Władysławowo i wrócić do Rzeszowa, ale kierownik Ryszard Soboń nam przyrzekł, że za rok wszyscy tam wrócą.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.