Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

DZIENNIK ELEKTRONICZNY - INSTRUKCJA LOGOWANIAKOMIKSOWY KONKURS PRZYRODNICZY!
28-12-2014    

Komiksowy konkurs przyrodniczy - rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w konkursie na komiks przyrodniczy pod tytułem "Korytarze migracyjne zwierząt w Karpatach - rola i znaczenie". Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej" który realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie.

W skład Komisji Oceniającej weszli przedstawiciele nastepujących instytucji: Bieszczadzki Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych i Stowarzyszenie "Pro Carpathia". Każda prezentacja oceniana była w ramach dwóch kryteriów: zawartość merytoryczna pracy i zgodność z tematyką konkursu oraz jakość i estetyka wykonania pracy. Trzy prace uczniów naszej szkoły otrzymały wyróżnienia.

  • Olga Grygiel, Wiktoria Zielińska, Patrycja Zioło, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie (praca nr. 4) - nauczyciel Tamara Micał
  • Dagmara Tereszkiewicz , Zespół Szkół Ogólnoksztalcących Nr 4 w Rzeszowie (praca nr. 5) - nauczyciel Ewa Dudek
  • Weronika Cieślik, Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie (praca nr. 7) - nauczyciel Tamara Micał

Link do prac uczniów

ŚWIĄTECZNA WIZYTA!
19-12-2014    

Świąteczna wizyta przedszkolaków z PP nr 34 w naszej szkole


18 grudnia 2014 roku na zaproszenie uczennic kl. II b gimnazjum oraz p. Renaty Bomby gościły u nas w bibliotece przedszkolaki z grupy VI wraz z opiekunami.

Na wstępie spotkania nasze uczennice zadawały dzieciom pytania dotyczące biblioteki. Po tej części Pani Renata Bomba przeprowadziła konkurs na temat tradycji świątecznych, pracy Św. Mikołaja i wystroju choinki:. Chętnych do odpowiedzi było mnóstwo. Wszyscy, w nagrodę, dostawali słodycze. Następnie, uczennice kl. II b wymalowane i przebrane w stroje swoich książkowych bohaterów, przeczytały zabawne i najbardziej znane utwory m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy i M. Konopnickiej.

Dzieci z uwagą i skupieniem słuchały wierszy i krótkich opowiadań. Potem nasi mali goście zwiedzili naszą bibliotekę. Śmiechu było dużo, bo dzieci pochowały się między regałami: z książkami. Na zakończenie tego świątecznego spotkania, gimnazjalistki złożyły życzenia świąteczne oraz podarowały Paniom Przedszkolankom zrobione w szkole świąteczne kartki, bombki i upominki. My też otrzymaliśmy piękne prezenty wykonane w przedszkolu.Mamy nadzieję, że nasi młodsi przyjaciele będą nas częściej odwiedzać

SZLACHETNA PACZKA - PODZIĘKOWANIE!
12-12-2014    

Podsumowanie akcji "Szlachetna paczka" w ZSO nr 4 w Rzeszowie


Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki


W sobotę 13.12.2014 roku w tzw. "Weekend Cudów" przekazaliśmy 18 paczek wolontariuszom, którzy tego samego dnia, dostarczyli je do wybranej przez nas rodziny. Rodzina była wzruszona i nie mogła uwierzyć, że otrzymała tyle paczek :)
W sumie zebraliśmy 1854 zł. Przekazaliśmy tez środki czystości, żywność, słodycze, zabawki, książki, odzież, upominki oraz kuchenkę gazową.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i serce!!!
Za rok - mamy nadzieję - znów połączymy siły, by pomagać potrzebującym i czynić świat piękniejszym :)
Organizator akcji Renata Bomba
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO!
6-12-2014    

6 grudnia w naszej szkole odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

A oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta kl. IV i mł.: Chłopcy kl. IV i mł.:
I. Amanda Broda I. Dawid Czarnik
II. Mateusz Pokrywka
III. Szymon Kamiński
Dziewczęta kl. V -VI: Chłopcy kl. V -VI:
I. Wiktoria Piwko
II. Kinga Socha
III. Klaudia Broda
I. Daniel Piwko
II. Aleks Majewski
III. Maksymilian Rzepka
Dziewczęta gimnazjum: Chłopcy gimnazjum:
I. Klaudia Tarczyluk
II. Natalia Karabin
III. Eliza Świeboda
I. Michał Majcher
II. Dominik Guzek
III. Jakub Dąbrowski

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!
5-12-2014    

28 i 29 listopada 35 naszych gimnazjalistów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ryszarda Sobonia zaangażowało się w akcję zbiórki żywności organizowaną przez Podkarpacki Bank Żywności. W pięciu rzeszowskich sklepach uczniowie dyżurowali przy specjalnie oznakowanych koszach, informowali klientów o idei akcji i zachęcali do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wszyscy poświęcili swój wolny czas, żeby włączyć się w tę piękną akcję. Determinacja, szczytne przedsięwzięcie, chęć niesienia pomocy, bezinteresowność i ogromne zaangażowanie sprawiły, że zebrano ponad 500 kg art. spożywczych, które zostały posortowane i rozdzielone na paczki dla Rodzin Najbardziej Potrzebujących. Sprawianie radości innym jest wspaniałe, szczególnie w tak ważnych chwilach jakimi są Święta Bożego Narodzenia.


W akcji udział wzięli:
Piekarz Patryk, Głowacki Patryk, Wojturski Maciej, Lis Mariusz, Kawalec Radosław, Pączek Gabriel, Mikuś Jakub, Świder Maksymilian, Kościółek Arkadiusz, Skowron Michał, Pisarczyk Oskar, Puc Dominik, Rusek Jakub, Rytkiewicz Wojciech, Bajster Szymon, Pikor Jakub, Mikuła Jakub, Dziopak Izabela, Warzocha Barbara, Siewarga Karolina, Stec Karolina, Piwko Klaudia, Kowal Karolina, Pałka Daniel, Szymański Cezary, Sondej Karolina, Puc Mateusz, Paśko Karolina, Nowak Kaja, Inglot Marcin, Buda Krystian, Czarnik Witold, Rzepka Mateusz, Grabek Dominik, Filip Kornelia,


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenie życzymy szczęścia, zdrowia oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery.


SZLACHETNA PACZKA!
4-12-2014    


W TYM ROKU ZSO nr 4 w Rzeszowie DOŁĄCZYŁO DO DRUŻYNY SZLACHETNEJ PACZKI!


Oto list od ZESPÓŁU SZLACHETNEJ PACZKI.

Drogi Darczyńco! Witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI - łączy nas zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść mądrą pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która dzisiaj przegrywa walkę z biedą, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarunkiem, ale strzałem prosto w serce. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie. Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Pozdrawiamy Cię! ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI.


Zmotywowani listem, w szkole przygotowywujemy paczkę dla wybranej rodziny. Prosimy o wsparcie i pomoc, nie tylko uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale także rodziców, znajomych i przyjaciół. Bądźmy Razem, aby rozpropagować tę piękną akcję!

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI - 13, 14 grudnia.
Wtedy to Darczyńcy dostarczą paczki do wybranych przez siebie magazynów. Następnie, dzięki wolontariuszom, trafią one do rodzin. To najważniejszy moment w całym projekcie!

W 2013 roku SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. W mądrej pomocy połączyło się ponad 617 tys. osób – to 1,5% Polaków! Tylko w 2013 roku pomoc otrzymało 17 684 Rodziny, a łączna wartość tej pomocy wyniosła ponad 33 mln złotych. W przygotowanie jednej Paczki zaangażowanych było nawet 30 osób, a drużyna wolontariuszy liczyła 9 500 osób! W projekt włączyła się również Para Prezydencka, a wśród osób przygotowujących paczkę były też znane osoby, między innymi Agnieszka i Urszula Radwańskie, Anna Mucha, Szymon Majewski oraz Borussia Dortmund reprezentowana przez Kubę Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.
SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!
3-12-2014    

3 grudnia w naszej szkole odbyły się zawody tenisa stołowego chłopców w ramach Gimnazjady. Z dziesięciu drużyn biorących udział w zawodach najlepsi okazali się chłopcy z naszej szkoły: Rafał Stąpor i Michał Majcher po zaciętym finale pokonali rywali z gimnazjum sportowego 3:2. Tym samym nasi tenisiści stołowi awansowali do zawodów rejonowych. Gratulacje!

POKAZ SZERMIERKI!
2-12-2014    

W dniu 25.11 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie odbył się pokaz szermierki na wózku zorganizowany przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji we współpracy z Fundacją "Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport".

Uczniowie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami. Podczas wspólnych zajęć prowadzący tłumaczyli znaczenie słów: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i odpowiedzialność.

Istotnym elementem programu było ostrzeżenie przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia.

Celem pokazu była popularyzacja dyscyplin paraolimpijskich oraz zmiana postrzegania osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie, a także wzrost świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa.

Pokaz szermierki wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczniów oraz nauczycieli, którzy chętnie włączyli się w rozegrany "mini turniej szermierczy".

Pokaz przeprowadzili:

Arkadiusz Jabłoński - wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney i Atenach

Radosław Stańczuk- medalista Mistrzostw Świata i Europy, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney, Atenach i Pekinie

Grzegorz Pluta - wielokrotny medalista Mistrzostwa Świata i Europy, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie i Londynie.


SUKCES DRUŻYNY UNIHOKEJA!
2-12-2014    

W dniach 25.11 i 1.12 w hali Gimnazjum Nr 10 rozgrywane były zawody unihokeja dziewcząt w ramach Gimnazjady. Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Pniewska, Magdalena Bąk, Anna Kot, Weronika Lisowicz, Patrycja Szwajdych, Wioletta Czarna, Angelika Cieleń, Julia Dąbrowska, Weronika Grzebyk, Izabela Kotula zdobyła II miejsce, ulegając tylko zwyciężczyniom zawodów - drużynie Gimnazjum Nr 10. W zaciętych meczach, w których bramki często padały w ostatnich sekundach meczów nasz team pokonał: Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 9 oraz Gimnazjum Sióstr Prezentek. Gratulacje!

MARSZ "SZLACHETNEJ PACZKI"!
26-11-2014    

Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski, który co roku łączy bogatych i biednych z całej Polski, by pomagać potrzebującym. Wolontariusze, dobroczyńcy i darczyńcy dążą do tego, by rodziny będące w potrzebie, poprzez ich materialne wsparcie otworzyły się na drugiego człowieka i poczuły chęć budowania nowego życia.


22 listopada 2014 roku o godzinie 11 w centrum Rzeszowa odbył się marsz z okazji otwarcia bazy rodzin. Nasza szkoła wzięła w nim aktywny udział. Liczni reprezentanci klas I, II i III gimnazjum na czele z przedstawicielami SU pod opieką P. Renaty Bomby zgromadzili się o godz. 10.30, by poćwiczyć śpiewanie piosenek, specjalnie ułożonych na tę okazję. Po „próbie, machając czerwonymi flagami wyruszyliśmy ulicami Rzeszowa. Trasa rozpoczynała się od skrzyżowania al. Pod Kasztanami z al. Lubomirskich i prowadziła przez ulice: 3 Maja, Kościuszki na rzeszowski Rynek i z powrotem. W ten zimny, sobotni poranek atmosferę rozgrzewała Orkiestra Dęta Husów i Mażoretki Reflex z Krasnego i Strażowa.

Osób chętnych nieść pomoc osobom starszym, biednym, samotnym, chorym czy rodzinom, które dotknęła choroba, nie brakowało. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 osób z Rzeszowa i całego Podkarpacia. Cieszymy się, że mogliśmy w tym wyjątkowym marszu wziąć udział. W najbliższym czasie zajmiemy się przygotowaniem paczki dla wybranej, z bazy danych, rodziny.


ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!
26-11-2014    

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie rodzinnych spotkań i obdarowywania się dobrocią pomyślmy o naszych rodakach mieszkających na Ukrainie. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję zbierania żywności organizowaną przez Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej Asseco Resovia. Kasze, makarony, oleje, ryż, kawę, słodycze, przyprawy, cukier, sól i inne produkty o przedłużonym terminie ważności prosimy dostarczyć do 5 grudnia do pań: Anny Ciechanowskiej, Bogumiły Dec-Rejman i Agaty Lustofin.


Okażmy naszą pomoc, nie zapominajmy o Polakach mieszkających na ziemiach lwowskich.


EUROPEJSKE SPOTKANIA DLA MŁODZIEŻY!
21-11-2014    

Europejskie spotkania dla młodzieży


W ramach projektu Biblioteki Narodowej "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie 20.11.14 r. zorganizowała europejskie spotkanie dla młodzieży, w których uczestniczyli uczniowie z klasy III G naszego gimnazjum pod opieką p. Bożeny Mikuły i p. Aniki Siorek. Zajęcia prowadziła Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, przewodnim tematem spotkania był kraj Niemcy.

W ramach projektu Biblioteki Narodowej "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie 20.11.14 r. zorganizowała europejskie spotkanie dla młodzieży, w których uczestniczyli uczniowie z klasy III G naszego gimnazjum pod opieką p. Bożeny Mikuły i p. Aniki Siorek. Zajęcia prowadziła Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, przewodnim tematem spotkania był kraj Niemcy.

Ewa Nowak-Koprowicz przybliżyła uczniom historię najbardziej znanej budowli - Bramy Brandenburskiej, która jest symbolem zjednoczenia Niemiec. Nie zabrakło również ciekawostek o najsłynniejszym festynie kultury ludowej Oktoberfest. Uczniowie chętnie rozmawiali o prężnie rozwijającej się gospodarce Niemiec.
IRAK 2013 - PODRÓŻ MOJEGO ŻYCIA
15-11-2014    

"IRAK 2013- PODRÓŻ MOJEGO ŻYCIA" SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM-MARIANEM KRZYWDĄ


14 listopada 2014 r. uczniowie klasy III a i III e pod opieką p. D.Zembroń i p.A.Siorek uczestniczyli w spotkaniu z rzeszowskim podróżnikiem Marianem Krzywdą, pasjonatem starożytnych cywilizacji, który zwiedził 61 krajów świata na pięciu kontynentach. W czasie samotnych wypraw dotarł, m.in. do: Libii, Algierii, Egiptu, Kenii, Chin, Tajlandii, Nepalu, Meksyku, Peru i wielu innych. W 2013 r. odwiedził ogarnięty wojną domową Irak. Był pierwszym Polakiem od kilkunastu lat, który tego dokonał. Podczas wyprawy zdobył "Koronę Ziemi starożytnych cudów świata" .Zdradził także ciekawostki związane z kulturą, przyrodą, klimatem i życiem codziennym mieszkańców Iraku. Pokazał zebranym liczne zdjęcia, które nierzadko wykonywał w pośpiechu i z narażeniem życia.

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji, będąc pod wrażeniem Jego pasji, determinacji i wielkiej odwagi w realizacji swoich marzeń związanych z podróżami. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".
ŚWIAT WEDŁUG REPORTERA!
12-11-2014    

"Świat według reportera - wyprawa do krainy różnorodności"


W ramach Projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2./2014 uczniowie z klasy III E i III F Gimnazjum nr 7 pod opieką p. Magdaleny Kogut i p. Aniki Siorek uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Filię nr 6 WiMBP w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania "odwiedzili" Stany Zjednoczone - kraj różnorodności, wolności słowa i wyznań.

W trakcie zajęć gimnazjaliści poznali interesujące miejsca w USA - Wielki Kanion Kolorado, Alaskę, Yellowstone i Wielkie Jeziora. Młodzież wcieliła się w pracowników biura podróży i zachęcała do odwiedzenia miejsc wartych zobaczenia. Pisali także notatki reklamowe, ukazując walory różnych zakątków w USA, stosowali język angielski układając słówka z podanych liter. Nie zabrakło też elementów rozrywkowych - wszyscy bawili się w kalambury pokazując słynne filmy amerykańskiej produkcji oraz podawali ich oryginalne tytuły.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!
9-11-2014    

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Ten dzień zwieńczył blisko półtorawiekowe dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania po 123 latach utraconej na skutek zaborów wolności. Pamięć o tym dniu pomogła Polakom przetrwać hitlerowską okupację w czasach II wojny światowej i prawie pół wieku zależności od Związku Radzieckiego.


Do obowiązków młodego pokolenia Polaków należy pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. Im zawdzięczamy wolność. Dlatego też, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej nie szczędzili ofiar najwyższych.


W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie ZSO nr 4 uczcili 96 - tą rocznicę odzyskania przez Polskę bytu państwowego po 123 latach niewoli. Z tej okazji zgromadzili się w holu szkoły i uczestniczyli w uroczystym apelu. Głównym punktem spotkania był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez następujących uczniów: Karolinę Żaczek i Weronikę Paśko z klasy IIIF, Kaję Szurę z klasy III D, Macieja Małka z klasy II F, Oskara Kuźniara z klasy II G, Szymona Koryla z klasy II E oraz chóru szkolnego. Prace uczniów koordynowały panie: Danuta Wnęk, Agata Lustofin, Anna Ciechanowska oraz Bogumiła Dec - Rejman.
Aby uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych występujący przedstawiali wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Apel zakończyło wystąpienie pani dyrektor, mgr inż. Jolanty Pietrasz, która wskazała na znaczenie patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Rangę apelu podkreśliła obecność uczniów w poczcie sztandarowym pod kierunkiem pana Jerzego Filipowicza. Sztandar - najważniejszy symbol szkoły dodał uroczystości splendoru i szacunku. Ponadto zawarte w montażu rozważania były cenną lekcją historii dotyczącą znaczenia wolności jako daru i zadania.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.