Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO - ZAKŁADKA e-DZIENNIK


FERIE ŚWIĄTECZNE rozpoczynąją się 22.12.2014 r. i trwają do 1.01.2015 r.

22 i 23 grudnia szkoła otwarta do godz. 15

24 grudnia - Wigilia - szkoła zamkniętaPRZYBYSZ Z PLANETY WEE!
07-12-2013    

W dniu 6.12.13 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji konkursu Przybysz z planety WEE.

3 zespoły szkolne:
Klasa Ie: Dawid Trafidło, Julia Miś, Hubert Sikora
Klasa Id: Julia Bator, Klaudia Wapińska
Klasa Id: Kacper Molenda, Kuba Mikuła, Kuba Pikor

skonstruowały ze zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych przybysza, który stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.
Prace konkursowe naszych uczniów można oglądać w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
Opiekunowie: Ewa Dudek, Tamara Micał.

JULIAN TUWIM ŁĄCZY POKOLENIA!
04-12-2013    

"Julian Tuwim łączy pokolenia"

Odwiedziny w Ośrodku Wsparcia przy ul. Rejtana 2 w Rzeszowie


Dnia 03.12.2013 roku odwiedziliśmy wraz z opiekunami: Panią Renatą Bombą oraz Panią Iwoną Bednarz podopiecznych Ośrodka Wsparcia przy ul. Rejtana 2 w Rzeszowie. Celem naszej wizyty było zaprezentowanie części artystycznej pt. "Tuwim łączy pokolenia" z okazji obchodzonego w Polsce "Roku J. Tuwima"

Na wstępie, po przywitaniu nas przez Panią Kierownik, uczennica kl. II a przedstawiła najważniejsze fakty z życia poety. Następnie uczniowie kl. I b, kl. II a i kl. II b zainscenizowali jego najbardziej znane wiersze. W kolejnej części spotkania, wystąpiła 3 osobowa grupa taneczna No_1 w pokazie pt. "Marzenia J. Tuwima" .Po występie uczennice kl. II a oraz kl. II b przeniosły nas w świat refleksyjnej poezji J. Tuwima. Na zakończenie - co godne jest podkreślenia - w naszej części artystycznej wzięli udział podopieczni Ośrodka Wsparcia. Przeczytali oni, z ogromnym wzruszeniem i powagą, fragmenty "Kwiatów polskich"

Tak oto w piękny liryczny sposób J. Tuwim połączył pokolenia …GIMNAZJADA
30-11-2013    

29.11.2013 zakończyły się zmagania drużyn unihokeja dziewcząt w ramach gimnazjady na szczeblu miejskim. Nasz team w składzie: Małgorzata Początko, Natalia Tłuczek, Patrycja Kozik, Katarzyna Frankowaka, Zuzanna Pniewska, Karolina Mitał, Zuzanna Kowal, Julia Miś, Wioletta Czarna, Gabriela Pikor zajął III miejsce pokonując drużyny Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 9, remisując z gospodarzami, czyli Gimnazjum Nr 10 oraz ulegając Gimnazjum Sióstr Prezentek. Zawody wygrała reprezentacja Gimnazjum Nr 10, II miejsce zajęło Gimnazjum Sióstr Prezentek.PROJEKT EDUKACYJNY!
25-11-2013    

Projekt edukacyjny "W zaczarowanej krainie - Julian Tuwim w ZSO nr 4 w Rzeszowie" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.List od Zarządu Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny TuwimMiło nam poinformować, iż w związku z obchodzonym w 2013 r. "Rokiem Tuwima", w ZSO nr 4 w Rzeszowie, jest realizowany (od marca do grudnia 2013r) projekt edukacyjny "W zaczarowanej krainie - Julian Tuwim w ZSO nr 4 w Rzeszowie".

Jego celem jest m.in. zapoznanie z życiem i twórczością Juliana Tuwima, rozbudzenie zdolności literackich i plastycznych uczniów biorących udział w projekcie, integracja środowiska uczniowskiego oraz upamiętnienie osoby i twórczości J. Tuwima poprzez zorganizowanie szeregu wydarzeń artystycznych przybliżających jego postać.
Uczestnikami projektu są uczniowie naszego gimnazjum, liceum oraz dzieci z Przedszkola nr 34 w Rzeszowie.


CZYTAJ WIĘCEJ...W ŚWIECIE LITERACKICH INSPIRACJI!
21-11-2013    

W ŚWIECIE LITERACKICH INSPIRACJI - spotkanie autorskie z IZABELĄ SOWĄ w ramach projektu Instytutu Książki "Tu czytamy"

19.11.2013 roku, w BWiP przy ul. Słowackiego w Rzeszowie, uczniowie kl. III c, kl. III e, kl. II a oraz kl. II d naszego gimnazjum, pod opieką pani Renaty Bomby oraz pani Ewy Jopek, wzięli udział w kolejnym spotkaniu autorskim, z pisarką, autorką utworów dla młodzieży jak i dorosłych Panią Izabelą Sową. Popularność przyniosła Jej tzw. "seria owocowa": "Smak świeżych malin", "Cierpkość wiśni", Herbatniki z jagodami". W 2006 r. ukazał się zbiór opowiadań "10 minut do centrum", a rok później "Świat szeroko zamknięty". W ostatnich latach wydała także takie powieści jak: "Ścianka działowa", "Agrafka", "Podróż poślubna", "Blagierka", "Części intymne", "Blanka". Jej najnowszym dziełem jest książka "Azyl."

W czasie spotkania, które trwało prawie 2 godziny, p. Izabela Sowa opowiadała o początkach pisania, swoim debiucie literackim, licznych podróżach do ulubionych miejsc w Europie. Następnie uczniowie naszej szkoły zadawali liczne pytania, które dotyczyły zarówno warsztatu pisarki jak i jej życia prywatnego. Autorka chętnie na nie odpowiadała. Niestety, nie zdążyliśmy zadać wszystkich pytań. Mamy nadzieję jednak, że na kolejnym spotkaniu, Pani Izabela na nie odpowie . Na zakończenie, pisarka udzieliła kilku rad początkującym, młodym pisarzom, a potem chętnie pozowała do wspólnych zdjęć i podpisywała swoje książki. Na pamiątkę, tego ciekawego spotkania, wręczyliśmy artystce drobne upominki. Mamy nadzieję, że będzie nas miło wspominać:)

PS Jesteśmy dumni, bo po raz kolejny, znana i popularna postać, obdarzyła nas sympatią i była pod wrażeniem naszego zaangażowania oraz przygotowania do spotkania.KONKURS!
20-11-2013    

Konkurs literacko - plastyczny
" W magicznej krainie Juliana Tuwima"

W związku z faktem, iż rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima ogłaszamy szkolny konkurs literacko - plastyczny "W magicznej krainie Juliana Tuwima".
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszego gimnazjum, liceum oraz dla naszych sąsiadów - przedszkolaczków z Przedszkola nr 34 w Rzeszowie (prace milusińskich będą oceniane tylko w kategorii plastycznej)

  Kategoria literacka:
 • wiersz dla Juliana Tuwima
 • wywiad z Julianem Tuwimem
 • list do Juliana Tuwima

  Kategoria plastyczna - ilustracja do wybranego utworu Juliana Tuwima. Technika dowolna. Format min.A3
  Prezentacja multimedialna - czas prezentacji do 5minut

Zachęcamy do udziału w konkursie. Dla zwycięzców nagrody i dyplomy oraz niespodzianki.
Prace należy składać do 06.12.2013r. u organizatora konkursu Pani Renaty Bomby.WIECZÓR FILMOWY!
3-11-2013    

"Wieczór filmowy" w ramach integracji międzyklasowej.

30 października uczniowie klas 1f i 1e wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali "Wieczór filmowy" w ramach integracji międzyklasowej.

Atmosfera była bardzo przyjazna, każdy w gronie swych przyjaciół mógł odpocząć, oglądając jednocześnie filmy. Oczywiście robiliśmy przerwy, podczas których jedliśmy, piliśmy i rozmawialiśmy. Podsumowując, wieczór filmowy bardzo się udał, szkoda tylko, że nie jest on częściej i nie trwa całą noc.
SPOTKANIE Z PISARKĄ!
2-11-2013    

Magiczne spotkanie z pisarką, poetką Panią Martą Fox

Dnia 29 października 2013 roku o godz.14.15 w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie nasi gimnazjaliści (uczniowie kl.I B, kl.II A, kl.II B oraz kl.III C) pod opieką Pani Renaty Bomby i Pani Ewy Jopek uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panią Martą Fox - poetką, powieściopisarką i eseistką, autorką 40. publikacji (powieści, opowiadań, wierszy oraz esejów), laureatką wielu prestiżowych nagród.

Spotkanie to odbyło się w bibliotece, w pięknej jesiennej scenerii. Na stołach leżały różnokolorowe liście i kasztany. Uczniowie oraz zaproszeni goście mogli posmakować pysznych ciasteczek oraz napić się soku.

Od początku spotkanie przebiegało w cudownej, rodzinnej wręcz atmosferze. Pani Marta Fox arcyciekawie, często z humorem opowiadała m.in. o swym życiu osobistym, o latach dzieciństwa i dorastania, o swej pracy w liceum, o tym, kiedy i dlaczego napisała swój pierwszy utwór. Mówiła też o natchnieniu i o tym, co najważniejsze w życiu. W trakcie spotkania czytała również fragmenty swych książek.

Młodzież, od pierwszej chwili, złapała z pisarką świetny kontakt. Nie bała się też zadawać trudnych pytań.

Na zakończenie spotkania, pani Monika Ohar-Pawiak, Wicedyrektor WiMBP w Rzeszowie, w imieniu organizatorów i przybyłych czytelników podziękowała autorce za spotkanie. Następnie uczennica kl.III C naszego gimnazjum, w imieniu całej społeczności ZSO nr 4 w Rzeszowie, wręczyła symboliczny kosz z jesiennymi darami oraz wierszem ułożonym specjalnie na tę okazję. Mogliśmy też zrobić pamiątkowe zdjęcia i nagrać fragment spotkania. Cieszy też wpis do Kroniki Szkoły.

Spotkanie trwające ponad dwie godziny zostanie na pewno w naszej pamięci. Pani Marta była wzruszona tak ciepłym przyjęciem w Rzeszowie. Na zakończenie obiecała nam emailowo odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania.

Bardzo dziękujemy Pani Kierownik Marii Gulak za zaproszenie do udziału w tym niecodziennym spotkaniu.
ODCZARUJ DRESA :)!
2-11-2013    

31 pażdziernika br.zorganizowany został w naszej szkole dzień "Odczaruj dresa;)"


Naszym celem było przypomnienie, że aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia są niezbędne dla dobrego samopoczucia i zdrowia.

Na początek dnia uczennica klasy IIIc - Kinga Grzebyk przeprowadziła krótką rozgrzewkę przez szkolna radiolę, następnie na długiej przerwie grupa dziewczyn poprowadziła w holu szkoły aerobik, a na zakończenie zorganizowaliśmy quiz wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Umysłowe zmagania wygrały uczennice kl.IIg (Weronika Lisowicz i Dominika Szlachcikowska) oraz kl.IIc (Julia Mianowska i Ola Piekarska), drugie miejsce przypadło kl.IIa (Gabrysi Dziki i Karolinie Homik), zaś trzecie kl.IIIb (Oli Wąsacz i Patrycji Zioło). Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę. Samorząd Uczniowski
TANECZNA BITWA SZKÓŁ!
21-10-2013    

TANECZNA BITWA SZKÓŁ!

Dnia 18 października 2013 r. w Centrum Kulturalno- Handlowym "Millenium Hall" rozegrała się trwająca trzy dni Taneczna Bitwa Szkół. Od godziny 16.00 reprezentanci rzeszowskich szkół prezentowali na scenie swoje umiejętności taneczne oceniane przez jury w skład którego weszły znane osobistości ze świata show biznesu i dyrektorzy rzeszowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa gimnazjalistów, która w ostatecznej rozgrywce zajęła wysokie 4 miejsce. GRATULUJEMY!KARTKI URODZINOWE DLA MAŁEJ OLIWKI!
17-10-2013    

KARTKI URODZINOWE DLA MAŁEJ OLIWKI!
Organizujemy akcję pisania kartek urodzinowych dla walczącej z chorobą nowotworową Oliwki. Jej marzeniem jest otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami. Prosimy składać kartki do poniedziałku. Więcej informacji znajdziecie na plakatach zamieszczonych w szkole.


13. DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE!
17-10-2013    

13. DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

16 października obchodziliśmy 13. Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu". W związku z tym wydarzeniem wolontariusze szkolnego koła Caritas sprzedawali kremówki, z których dochód przeznaczony jest na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
9-10-2013    

Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS!


W dniach 07 - 08 października 2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 przy ulicy Rejtana 30 w Rzeszowie, odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Głównym organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Siatkowej, natomiast organizatorem na szczeblu wojewódzkim był koordynator SOS-u trener Artur Łoza. Turniej miał na celu przeprowadzenie gier kontrolnych oraz testów sprawnościowych dla poszczególnych zawodników i wyłonienie najlepszych, utalentowanych chłopców.

Wyniki turnieju:

 • I miejsce- Gimnazjum nr7 w Rzeszowie, trener p. Sebastian Kokociński
 • II miejsce- Gimnazjum nr 2 w Ropczycach ,trener p. Michał Betleja
 • III miejsce- Gimnazjum nr7 w Rzeszowie, trener p. Bartłomiej Skowron

Uroczyste zakończenie turnieju odbyło się 08 października 2013r. o godzinie 12.40 i połączone było ze spotkaniem uczniów Gimnazjum Nr 7 i XII Liceum Ogólnokształcącego z Mistrzami Polski w Piłce Siatkowej - zawodnikami Asseco Resovia Rzeszów.


Puchary dla zwycięzców wręczali nasi goście honorowi, Mistrzowie Polski sezonu 2012/2013,siatkarze klubu Aseco Resovia : Łukasz Perłowski, Fabian Drzyzga oraz Dawid Konarski. Obecny był również menedżer drużyny Maciej Pająk.
Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście zadawali oryginalne, często humorystyczne, pytania do siatkarzy. Mogli też zdobyć autografy i razem z Mistrzami wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Mamy nadzieję, że takich ciekawych i wyjątkowych spotkań będzie w naszej szkole coraz więcej!DOŻYWIANIE - KOMUNIKAT!
2-10-2013    

Informujemy Rodziców o możliwości zwrócenia się z podaniem do Dyrektora Szkoły z prośbą o objęcie dziecka dożywianiem w szkole (obiady).

Warunkiem ubiegania się o tą formą pomocy jest trudna sytuacja finansowa, którą rodzice powinni opisać w podaniu. Posiłki finansowane będą (na wniosek Szkoły) przez MOPS.
Pomoc ta przyznawana jest na podstawie Art. 6a Ustawy z 29 grudnia 2005r. o ustanowieniu programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywania".WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY!
2-10-2013    

Przypominamy, że 7 października 2013r. (poniedziałek) odbędą się wybory PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego.

KANDYDATURY:

 • Patrycja Kozik - kl. IIIg
 • Kinga Grzebyk - kl. IIIc
 • Karolina Homik - kl. IIa
 • Kaja Szura - kl.IId

Poważnie przemyśl swój wybór! Pamiętaj, że Ty też możesz mieć wpływ na to, jak działa samorząd. Bo to, jak on działa, tak samo zależy od Ciebie, jak od jego władz.
Chcesz, żeby Twój samorząd działał jak należy?
No to działaj!!!

Ustawa o systemie oświaty mówi w artykule 55 ustęp 1: "Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły".< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.