Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

WIRUS GRYPY - WAŻNE INFORMACJE!
00-02-2016    

WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT GRYPY!


OBJAWY!   ZALECENIA!   ZAPOBIEGANIE!
GIMNAZJADA W PŁYWANIU!
12-02-2016    

I MIEJSCE DRUŻYNY PŁYWACKIEJ!


XV Międzygimnazjalne Zawody Pływackie o Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa i Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie - 3 lutego 2016 roku.
TURNIEJ MINISIATKÓWKI!
12-02-2016    

II Turniej Mini-siatkówki Chłopców Szkół Podstawowych


9 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie, w ramach promocji szkoły oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie odbył się II Turniej Mini-siatkówki Chłopców klas IV-VI Szkoły Podstawowej tzw. Akademii Siatkówki. W turnieju rywalizowało 24 zespoły w trzech kategoriach. Turniej przeprowadzony został bardzo sprawnie, a nad organizacją czuwali trenerzy S.O.S. Gimnazjum Nr 7: Ryszard Soboń, Sebastian Warchałowski i Bartłomiej Skowron. Następny turniej odbędzie się 12 kwietnia 2016 r.


Zapraszamy uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej na treningi piłki siatkowej w ramach MOS AKS Rzeszów w każdy dzień tygodnia.
TEATR EDUKACYJNY!
12-02-2016    

TEATR EDUKACYJNY - "SZACUNEK I TOLERANCJA TO MOTTO MŁODEGO KIBICA"


12.02.2016 r. w naszym gimnazjum przedstawiono teatr edukacyjny w ramach projektu "Szacunek i tolerancja to motto młodego kibica". Spektakl, w którym aktywnie brali udział uczniowie z klas II a, II e, II g miał na celu zwrócenie uwagi na problem pseudokibiców oraz kształtowanie u młodych ludzi pozytywnych zachowań na stadionach.

Projekt realizowany jest w ramach dotacji z programu "Obywatele dla Demokracji". Poprzez różnorodność działań (meetingi, obozy, szkolenia) oraz szeroką kampanię informacyjno - edukacyjną zakłada on przeciwdziałanie mowie nienawiści, rasizmowi, ksenofobii, antysemityzmowi oraz agresji podczas meczów piłkarskich. W ramach projektu zostanie podjęta próba wypracowania metodologii mającej na celu łączenie zwaśnionych młodych ludzi z antagonistycznych klubów piłkarskich Podkarpacia.WYRÓŻNIENIE DLA KABARETU "BEZ"!
07-02-2016    

XV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW OBCOJĘZYCZNYCH!
WYRÓŻNIENIE DLA CAŁEGO ZESPOŁU I KREACJE INDYWIDUALNE!
GRATULACJE!


W minioną sobotę, tj. 6 lutego 2016r. w Gimnazjum nr 8 odbył się XV Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych. Zespół Teatralno-Kabaretowy "Bez" w składzie: Józef Marczak, Patryk Lelakowski, Emilia Zachara, Hubert Filip, Sławomir Szetela, Maja Grzych, Kamil Chwaszcz, Kacper Pietrzak, Justyna Gościniak, Izabela Najda, Mikołaj Chlebowicz, Łukasz Brzezicki, Patrycja Szeliga przedstawił fragment sztuki w języku niemieckim "Święto Patrona Szkoły", którą przetłumaczyła pani Barbara Krauss a wymyśliła opiekunka kabaretu i polonistka, Jolanta Stefańska-Wacław.

Przedstawienie to historia ingerencji bogów greckich w życie pewnej społeczności szkolnej, która przygotowuje się do obchodów święta swojego Patrona, znanego twórcy mitologii. Zeus po nocnej imprezie u Dionizosa leczył ból głowy przy pomocy swego przyjaciela Hermesa, boga kupców, podróżnych i złodziei. Kurację przerwali mu hałasujący uczniowie. Okazało się, że kłócą się o to, jak ma wyglądać szkolne święto. Postanawiają urządzić z tej okazji Wybory MISS OLIMPU. Oczywiście, zostanie nią piękna Afrodyta,

w której rolę wcielił się Damian Twardowski.


Sztukę będzie można oglądać w trakcie dni otwartych szkoły po polsku i po niemiecku.


Za to przedstawienie "Bez" otrzymał wyróżnienie dla całego zespołu, a za znakomite kreacje aktorskie jury przyznało wyróżnienia indywidualne dla Józefa Marczaka za rolę Hermesa i Patryka Lelakowskiego za rolę Zeusa.DZIEŃ ŚPIOCHA!
04-02-2016    

DZIEŃ ŚPIOCHA!


W środę 3 lutego świętowaliśmy Dzień Śpiocha. Można było trochę poleniuchować i zrelaksować się w czasie przerw. Największe śpiochy wylegiwały się w holu szkoły. Było wprawdzie śpiąco i nastrojowo, ale wszystkim dopisywał świetny humor. Już za rok kolejny taki dzień...
CZAR PAR!
01-02-2016    

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych!


29 stycznia już po raz 12 - ty odbył się w naszej szkole finał konkursu MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych. Gościliśmy u siebie najlepszych z pięciu zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: numer 10, 11, 17, 23 i 27. Uczniowie, startując parami, rozwiązywali zadania przygotowane w formie krzyżówek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec, Ewa Dudek.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE!
31-01-2016    

ZAJĘCIA Z "ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH"


W dniach 28 - 29.01.2016r. w klasach pierwszych przeprowadzone zostały zajęcia nt. "odpowiedzialności prawnej nieletnich" . Miały one na celu uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z podejmowaniem zachowań ryzykownych oraz konsekwencji wchodzenia młodych ludzi w konflikt z prawem. Szczególna uwagę młodzieży zwrócono również na bezpieczne i rozważne korzystanie z Internetu.

Zajęcia prowadził Pan Tomasz Surowiak - pracownik Referatu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.ZAPROSZENIE!
31-01-2016    

ZAPROSZENIE NA LIGĘ TENISA STOŁOWEGO!


Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących grać w popularnego ping-ponga na III edycję Indywidualnej Gimnazjalnej Ligii Tenisa Stołowego.
Zawody odbędą się w naszej szkole w następujących terminach: 06.02, 05.03, 19.03.
Regulamin zawodów i dodatkowe informacje umieszczone są na tablicy obok siłowni oraz u nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzaty Nastaj i Edyty Sworszt.
Dla zawodników z miejsc I - VIII atrakcyjne nagrody!SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY!
31-01-2016    

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - "PUNKT ZWROTNY"


27.01.2016 r. w naszym gimnazjum przedstawiony został spektakl profilaktyczny pt. "Punkt zwrotny" w wykonaniu aktorów teatru "Inspiracja" z Krakowa.

Przedstawienie, które obejrzeli wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich, poruszało problematykę uzależnień od alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz ukazywało konsekwencje prawne, zdrowotne i moralne spożywania środków odurzających przez młodzież.

Przedstawienie miało również na celu uświadomienie uczniom, iż każdy z nas jest "kowalem własnego losu" i zawsze trzeba myśleć o konsekwencjach przed podjęciem ryzykownych decyzji.ZABAWA KARNAWAŁOWA!
31-01-2016    

KARNAWAŁ 2016!
GIMNAZJADA MIEJSKA!
30-01-2016    

WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej zajęła I MIEJSCE w gimnazjadzie miejskiej. Drużyna Gimnazjum nr 7 nie tracąc seta wygrała wszystkie mecze grupowe oraz finał pokonując zespoły z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjaum nr 9 w Rzeszowie, tym samym uzyskując awans do rozgrywek rejonowych.
SkŁad zespołu: Karol Rzegocki, Przemysław Witko, Kacper Szpanelewski, Daniel Szajna, Kacper Mosoń, Marek Rozborski, Piotr Kaczor, Patryk Kołcz, Jakub Herda, Maksymilian Świder, Arkadiusz Kościółek, Michał Skowron.
Trener: Bartłomiej Skowron
Gratulujemy sukcesu!!!

WARSZTATY EDUKACYJNE!
23-01-2016    

WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PRAW CZŁOWIEKA


22 stycznia 2016 r. pani Natalia Szwedo z WiMBP Filia nr 6 w Rzeszowie przeprowadziła w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 7 warsztaty edukacyjne z zakresu praw człowieka, nierówności społecznych i tolerancji.

Uczestniczyła w nich młodzież z klasy III F. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na różne aspekty dyskryminacji oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas może stać się sprawcą lub ofiarą dyskryminacji. Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, podejmując trudne tematy i odwołując się do własnych doświadczeń. Gimnazjaliści szukali przyczyn tych konfliktów, zastanawiali się do czego prowadzą uprzedzenia, stereotypy i jakie zachowania im towarzyszą.
Organizatorki warsztatów: p. E.Jopek-Frend, p. A.Siorek.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
17-01-2016    

MINI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!


16 stycznia 2016 w Zespole Szkół Energetycznych odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Drużyny naszego gimnazjum zajęły I i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
SPOTKANIE OPŁATKOWE!
08-01-2016    

SPOTKANIE OPŁATKOWE...

Dnia 8 stycznia 2016r. przeżywaliśmy w naszej szkole uroczystość opłatkową wraz z Rodzicami uczniów. W części artystycznej wystąpiła młodzież prezentując recytacje, śpiewając piękne utwory. W radosnej, rodzinnej i pełnej życzliwości atmosferze spędziliśmy wspólnie ten wieczór.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.