Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


SPOTKANIE!
12-06-2015    

11 czerwca w progach naszej szkoły gościliśmy
dr hab. Jacka Pyżalskiego, prof. UAM,
niekwestionowany autorytet w dziedzinie pedagogiki. Tematem spotkania było "Rzadzenie sobie nauczycieli w sytuacjach trudnych wychowawczo".
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele ZSO nr 4 oraz SP 11.


KOMERS 2015!
5-06-2015    GLOBE GAMES 2015!
3-06-2015    

Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie reprezentowało Polskę w Pradze.


W dniach od 28 do 31 maja w Pradze odbyły Międzynarodowe GLOBE GAMES w ramach programu Globe. Nasze Gimnazjum reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Skrzypa, Patrycja Łobodzinska i Karolina Szwajca pod opieką pani Doroty Zembroń. Uroczyste otwarcie spotkania odbyło się w centrum Pragi - uczestnicy przetoczyli ogromną globową piłkę urokliwymi uliczkami miasta. W kolejnych dniach nasze uczennice brały udział w zajęciach zorganizowanych przez uczniów szkoły Kunratice w Pradze. Współpraca w międzynarodowych drużynach przy wykonywaniu globowych zadań przebiegała doskonale dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Nasze uczennice reprezentowały nasz kraj i nasze miasto również podczas sesji plakatowej tego seminarium uczniowskiego w którym uczestniczyli przedstawiciele Słowacji, Niemiec, Holandii i USA. Podczas ceremonii zamknięcia wszyscy otrzymaliśmy gratulacje i podziękowania.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
28-05-2015    

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ "ORLIK VOLLEYMANIA"


Dnia 26.05.2015r w Rzeszowie SOS Gimnazjum nr 7 był organizatorem turnieju piłki siatkowej Orlik Volleymania. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe, kluby sportowe oraz tzw. "dzikie" drużyny.

Pogoda niestety nie dopisała turniej został przeprowadzony na trzech boiskach w halach sportowych Rzeszowskiego gimnazjum. Nie przeszkodziło to żeby rozegrać mecze w sportowej atmosferze. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy w których grano każdy z każdym, rywalizacja była zacięta a mecze stały na wysokim poziomie. Do dalszych gier awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie, każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz słodycze ufundowane przez PZPS.

Zakończenia turnieju oraz wręczenia pucharów i nagród dokonała Pani Jolanta Pietrasz dyrektor ZSO nr 4 w Rzeszowie.

Przy organizacji pomagali uczniowie klas objętych programem SOS dzielnie spisując się jako sędziowie zawodów.

Gratulacje dla zwycięzców zawodów i powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Pierwsza Trójka:
AKS Rzeszów I
SP 17 Rzeszów I
AKS Rzeszów II

Nauczyciele SOS w Rzeszowie: Bartłomiej Skowron, Sebastian Warchałowski,Michał ŁukowiczIII PODKARPACKIE FORUM GIMNAZJALISTY!
27-05-2015    

III PODKARPACKIE FORUM GIMNAZJALISTY!


W dniu 14.05.2015r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyło się III Podkarpackie Forum Gimnazjalisty pod hasłem "CZAS NA ZDROWIE". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Dziki kl. III A, Aleksandra Skrzypa kl.III A, Karolina Homik kl.III A, Szymon Dumański kl.III C i Rafał Górecki kl.III C pod opieką p. A.Siorek

Na wstępie młodzież wysłuchała wykładu "Ciekawostki żywieniowe w promocji zdrowia" i obejrzała pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz akrobatyki sportowej. Następnie uczniowie przystąpili do rywalizacji.

Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami z zakresu: żywienia, gastronomii i matematyki oraz rozpoznawania różnych ziół i przypraw a także uczestniczyli w rywalizacji sportowej. Nasza drużyna odniosła wielki sukces !!! Na 10 gimnazjów biorących udział w turnieju reprezentanci Gimnazjum nr 7 zajęli II miejsce!!!.

Serdecznie gratulujemy!!!

PREMIERA SPEKTAKLU!
26-05-2015    

Premiera spektaklu "Jaś i Małgosia czyli gliniane serca"


25.05.2015r. w Teatrze Maska odbyła się premiera spektaklu "Jaś i Małgosia czyli gliniane serca" w wykonaniu uczniów grupy teatralnej ,,Kaliope''. Na widowni zasiedli: przedstawiciel Kuratorium Oświaty, dyrektorzy rzeszowskich szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Młodzi aktorzy brawurowo wcielili się w grane przez siebie postaci, o czym świadczyły gromkie brawa. Sztuka zostanie odegrana ponownie na zakończenie klas trzecich gimnazjum w holu szkoły.
Opiekun grupy Iwona Borowiec


Co gimnazjaliści robią po lekcjach? Niektórzy grają w teatrze!MATEMATYCZNY CZAR PAR!
24-05-2015    

MATEMATYCZNY CZAR PAR DLA KLAS PIERWSZYCH!


22 maja odbył się w naszej szkole konkurs MATEMATYCZNY CZAR PAR, który na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych imprez. Jak co roku uczniowie wykazywali się swoją wiedzą matematyczną, która sprawdzana była w ciekawej formie - krzyżówek, układanek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych.

  • I miejsce zajęła para z klasy I b - Wojciech Majewski, Filip Domański
  • II miejsce - Aleksandra Makiel, Weronika Puc z I g
  • III miejsce - Natalia Ziaja, Kinga Czarnik z I b

Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec


KONKURS JĘZYKOWY!
20-05-2015    

DWUJĘZYCZNY KONKURS "MULTILANGUAGE COMPETITION"


19 maja sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwujęzycznym konkursie "MULTILANGUAGE COMPETITION". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego lub angielskiego i hiszpańskiego. Konkurs okazał się trudnym wyzwaniem ale przede wszystkim znakomitą zabawą - zadanie polegało na wypełnieniu testu, w którym należało myśleć w obu językach jednocześnie.

W kategorii angielsko-niemieckiej najlepsi okazali się: Aleksandra Piekarska z III c, Oliwia Ziaja i Justyna Pakuła z II b natomiast w kategorii angielsko-hiszpańskiej: Karolina Szwajca, Maciej Kędzior z II b oraz Jagoda Lasota z III d. Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy: A.Ciechanowska, B.Mikuła, A.Lustofin

SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!
12-05-2015    

KOLEJNY SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!


12 maja w Błażowej rozegrany został finał wojewódzki gimnazjady w tenisie stołowym. Nasza drużyna w składzie: Rafał Stąpor, Michał Majcher zajęła w nim I miejsce , pokonując w zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku drużynę z Jarosławia 3 -1.
Należy dodać, że tenisiści stołowi obronili tytuł mistrzów województwa z poprzedniego roku, natomiast jest to czwarty tytuł w historii szkoły.

Zajmując I miejsce w województwie Rafał i Michał uzyskali awans do zawodów ogólnopolskich! Powodzenia!


ZASZCZYTNY TYTUŁ!
09-05-2015    

Jesteśmy "SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 uzyskał w roku szkolnym 2014/2015 tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Jest to zaszczyt dla placówki, a jednocześnie zobowiązanie do dalszego podejmowania działań na rzecz identyfikowania, promowania oraz rozwijania uzdolnień uczniów.
Umieszczenie na mapie "Szkół Odkrywców Talentów", znajdującej się na stronie www.ore.edu.pl, jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy wyróżniającej naszą szkołę w środowisku lokalnym.


TYDZIEŃ BIBLIOTEK!
08-05-2015    

08-15.05.2015r. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

obchodzony uroczyście w całej Polsce, a także u nas w szkole !!!


Tydzień Bibliotek – to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa


Hasłem Tygodnia Bibliotek 2015 jest „Wybieram bibliotekę”


Zachęcamy wszystkich do udziału w tym ogólnopolskim projekcie.Czytajmy więcej książek, odwiedzajmy częściej biblioteki, ponieważ książka jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej świadczących o istocie człowieczeństwa wynalazków. Przekazuje wiedzę, pozwala na odkrywanie tajemnic przeszłości. W świecie e-booków i audiobooków to bibliotekarz jest często jedyną osobą, która zachęca do sięgania po tradycyjną książkę. Warto o tym wszystkim pamiętać i to nie tylko w tym symbolicznym tygodniu.
Opiekun projektu Renata BombaNIESPODZIANKA!
08-05-2015    

Ależ to była niespodzianka!

Z życzeniami, okruchami poezji, kwiatami, upominkami i uśmiechem w Bibliotece Osiedlowej ( Filia nr 6 w Rzeszowie) i Bibliotece Szkolnej ZSO nr4 w Rzeszowie


Dnia 08.05.2015 roku o godz.10.45 z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum wraz z wychowawcą Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Beatą Śmiałek złożyli niespodziewaną wizytę w Bibliotece Osiedlowej na Nowym Mieście w Rzeszowie. Było to szczególne i wzruszające spotkanie, bo w tym właśnie dniu obchodziły swe święto Panie Bibliotekarki.

Z tej właśnie okazji gimnazjaliści przygotowali część artystyczną. Były przemówienia, życzenia, kwiaty, wiersze, upominki i łzy wzruszenia. Pani kierownik, Maria Gulak, zaskoczona naszym występem, podziękowała za miłą niespodziankę, podkreślając, że tak wyjątkowego Dnia Bibliotekarza dotąd nie obchodziła:. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczniowie wraz z opiekunami otrzymali książki i upominki.

Godzinę później uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum wraz z wychowawcą Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Gimnazjaliści przypomnieli historię Święta Bibliotekarza, recytowali wiersze, wręczyli laurkę z życzeniami i kwiaty. Po tej części, uczniowie wcielili się w role dziennikarzy i przeprowadzili arcyciekawy wywiad z Panią Aniką i Panią Ewą. Pytań było mnóstwo, a i śmiechu dużo:, dlatego spotkanie w naszej bibliotece przebiegło w radosnej atmosferze. Za miłe słowa i pamięć uczniowie otrzymali od Pań koszyk słodyczy. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniom podziękowała za przygotowaną część artystyczną.

ŻYCZENIA!
08-05-2015    TURNIEJ EKOLOGICZNY!
30-04-2015    

W dniu 29.04.2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 7 w składzie: Gabriela Dziki - kl. III a, Aleksandra Skrzypa - kl. III a i Szymon Dumański - kl. III c, zajęli III miejsce w Międzygimnazjalnym Turnieju "Rzeszowiacy - ekologicznie i zdrowo zakręceni" zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie.
Nagrodę pieniężną dla ZSO nr 4 w wysokości 500 zł ufundował Prezydent Miasta Rzeszowa. Gratulujemy !

VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!
26-04-2015    

VI MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!


SUKCES ZESPOŁU No_1!


25 kwietnia 2015 roku w ZSO Nr 4 w Rzeszowie odbyły się VI Podkarpackie Mistrzostwa Formacji Tanecznych Piruet. Organizatorami imprezy byli ZSO Nr 4, Centrum Usług Dydaktycznych oraz Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall. Patronat honorowy objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Turniej zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Z edycji na edycję konkurs cieszy się coraz większą popularnością .W obecnej edycji na scenie prezentowało się ponad 800 dzieci i młodzieży. Na scenie gościnnie wystąpili m. in. zwycięzcy V edycji programu telewizyjnego "Mam talent": Bartłomiej Byjoś i Delfina Przeszłowska, Mistrzowska Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance z Dębicy - do największych jej osiągnięć zaliczyć można mistrzostwo Polski w show dance. Prezentacje dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych działających w szkołach i domach kultury na terenie całego województwa były na najwyższym poziomie.


Komisja sędziowska w składzie: CZYTAJ DALEJ...


GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY...


< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.