Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


PODRĘCZNIKI DO GIMNAZJUM I LICEUM NA ROK SZKOLNY 2014-2015


OGŁOSZENIE O WYNAJMIE GODZIN BASENOWYCH - AQUA AEROBICWIECZÓR HISZPAŃSKI!
26-09-2013    

20 września uczennice z klasy II d i III g wraz z opiekunami uczestniczyły w "Wieczorze Hiszpańskim" w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Spotkanie zorganizowano we współpracy ze stowarzyszeniem "Gildia", które już po raz kolejny uczestniczy w projekcie "Młodzież w działaniu". Podczas tego miłego wieczoru obejrzeliśmy film "18 spotkań przy stole", posłuchaliśmy dyskusji o filmie w której brali udział goście z Hiszpanii, a którą miała okazję tłumaczyć nauczycielka j. hiszpańskiego z naszej szkoły, pani Małgorzata Soja-Durek. Następnie młodzież uczestnicząca w projekcie przybliżyła nam kulturę swojego kraju śpiewając i tańcząc tradycyjne sevillanas. Na koniec goście z Hiszpanii przygotowali poczęstunek i mieliśmy okazję spróbować wielu tradycyjnych potraw. To był wspaniały wieczór, gracias!

Opiekunowie: A. Ziemińska, J. Niemczyk, M. Soja-DurekPROGRAM GLOBE!
25-09-2013    

Ogólnopolskie spotkanie młodych badaczy Programu GLOBE - Darłówek 2013 r.

W dniach od 8 do 11 czerwca 2013 roku w Darłówku odbyło się seminarium dla uczniów Programu GLOBE, nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Damian Biel, Weronika Binduga, Kinga Kempa z klasy III G oraz Szymon Janicki z klasy II G. Seminarium dla uczniów jest formą wyróżnienia najaktywniejszych. Spotkanie miało charakter warsztatów terenowych (GLOBE GAMES) podczas których odbyły się całodniowe, piesze wycieczki po terenie. Podczas tegorocznych Globe Games dowiedzieliśmy się jak używać luksomierza, uczyliśmy się jak poprawnie zawiązać różnego rodzaju węzły i mieliśmy okazję przymierzyć kombinezony ratunkowe, które używane są na statkach. Odwiedziliśmy również statek należący do Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, gdzie tłumaczono nam podstawy nawigacji i kod flagowy. I co najważniejsze -Szymon Janicki zdobył tytuł " Najaktywniejszego ucznia w grupie podczas tegorocznych Globe Games".


Opiekun: Dorota ZemrońPIŁKA SIATKOWA!
24-09-2013    

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ WZIĘŁA UDZIAŁ W FINAŁOWYM TURNIEJU MAKROREGIONU "ORLIKVOLEYMANIA" ,KTÓRY ODBYŁ SIĘ W STARYM SĄCZU, ZAJMUJĄC V MIEJSCE UZYSKAŁA AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO. Gratulacje!
TRENER: Bartłomiej Skowron
KOMUNIKAT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
20-09-2013    

27 września 2013 roku o godzinie 14.20 mija termin zgłaszania pisemnych kandydatur na PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego do opiekunów SU. Od 30 września do 4 października trwa kampania wyborcza. Przypominamy, że podczas kampanii obowiązują zasady "fair play"; nie wolno przekupywać ani zmuszać wyborcy do oddania głosu niezgodnie z jego zamiarami. Wolno prowadzić kampanię na rzecz swojego kandydata, a nie przeciw innemu kandydatowi. Za kampanie poszczególnych kandydatów są odpowiedzialni oni sami i ich komitety wyborcze (klasy).

7 października 2013 roku odbędą się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.74 ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ
17-09-2013    

17 września b.r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach 74. rocznicy napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.. Okolicznościowej Mszy Świętej przewodniczył Ks. Biskup Edward Białogłowski w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie. Następnie zebrani przeszli przed Krzyż Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze."SPRZĄTANIE ŚWIATA"
16-09-2013    

"Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem rusza 20. akcja "Sprzątania Świata" koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Tym razem pragniemy Was zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji na temat zagospodarowania i segregacji śmieci. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeżeli my wszyscy nie będziemy wiedzieli jak prawidłowo postępować z odpadami i co robić, by było ich jak najmniej.

Dlatego prowadźmy selektywną zbiórkę odpadów, usuwajmy dzikie wysypiska, sadźmy drzewa i krzewy.EUKACJA EKOLOGICZNA!
15-09-2013    

Przez cały rok szkolny trwa zbiórka makulatury, elektro- śmieci i zużytych telefonów komórkowych. W roku szkolnym 2012/2013 zebrano 7160 t. makulatury, 132 zużyte telefony komórkowe, 170 kg baterii. Za uzyskane pieniądze zakupiono pomoce naukowe, książki i sprzęt sportowy. Informacji na temat akcji - zbiórki udzielają panie: T. Micał i E. Dudek.PROJEKT EDUKACYJNY!
14-09-2013    

OD PAŹDZIERNIKA ZACZYNAMY REALIZCJĘ NOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

KRÓTKA PREZENTACJA PROJEKTU


Szanowni Państwo,

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będzie realizowany innowacyjny Projekt POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM skierowany do uczniów wszystkich klas gimnazjum.

Zajęcia te mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności.

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu ( po lekcjach). Liczebność grup ćwiczeniowych 10-12 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów - pomoce dydaktyczne, materiały zapewnia szkoła. Rozpoczęcie zajęć planowane jest w ostatnim tygodniu września. Zajęcia trwać będą do końca semestru.SPOTKANIA Z RODZICAMI!
6-09-2013    

11.09.2013r (środa) o godz. 17.00 ODBYŁY SIĘ PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIA Z RODZICAMI.

Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo i życzymy udanej współpracy ze szkołą.ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!
2-09-2013    

          NOWY ROK SZKOLNY 2013-2014 ROZPOCZĘTY!!!
Pełni nowych sił, wypoczęci i przygotowani do ciężkiej pracy 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie witamy naszych gimnazjalnych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają trzyletnią naukę.
Wszystkim życzymy owocnej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu bo za 10 miesięcy znów będą wakacje.


-----
   POŻEGNANIE KLAS TRZECICH!
25-06-2013    EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY!
10-06-2013    

Eksperyment Łańcuchowy - konkurs z dziedziny fizyki organizowany z inicjatywy studentów Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczennice naszego Gimnazjum Karolina Ryzińska i Bogna Czurczak z klasy III B wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Eksperyment Łańcuchowy. Wydarzenie to skierowane było do tych, którzy są zafascynowani fizyką a celem było skonstruowanie urządzenia, w którym wykorzystanie zjawisk fizycznych pozwoli na przetransportowanie metalowej kulki. Uczennicom pomysłów nie brakował wykonane urządzenie połączono z innymi w jeden łańcuch w dniu 1 czerwca 2013 r. w Krakowie w parku im. H. Jordana. Gratulujemy pomysłów!!!

Opiekun: Dorota Zembroń
PREMIERA SPEKTAKLU "CUD KRASAWICA"!
4-06-2013    

Dnia 3 czerwca 2013 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie obchodził szczególne święto, jakim była premiera spektaklu "Cud Krasawica" według Eugeniusza Sperańskiego. Odbyła się ona na deskach rzeszowskiego teatru „Maska”. Spektakl przygotowali uczniowie należący do grupy teatralnej 'Kaliope', która działa od września 2011 przy wyżej wymienionej szkole. Założycielką i inicjatorka grupy jest nauczycielka języka polskiego-Ewa Antonik, jednakże warsztaty teatralne były prowadzone pod czujnym okiem profesjonalisty-aktora teatru 'Maska-Henryka Hryniewickiego, z którym p. Ewa nawiązała współpracę. Praca nad spektaklem trwała praktycznie przez cały rok szkolny, ale opłaciła się-efekt był piorunujący, Spektakl wypadł znakomicie ,sala teatru była wypełniona po brzegi, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkim brawami. Sztuka była przygotowana bardzo profesjonalnie, nie zabrakło w niej też tańca i muzyki, którą specjalnie do spektaklu skomponował absolwent gimnazjum przy ZSO nr 4 w Rzeszowie – Bartosz Tarnawski. Jak widać, w przygotowanie spektaklu było zaangażowanych wiele osób, jednak nie doszedłby on do skutku, gdyby nie pomoc dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie - pana Ryszarda Sobonia, który prężnie dba o rozwój szkoły i z radością patrzy, jak młodzież realizuje się w swoich pasjach.DZIEŃ MATKI I OJCA!
29-05-2013    

"Dzień Matki i Ojca" w Domu Seniora w Rzeszowie

"Szczęście rodzinne jest największą radością na świecie.

Świadomość, że zawsze jest ktoś, kto się troszczy o ciebie,

jest skarbem nieporównywalnym z innymi.

Miłość rodziny sprawia, że życie jest piękne"

24.05.2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami:p. D. Zembroń ,p.I.Bednarz oraz p. R.Bombą, z okazji święta "Dnia Matki i Ojca" wzięli udział w kolejnym spotkaniu z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia przy ulicy Seniora w Rzeszowie
Młodzież zaprezentowała program artystyczny pt. " Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato". Na wstępie uczniowie kl. I a recytowali wiersze. Następnie Zuzanna Jędrzejczak- uczennica kl.III c oraz Gabriela Szeliga -kl.III b zaśpiewały wzruszające piosenki. Po części artystycznej, wystąpiły tancerki Formacji No1: Gabriela Horodecka, Weronika Lisowicz i najmłodsza ,Wanessa Bednarz, w układzie "Równość w przyrodzie". Podziwialiśmy również duet :Oliwia Żelazny i Angelika Serwin w układzie "Upadły Anioł"
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Seniorzy, wzruszeni, wraz z Gabrysią zanucili wspólnie piosenkę "Kochanych rodziców mam"
Na zakończenie uroczystości, p. kierownik podziękowała uczniom i opiekunom, za program artystyczny oraz za chwile wzruszeń.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.