Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO - ZAKŁADKA e-DZIENNIKWYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY!
2-10-2013    

Przypominamy, że 7 października 2013r. (poniedziałek) odbędą się wybory PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego.

KANDYDATURY:

  • Patrycja Kozik - kl. IIIg
  • Kinga Grzebyk - kl. IIIc
  • Karolina Homik - kl. IIa
  • Kaja Szura - kl.IId

Poważnie przemyśl swój wybór! Pamiętaj, że Ty też możesz mieć wpływ na to, jak działa samorząd. Bo to, jak on działa, tak samo zależy od Ciebie, jak od jego władz.
Chcesz, żeby Twój samorząd działał jak należy?
No to działaj!!!

Ustawa o systemie oświaty mówi w artykule 55 ustęp 1: "Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły".WYMIANA MIĘDZYNARODOWA!
1-10-2013    

WYMIANA UCZNIOWSKA Z HISZPANIĄ!!!

Zapraszamy do udziału w wymianie uczniowskiej ze szkołą hiszpańską w miejscowości Cervera (niedaleko Barcelony).

Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do pań:
Doroty Zaremby, Bożeny Mikuły, Agnieszki Batóg do czwartku 03.10.2013.
Panie udzielają szczegółowych informacji.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 03.10.2013 o godzinie 14.25 w sali nr 26OTRZĘSINY 2013!
28-09-2013    

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW STAŁY SIĘ FAKTEM

Tym razem przygotowaliśmy zadania sprawnościowe i intelektualne pod hasłem "Szkoła jako DŻUNGLA", w której każdy musi się wykazać nie lada sprytem, by przetrwać codzienność. Uczniowie poszczególnych klas przyoblekli się w "skóry" dzikich zwierząt. Nad całością czuwał Najmądrzejszy i Najpotężniejszy pod słońcem Król zwierząt- Pan Dyrektor. Miał on w swej pieczy wszystkie młode zwierzęta i obserwował ich poczynania, a w spornych momentach uczciwie wyznaczał zwycięzcę zmagań. A tych było bez liku. Uczniowie musieli wykazać się w następujących konkurencjach:

  • Lans i glans - czyli pokaż się- prezentacja stroju, okrzyku i krótkiego programu;
  • Poszukiwanie członków stada - konkurencja dla wychowawców, w której musieli odnaleźć zagubionych tłumie uczniów swojej klasy;
  • Co w dżungli piszczy - czyli quiz o szkole;
  • Słonie przy wodopoju - konkurs picia przez słomkę;
  • Skoki antylopy - skoki na gumie;
  • Tropy mieszkańców dżungli - rozszyfrowanie podpisów nauczycieli;

Poszczególne stadka zwierzaków czyniły wszystko, by w każdym zadaniu wypaść najlepiej. I tak to pośród miłych zabaw i żartów upłynął czas próby, a Pierwszaki odważnie udowodniły, że zasługują na to, by mieć prawo wstępu do szkolnej dżungli. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, zrobili pamiątkowe zdjęcie i oficjalnie stali się równoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W nagrodę wszyscy wspólnie bawili się na dyskotece integracyjnej.
KONFERENCJA!
27-09-2013    

KONFERENCJA UPAMIĘTNIAJĄCA 150 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Dnia 3 sierpnia 2012 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2013 - "Rokiem Powstania Styczniowego". Z tej okazji 26 września 2013 roku delegacja młodzieży naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w Konferencji upamiętniającej 150 rocznicę Powstania Styczniowego w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.WIECZÓR HISZPAŃSKI!
26-09-2013    

20 września uczennice z klasy II d i III g wraz z opiekunami uczestniczyły w "Wieczorze Hiszpańskim" w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Spotkanie zorganizowano we współpracy ze stowarzyszeniem "Gildia", które już po raz kolejny uczestniczy w projekcie "Młodzież w działaniu". Podczas tego miłego wieczoru obejrzeliśmy film "18 spotkań przy stole", posłuchaliśmy dyskusji o filmie w której brali udział goście z Hiszpanii, a którą miała okazję tłumaczyć nauczycielka j. hiszpańskiego z naszej szkoły, pani Małgorzata Soja-Durek. Następnie młodzież uczestnicząca w projekcie przybliżyła nam kulturę swojego kraju śpiewając i tańcząc tradycyjne sevillanas. Na koniec goście z Hiszpanii przygotowali poczęstunek i mieliśmy okazję spróbować wielu tradycyjnych potraw. To był wspaniały wieczór, gracias!

Opiekunowie: A. Ziemińska, J. Niemczyk, M. Soja-DurekPROGRAM GLOBE!
25-09-2013    

Ogólnopolskie spotkanie młodych badaczy Programu GLOBE - Darłówek 2013 r.

W dniach od 8 do 11 czerwca 2013 roku w Darłówku odbyło się seminarium dla uczniów Programu GLOBE, nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Damian Biel, Weronika Binduga, Kinga Kempa z klasy III G oraz Szymon Janicki z klasy II G. Seminarium dla uczniów jest formą wyróżnienia najaktywniejszych. Spotkanie miało charakter warsztatów terenowych (GLOBE GAMES) podczas których odbyły się całodniowe, piesze wycieczki po terenie. Podczas tegorocznych Globe Games dowiedzieliśmy się jak używać luksomierza, uczyliśmy się jak poprawnie zawiązać różnego rodzaju węzły i mieliśmy okazję przymierzyć kombinezony ratunkowe, które używane są na statkach. Odwiedziliśmy również statek należący do Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, gdzie tłumaczono nam podstawy nawigacji i kod flagowy. I co najważniejsze -Szymon Janicki zdobył tytuł " Najaktywniejszego ucznia w grupie podczas tegorocznych Globe Games".


Opiekun: Dorota ZemrońPIŁKA SIATKOWA!
24-09-2013    

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ WZIĘŁA UDZIAŁ W FINAŁOWYM TURNIEJU MAKROREGIONU "ORLIKVOLEYMANIA" ,KTÓRY ODBYŁ SIĘ W STARYM SĄCZU, ZAJMUJĄC V MIEJSCE UZYSKAŁA AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO. Gratulacje!
TRENER: Bartłomiej Skowron
KOMUNIKAT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
20-09-2013    

27 września 2013 roku o godzinie 14.20 mija termin zgłaszania pisemnych kandydatur na PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego do opiekunów SU. Od 30 września do 4 października trwa kampania wyborcza. Przypominamy, że podczas kampanii obowiązują zasady "fair play"; nie wolno przekupywać ani zmuszać wyborcy do oddania głosu niezgodnie z jego zamiarami. Wolno prowadzić kampanię na rzecz swojego kandydata, a nie przeciw innemu kandydatowi. Za kampanie poszczególnych kandydatów są odpowiedzialni oni sami i ich komitety wyborcze (klasy).

7 października 2013 roku odbędą się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.74 ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ
17-09-2013    

17 września b.r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach 74. rocznicy napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.. Okolicznościowej Mszy Świętej przewodniczył Ks. Biskup Edward Białogłowski w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie. Następnie zebrani przeszli przed Krzyż Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze."SPRZĄTANIE ŚWIATA"
16-09-2013    

"Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem rusza 20. akcja "Sprzątania Świata" koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Tym razem pragniemy Was zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji na temat zagospodarowania i segregacji śmieci. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeżeli my wszyscy nie będziemy wiedzieli jak prawidłowo postępować z odpadami i co robić, by było ich jak najmniej.

Dlatego prowadźmy selektywną zbiórkę odpadów, usuwajmy dzikie wysypiska, sadźmy drzewa i krzewy.EUKACJA EKOLOGICZNA!
15-09-2013    

Przez cały rok szkolny trwa zbiórka makulatury, elektro- śmieci i zużytych telefonów komórkowych. W roku szkolnym 2012/2013 zebrano 7160 t. makulatury, 132 zużyte telefony komórkowe, 170 kg baterii. Za uzyskane pieniądze zakupiono pomoce naukowe, książki i sprzęt sportowy. Informacji na temat akcji - zbiórki udzielają panie: T. Micał i E. Dudek.PROJEKT EDUKACYJNY!
14-09-2013    

OD PAŹDZIERNIKA ZACZYNAMY REALIZCJĘ NOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

KRÓTKA PREZENTACJA PROJEKTU


Szanowni Państwo,

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będzie realizowany innowacyjny Projekt POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM skierowany do uczniów wszystkich klas gimnazjum.

Zajęcia te mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności.

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu ( po lekcjach). Liczebność grup ćwiczeniowych 10-12 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów - pomoce dydaktyczne, materiały zapewnia szkoła. Rozpoczęcie zajęć planowane jest w ostatnim tygodniu września. Zajęcia trwać będą do końca semestru.SPOTKANIA Z RODZICAMI!
6-09-2013    

11.09.2013r (środa) o godz. 17.00 ODBYŁY SIĘ PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIA Z RODZICAMI.

Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo i życzymy udanej współpracy ze szkołą.ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!
2-09-2013    

          NOWY ROK SZKOLNY 2013-2014 ROZPOCZĘTY!!!
Pełni nowych sił, wypoczęci i przygotowani do ciężkiej pracy 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie witamy naszych gimnazjalnych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają trzyletnią naukę.
Wszystkim życzymy owocnej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu bo za 10 miesięcy znów będą wakacje.


-----
   < nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.