Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiDzień poezji
21.03.2017r.    

"Międzynarodowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej"21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała okolicznościową gazetkę oraz Konkurs Poetycko-Kwiatowy.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie i sięgnięcia po tomik poezji nie tylko od święta.Podsumowanie
17.03.2017r.    

""Golgota Wschodu" - upamiętnienie ofiar zbrodni Katyńskiej 1940 r. "Ziomki z I d i II d naszej szkoły - Przemysław Rembisz, Mieszko Starzak, Kamil Miarecki, Fares Mohsin, Adrian Winiarz, Mateusz Cisek, Karol Sitarz, Jakub Koptyra, Seweryn Zając, Kamil Czyrek w dniu 15 marca br. przeprowadzili lekcje dla uczniów SP nr 11 w Rzeszowie. Zajęcia miały na celu przybliżyć młodszym kolegom tragiczną kartę polskiej historii. Nasi uczniowie przedstawili okoliczności zbrodni katyńskiej na polskich oficerach i ludności cywilnej w 1940 roku. Opiekę nad młodzieżą sprawował doktorant UR, p. Krzysztof Moroń. Warto dodać, że Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie realizuje od kilku lat autorski projekt przygotowany i opracowany przez nauczyciela historii, mgra Lesława Malickiego , w ramach którego m. in. nasi uczniowie posadzili,a teraz opiekują się Dębami Pamięci Oficerów Polskich z terenu Podkarpacia zamordowanych w Katyniu w 1940 r. Drzewa rosną w Parku Papieskim obok Katedry Rzeszowskiej.Konkurs
16.03.2017r.    
Warsztaty
15.03.2017r.    
Projekcja filmu
07.03.2017r.    

"Chleba naszego powszedniego - udział w projekcji filmu w Filii nr 6 w Rzeszowie""To była tragedia i nie uwierzyli ludzie - może to nieprawda? Ale jednak" 24 marca 1944 roku Józef i Wiktoria Ulmowie, a wraz z nimi szóstka ich maleńkich dzieci, zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie pod swoim dachem ośmiorga Żydów.
28.02.2017 r. w Filii nr 6 w WiMBP w Rzeszowie nasi gimnazjaliści-uczniowie kl. II wraz z Panią Renatą Bombą wzięli udział w projekcji filmu "Chleba naszego powszedniego" zrealizowanego przez MDK w Łańcucie, poświęconego rodzinie Ulmów, zamordowanej przez hitlerowców za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej. Cały obraz dokumentalny wzbogaca pięć scen fabularnych. Wypowiadają się w nim świadkowie tragedii sprzed 72 lat i najbliżsi zamordowanej rodziny. Jest też komentarz Mateusza Szpytmy - historyka, który jako pierwszy opisał tragedię Ulmów i był pierwszym szefem utworzonego w Markowej muzeum noszącego ich imię. Nasi uczniowie, w ciszy i ogromnym skupieniu, obejrzeli film, a po jego emisji wzięli udział w dyskusji na temat symboliki i przesłania tego wzruszającego dokumentu.
Młodzież, z przejęciem i łzami w oczach, dzieliła się swymi refleksjami. Warto przytoczyć kilka wypowiedzi: "Warto kochać innego człowieka i pomagać innym", "Trzeba być tolerancyjnym i akceptować ludzi, niezależnie od pochodzenia", "Wszystko można przetrzymać," Im się nie udało, mimo to uratowano w Markowej 21 Żydów", "Nie wiemy, jakbyśmy postąpili na ich miejscu", "To były straszne czasy-apokalipsa", "Ten film to hołd złożony wszystkim zamordowanym"
"Wszyscy, na pewno, zapamiętamy tę niezwykłą lekcję historii."


Konkurs
08.03.2017r.    


Regulamin konkursu

POBIERZKonkurs
07.03.2017r.    

"Konkurs historyczny dla uczniów gimnazjum i liceum"

...A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei..."(cyt.J. SłowackiDzieje i tragedia oficerów polskich zamordowanych w Katyniu"
Cele:

  -- zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat losów Polaków
  -- którzy znaleźli się w niewoli radzieckiej podczas II wojny światowej
  -- ukazanie okrucieństwa komunizmu jako systemu totalitarnego
  -- uświadomienie, jakie są skutki łamania praw człowieka
   kształtowanie postawy patriotyzmu
   -- szacunku i współczucia dla Polaków zamordowanych za miłość do Ojczyzny.

  Forma: plakat w formacie A2
  Tematyka: przedstawienie życiorysów 5 oficerów zamordowanych w 1940r. przez NKWD w Katyniu wzbogacone zdjęciami, ilustracjami i tekstami źródłowymi
  Termin: prace wykonane indywidualnie należy dostarczyć do nauczycieli historii do 27 marca 2017r.Informacje szczegółowe u nauczycieli historii Na zwycięzców czekają oceny celujące z historii
  Zapraszamy!!!


Paczka wielkanocna
07.03.2017r.    

"Każdy może pomóc Bohaterom!"Rozpoczęła się "II Wielkanocna Paczka dla Bohatera" - akcja mająca na celu pomoc najuboższym kombatantom - m.in. żołnierzom podziemia niepodległościowego, AK, NSZ, osobom represjonowanym w latach 80.tych.Społeczność naszej szkoły zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną akcję - zbieramy artykuły żywnościowe, a także środki chemiczne i higieniczne. Nie zapominajmy także o przekazaniu własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami.
Dary prosimy przekazywać do pań: B. Dec- Rejman, A. Ciechanowskiej oraz A. Lustofin do 31 marca. Serdecznie dziękujemy!
"Walczyli dla nas, zawalczmy my dla nich!"Czytanie
21.02.2017r.    

"Czy tata czyta cytaty Tacyta?"

"Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZSO nr 4 w Rzeszowie :"


Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego - to coroczne święto obchodzone na świecie 21 lutego, a ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W Polsce obchodzone jest od 12 lat. Tę ogólnopolską akcję wspierają m.in. wybitni humaniści, ludzie sztuki, nauki, a patronuje jej Rada Języka Polskiego. My też uroczyście świętujemy z tej okazji. W szkole zorganizowano różne konkursy literackie, wyjątkowe lekcje języka polskiego oraz pogadanki na godzinach wychowawczych. Uczniowie wykonali plakaty i gazetki dotyczące języka polskiego i wzięli udział w konkursie organizowanym przez szkolną bibliotekę. Przygotowano także audycję, a na holu zorganizowano happening pt. "Język polski - to lubię" Ten wyjątkowy "Dzień Języka Ojczystego" uświadomił nam, że warto dbać o piękno i ochronę języka polskiego, nie tylko od święta, ale i przez cały rok!
Organizatorzy akcji Renata Bomba, Justyna Kwolek


Konkurs
21.02.2017r.    

"Nasi uczniowie w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej"W dniu 21 lutego br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej - "Sapere Aude" - odważ się być mądrym. Jest to konkurs interdyscyplinarny z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Naszą szkołę reprezentowało 3 trzech uczniów. Do finału, który odbędzie się w dniu 23 marca zakwalifikowali się Dalia Adamowicz z kl II C i Filip Domański kl III B.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!!!


Akcja
17.02.2017r.    
Podróżnik
16.02.2017r.    

"Podróż do Kazachstanu i Uzbekistanu"16 lutego 2017 r., w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie uczniowie klasy III B pod opieką p. E. Jopek-Frend i p. A. Siorek wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Wojciechem Kubalą. Tematem spotkania była podróż do Kazachstanu i Uzbekistanu. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na mapie całej trasy podróży, którą p. Wojciech Kubala odbył po dawnych krajach Związku Radzieckiego, takich jak: Kazachstan, Uzbekistan. Podróż trwała 23 dni, w tym czasie nasz gość, wraz z towarzyszącymi mu przyjaciółmi, samochodem przemierzył ponad 17 tysięcy kilometrów. Podróżnik prezentował zdjęcia wiosek, miast leżących na szlaku jedwabnym, takich jak: Taszkent, Samarkanda, Buchara. Opowiadał o zabytkach, świątyniach. Podziwialiśmy także panoramę miast w otoczeniu gór Ural i Jeziora Bałchasz.Interesujące i zaskakujące były zdjęcia wyschniętego Jeziora Aralskiego, które w latach 60. XX w. było czwartym pod względem wielkości jeziorem na Ziemi, a obecnie na pustyni pozostały tylko zniszczone, zdewastowane kutry i statki rybackie. Młodzież miała okazję poznać historię tych krajów oraz współczesne życie i obyczaje mieszkańców. Na zakończenie wizyty nasz gość zaprezentował film przedstawiający fragmenty swojej wyprawy.Spotkanie z poetką
13.02.2017r.    

"Spotkanie z poetką"Dnia 13 lutego br. o godz.16,w bibliotece (Filia nr 6 w Rzeszowie), uczniowie kl. III c oraz kl. II e naszego gimnazjum pod opieką p. Renaty Bomby wzięli udział w spotkaniu z Panią Danutą Stokłosą - rzeszowską poetką. Spotkanie zorganizowano pod hasłem "Serduszko dobrych życzeń". Nasi uczniowie wykonali z tej okazji serduszka z życzeniami dla Pani Kierownik Marii Gulak i Pań Bibliotekarek oraz gościa honorowego Pani Danuty Stokłosy. Gimnazjaliści przygotowali także pytania do poetki i chętnie wzięli udział w dyskusji o poezji oraz roli poety w XXI wieku.Na zakończenie wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia otrzymali walentynkowe upominki. To magiczne, poetyckie spotkanie na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy serdecznie Pani Kierownik Marii Gulak za zaproszenieJasełka
13.01.2017r.    

"Jasełka z kabaretem"ZESPÓŁ TEATRALNO - KABARETOWY "BEZ" przedstawił dla Rodziców, Grona Pedagogicznego ZSO nr 4 oraz zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie - uczniów klas IV i VI program artystyczny pt. " Jasełka z kabaretem". To nowe przedstawienie przygotowane przez grupę złożoną z uczniów z klas IG, ID IIG i IID. W jej skład wchodzą: Julia Kot, Kornelia Bury, Dominika Kawuza, Kinga Pietryka, Jakub Wawruch, Przemysław Rembisz, Mieszko Starzak, Damian Płowy, Aleksandra Rogala, Emilia Zachara, Jakub Koptyra, Damian Szary, Seweryn Zając, Szymon Chudy, Adam Matuszczak, Abigail Machaj, Wiktoria Mikulska i Aleksandra Kielar. Były w przedstawieniu: diabły, aniołowie, pasterze, trzej królowie. Pojawili się Maryja z Dzieciątkiem i Józef. Aby nikogo nie zanudzić podczas przedstawienia, realia uwspółcześniono. Bohaterowie korzystali więc z GPS -ów, zegarków sterowane przez satelitę, a ich stroje miały niekiedy nowoczesny krój. Na koniec nie też zabrakło morału: każdy zmienić się może i nie taki diabeł straszny, jak go malują…. Przedstawienie mamy nadzieję się podobało, o czym świadczyły wybuchy śmiechu i gromkie brawa na zakończenie. Następne jasełka dopiero za rok. Zespół Teatralno - Kabaretowy "Bez" zaprasza wszystkich uczniów z klas siódmych i czwartych do swojego grona, bo od przyszłego roku rozpoczyna w budynku Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie ( obok Millenium Hall) działalność nowa Szkoła Podstawowa nr 30.Siatkówka
3.02.2017r.    

"Spotkanie z siatkarzem Marcinem Prusem"3 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wielokrotnego Reprezentanta Polski w Piłce Siatkowej, Marcina Prusa z uczniami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie oraz całą społecznością szkolną. Marcin Prus obecnie jest ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. To wielki sportowiec, który po ciężkiej kontuzji w wieku 23 lat przedwcześnie zakończył swoją karierę. Tematami spotkania były: "Jak nie przegrać życia - droga do osiągnięcia swoich marzeń" oraz "Szacunek do samego siebie, rodziców, nauczycieli i innych dorosłych". Prelekcja odbyła się w świetnej atmosferze i wszyscy zgodnie stwierdzili, że 3 godziny - to mało.
Życzymy Panu Marcinowi jeszcze wielu wygranych…..!
Organizatorami Spotkania byli nauczyciele - trenerzy S.O.S. Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie: Ryszard Soboń, Sebastian Warchałowski oraz Bartłomiej Skowron.
Marcin Prus Grał na pozycji środkowego i uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. To był pierwszy SMS w Polsce, a od 1998r przeniesiony został do SPAŁY, gdzie jest do dzisiaj. Marcin Prus rozegrał 97 spotkań w Reprezentacji Polski, ale nagła kontuzja przerwała jego dopiero co rozpoczynającą się karierę. Grając w Mostostalu Kędzierzyn Koźle został:4 - krotnym Mistrzem Polski 3 - krotnym zdobywcą Pucharu Polski Zajął 4 miejsce w Lidze Mistrzów W swoim dorobku ma:- Mistrza Europy Juniorów- Mistrza Świata Juniorów oraz MVP tych mistrzostw. Obecnie jest ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.