Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiSiatkówka
10.05.2017r.    

"SIATKARZE W FINAŁOWEJ 8-CE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW""W rozegranym w Rzeszowie półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski "Młodzików" nasi zawodnicy toczyli trudne i emocjonujące boje. Zespół pokazał charakter wygrywając mecze po tie-breakach, ostatecznie zajmując I miejsce tym samym awansując do Finału Ogólnopolskiego w Dębicy 12-14 maj 2017. O medale walczyć będzie 8 najlepszych drużyn rocznika 2002. Rywalami w grupie będą Gwardia Wrocław g. 14.30 i Huragan Wołomin 19.00 (piątek) oraz Jastrzębski Węgiel 14.30 (sobota). Zapraszamy! Gratulując awansu życzymy powodzenia!"

Harmonogram Gier - Młodzicy


Turniej tańca
05.04.2017r.    

"VII PODKARPACKIE MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH"Wyniki turnieju
Galeria zdjęć


NBP
19.04.2017r.    

"SZTABKA ZŁOTA - "POZNAJ NBP""Uczniowie klasy I g wraz z paniami: B. Dec - Rejman i E. Jopek - Frend (26.04.2017r.) zaś klasa III b pod opieką A. Batóg (28.04.2017r.) uczestniczyli w interesujących zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Narodowy Bank Polski - Oddział w Rzeszowie. Podczas spotkania mieli możliwość obejrzenia wystaw numizmatycznych:"Ze zbiorów jasielskich numizmatyków", "25 lat Diecezji Rzeszowskiej na medalach i numizmatach", wystawę filatelistyczną, złotą sztabkę (12,5kg) oraz starodawne maszyny do pisania i liczenia. Wiedzę z zakresu tajników liczenia przybliżył bankowiec w stroju epokowym. Atrakcją była pogadanka z "Mikołajem Kopernikiem". W przyszłości młodzi będą mieli możliwość skorzystania z cennych rad dotyczących umiejętnego zarządzania finansami. Na zakończenie przeszli ścieżką edukacyjną "Poznaj NBP" i wzięli udział w rozbiciu sejfu bankowego poprzez poprawne rozwiązywanie zagadek ekonomicznych korzystając z aplikacji NBP Portfel. Zostali nagrodzeni słodkimi sztabkami złota, imitacją banknotu 500 zł. z podobizną króla Jana III Sobieskiego - patrona naszej szkoły."


Projekt
19.04.2017r.    

"SUKCES GIMNAZJALISTÓW W RAMACH PROJEKTU "EKONOMIA OD GIMNAZJALISTY DO MATURZYSTY ""25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie odbył się II etap konkursu ekonomicznego pod hasłem "Racjonalne gospodarowanie budżetem". Konkurs zorganizowany był w ramach projektu " Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty" dzięki wsparciu Programu Edukacji Ekonomicznej NBP w Rzeszowie. Patronem honorowym projektu był Prezydent Miasta Rzeszowa. Do finału - pokonując 92 uczestników I etapu konkursu - rozwiązując test - zakwalifikowali się nasi gimnazjaliści: Natalia Janik, Agnieszka Mikołajewska, Estera Wojciechowska, Jakub Serwin, Filip Rączy i Szymon Piotrowski. Uczniowie rozwiązywali test, krzyżówki, uzupełnianki i rebusy ekonomiczne. Opiekunem merytorycznym była pani B. Dec - Rejman. Wielkim sukcesem zakończył się finał konkursu dla Natalii Janik i Jakuba Serwina,którzy zajęli II miejsce. W nagrodę otrzymali czytniki e - booków. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety i nagrody książkowe. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekonomii, którą wykorzystają w przyszłości."


Konkurs
19.04.2017r.    

"8 Mistrzostwa Podkarpacia w lataniu helikopterem ""Uczniowie Gimnazjum nr 7 po raz kolejny świetnie wypadli w turnieju gry komputerowej "Helikopter". "8 Mistrzostwa Podkarpacia w lataniu helikopterem ;-)" odbyły się w ZS Energetycznych. Kuba z klasy 3 zajął III miejsce a Michał VI. W konkursie filmowym organizowanym także przez ENERGETYK laureatem został Karol także z 3 klasy. Gratulujemy. Jeśli chcecie wygrać bilet do Kina Helios należy wejść na stronę: http://zsen.resman.pl/kf/. "


Pływanie
20.04.2017r.    

"Zawody pływackie MOS Rzeszów""Uczniowie Gimnazjum Nr 7 wystartowali w zawodach pływackich organizowanych przez MOS Rzeszów. Sztafeta chłopców wygrała rywalizację zajmując najwyższe miejsce podium. W konkurencjach indywidualnych również wiele medali i rekordów życiowych. Gratulujemy."


Egzaminy
19.04.2017r.    

"Egzaminy gimnazjalne 19 - 21.04""Jak co roku w naszej szkole odbyły sie egzaminy gimnazjalne.
Życzymy uczniom klas trzecich jak najlepszych wyników"


Rekolekcje
05.04.2017r.    

"Rekolekcje""Od 3 do 5 kwietnia w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne głoszone przez ks. Andrzeja Gołębiowskiego SDB. Tematem przewodnim naszego skupienia były "Smaki Wielkiego Postu" które pozwalały nam zrozumieć sens przezywanego czasu 40 dni modlitwy, postu i jałmużny. Ks. Andrzej w oryginalny sposób zachęcał nas do słuchania i pobudzał naszą wyobraźnię przykładami z życia. Każda konferencja kończyła się melodyjną piosenką. Trzeba podkreślić fakt, że rekolekcje rozpoczęliśmy w Kinie Helios do którego udaliśmy się na film "Zerwany Kłos", który przybliżył nam postać męczennicy bł. Karoliny Kózkówny. Wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach niech Bóg błogosławi. Ks. Marcin SDB."


Piłka nożna
16.04.2017r.    

"Zawody gimnazjalne w piłce nożnej organizowane przez MOS Rzeszów""Uczniowie Gimnazjum Nr 7 wystartowali Gimnazjadzie w piłce nożnej organizowanych przez MOS Rzeszów. Drużyna naszej szkoły wygrała rywalizację w grupie zajmując I miejsce.W drugiej części rywalizacji wygrali 4 z 5 meczy przegrywając jedynie 2:0 z Gimnazjum sportowym. Reprezentacja naszej szkoły ostatecznie zajęła 2 miejsce w całym turnieju w którym brało udział 14 szkół. Gratulujemy."


Katyń
20.04.2017r.    

"Wystawa w Gimnazjum 7 o Katyniu"Więcej informacji


Dzień otwarty
17.04.2017r.    

"Dzień otwarty szkoły"
Siatkówka
30.03.2017r.    

"SOS Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie mistrzem Rejonowej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców""W marcu 2017 r. w Rzeszowie odbył się kolejny etap rozgrywek gimnazjalnych w siatkówce chłopców - Rejonowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej. I tym razem reprezentacja gimnazjum nr 7 składająca się z zawodników SOS okazała się najlepsza. Z kompletem zwycięstw zdecydowanie wygrała zawody i uzyskała awans do Półfinału Wojewódzkiego. Po zwycięstwie w mieście i powiecie siatkarze S.O.S. Gimnazjum nr 7 z Rzeszowa, przystąpili z wielką koncentracją i mobilizacją do rozgrywek Rejonowej Gimnazjady. W pierwszym meczu rzeszowianie musieli zmierzyć się z drużyną z Łętowni. Bardzo dobra dyspozycja zawodników "siódemki" i praktycznie bezbłędna gra w każdym elemencie, pozwoliły odnieść upragnione zwycięstwo.W pozostałych dwóch meczach nasi uczniowie gładko rozprawili się z drużynami Gimnazjum z Błażowej i Rakszawy po 2:0.Pierwsze miejsce w Gimnazjadzie Rejonowej to między innymi efekt wdrożenia programu S.O.S w Rzeszowie. Klasyfikacja końcowa:1. S.O.S. Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie
2. Gimnazjum w Łętowni
3. Gimnazjum w Rakszawie
4. Gimnazjum w Błażowej".


Siatkówka
20.04.2017r.    

"AWANS SIATKARZY DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI "MŁODZIKÓW""W rozgrywanym w Rzeszowie Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików nasi siatkarze nie pozostawili złudzeń rywalom i nie tracąc seta awansowali do kolejnej rundy. W turnieju zespół AKS-u pokonał Serbinów Biała Podlaska, Arena Busko Zdrój oraz Skrę Bełchatów. Zapraszamy na mecze Półfinałowe Mistrzostw Polski, które odbędą się w 22-23 kwietnia w hali sportowej przy ul. Hetmańskiej. Pierwsze spotkanie sobota g.10.0 AKS Rzeszów - MOS Wola Warszawa.".


Warsztaty
7.04.2017r.    

"Warsztaty biologiczno - chemiczne""Uczniowie klas innowacyjnych biologiczno-chemicznych 1g i 2g poszerzali swoje zainteresowania uczestnicząc w Dniach Otwartych Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Brali udział w warsztatach "Zapylanie roślin - intryga czy konieczność?" prowadzonych przez prof. K. Oklejewicza, wykładach "Zdrowe jajka - fakt czy bajka?", "Rośliny owadożerne" oraz quizach "Detektyw w terenie - tropy zwierząt", "Przyrodnicza loteria".


Konkurs
6.04.2017r.    

"Sukces naszej uczennicy!""Uczennica naszej szkoły Magdalena Mohsin z klasy II d zajęła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych organizowanym w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Konkurs odbył się pod patronatem Radcy Biura ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii, wymagał obszernej wiedzy na temat Gwinei Równikowej i regionu Aragón, a także wysokich kompetencji językowych, gdyż przeprowadzony został w całości w języku hiszpańskim.
Gratulujemy"< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.