Jesteś tutaj: strona główna / aktualności
Wszelkie informacje dotyczące uczniów oraz pracy szkoły umieszczamy na naszej nowej stronie internetowej. Zapraszamy!
www.zso4.rzeszow.pl

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 30
Ogłaszamy nabór do klas I, IV, VII
Więcej informacjiLaureaci
13.04.2017r.    
Badanie umiejętności
25.05.2017r.    

"Informacja dla Rodziców""Uprzejmie informuję, że Prezydent Miasta Rzeszowa podjął decyzję w sprawie przystąpienia szkół podstawowych i gimnazjów do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Uczniów. Informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.evidenceinstitute.pl. U nas w szkole badanie odbędzie się 13.06.
Uzyskane rezultaty będą porównywalne z wynikami międzynarodowego badania PISA, co umożliwi ich odniesienie do populacji uczniów w Polsce i w innych krajach."


Warsztaty
24.05.2017r.    

"WARSZTATY Z HISTORII NAJNOWSZEJ W XII LO""16 maja br. zostały w naszej szkole przeprowadzone warsztaty historyczne dla uczniów liceum pt. "Kryzysy PRL". Zajęcia przygotował i przeprowadził główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, pan Z. Fajger. Temat obejmował zagadnienia z zakresu polityki i przemian społeczno- ekonomicznych w powojennej Polsce (zwłaszcza momentów przełomowych, takich jak lata 1956, 1968, 1970, 1976, 1980, 1981) oraz analizę źródeł historycznych związanych z tym okresem. "


Warsztaty
24.05.2017r.    

"ZAJĘCIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH""Uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich - prowadzonych przez pracownika Referatu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Miały one na celu zwrócenie uwagi młodzieży na konsekwencje nie właściwych zachowań. Szczególną uwagę zwrócono na problem udostępniania informacji, zdjęć i filmów w sieci.
Ufamy, że pobudzą one naszych uczniów do refleksji i pomogą zapobiec ewentualnym problemom!

"CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH"


"Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych i licealnych brali udziałw zajęciach warsztatowych prowadzonych przez psychologa z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Tematyka spotkań dostosowana była do aktualnych problemów i potrzeb klasy, m. in: "Stop uzależnieniom", "Moje bezpieczeństwo w sieci", "Znam swoją wartość", "Jestem kreatywny", "Radzę sobie ze stresem", "Podejmuję ważne decyzje", "Reaguję na przemoc - nie przemocy". Zajęcia te miały na celu doskonalenie kompetencji społecznych uczniów, umiejętności podejmowania właściwych i odpowiedzialnych decyzji oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Organizatorzy - pedagodzy szkolni: Agnieszka Zielińska, Małgorzata Dołowacka"


Warsztaty
9.05.2017r.    

"Uroczysta wizyta w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie ""Dnia 10.05.2017 roku, z okazji Tygodnia Bibliotek, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz uczniowie kl. III c naszego gimnazjum, pod opieką Pani Renaty Bomby, odwiedzili osiedlową bibliotekę (Filia nr 6 w Rzeszowie).Gimnazjaliści, specjalnie z tej okazji, przygotowali część artystyczną. Było majowo i wesoło. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie uczestniczyli aktywnie w dyskusji na temat książki, czytali sentencje o bibliotece, następnie wręczyli Paniom Bibliotekarkom kwiaty i słodkości oraz drobne upominki. W czasie tego spotkania, nasza młodzież wysłuchała wyjątkowej prelekcji na temat historii książki i piśmiennictwa na przestrzeni wieków, przygotowanej przez Panią Justynę Muchę -Szylar - kierownika Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Na zakończenie, Kierownik Biblioteki, Pani Maria Gulak, podziękowała nam za pamięć o Dniu Bibliotekarza i podarowała nam wszystkim książki."


Warsztaty
9.05.2017r.    

"Wykrywanie DNA""9 maja 2017r. klasy innowacyjne biologiczno-chemiczne 1g oraz 2g uczestniczyły w warsztatach "Wykrywanie DNA" Warsztaty prowadził Pan Maciej Kunysz ze Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie. Uczniowie izolowali DNA z owocu kiwi. Dowiedzieli się również o historii badań kwasu deoksyrybonukleinowego. Zajęcia poszerzyły wiadomości uczniów o zagadnienia z genetyki. Natomiast pracujący w EKOSKOPIE wolontariusz ze Słowacji zachęcał młodzież aby w przyszłości zdecydowali się na wyjazd i pracę w wybranym przez siebie Stowarzyszeniu. Wolontariat umożliwia poznanie wielu krajów oraz doskonalenie języka angielskiego."


Konkurs
12.05.2017r.    

"MISTRZ DOBRYCH MANIER""Kulturalnego ucznia można rozpoznać po sposobie bycia, wysławiania się, postępowania, sztuce prowadzenia rozmów oraz odpowiednim ubiorze. Powinien wykazywać się również wiedzą na temat zasad savoir-vivre. Dnia 10 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy dla uczniów liceum o tytuł "Mistrza Dobrych Manier". Celem konkursu było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz podnoszenie kultury osobistej uczniów. W finale konkursu o tytuł "Mistrza Dobrych Manier" wzięło udział 6 uczniów, którzy zostali wytypowani w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach klasowych. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę dotyczącą zasad dobrego wychowania. Laureatami konkursu zostały uczennice klasy III liceum Agata Ziobroń oraz Wiktoria Zielińska.
Gratulacje"


Bibloteka
10.05.2017r.    

"8 maja - Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek""8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek ( 8-15 maja), podczas którego organizowane są m.in. konferencje, warsztaty i spotkania dla czytelników. Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi: "Biblioteka. Oczywiście!Dnia 08.05.2017r. właśnie z tej okazji, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz uczniowie kl. III g naszego gimnazjum wraz z Panią Renatą Bombą odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniowie wręczyli, zrobione przez nich, laurki z życzeniami, ofiarowali kwiaty oraz słodkie upominki.Przeczytano także cytaty o bibliotece, a na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęciaJeszcze raz życzymy wszystkim bibliotekarzom, a szczególnie Naszym Paniom Bibliotekarkom: Pani Anicie i Pani Ewie ogromnej satysfakcji ze swojej pracy, ciągłej pasji i zadowolenia. Dziękujemy za spełnianie tej, jakże zaszczytnej, misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa."Siatkówka
10.05.2017r.    

"SIATKARZE W FINAŁOWEJ 8-CE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW""W rozegranym w Rzeszowie półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski "Młodzików" nasi zawodnicy toczyli trudne i emocjonujące boje. Zespół pokazał charakter wygrywając mecze po tie-breakach, ostatecznie zajmując I miejsce tym samym awansując do Finału Ogólnopolskiego w Dębicy 12-14 maj 2017. O medale walczyć będzie 8 najlepszych drużyn rocznika 2002. Rywalami w grupie będą Gwardia Wrocław g. 14.30 i Huragan Wołomin 19.00 (piątek) oraz Jastrzębski Węgiel 14.30 (sobota). Zapraszamy! Gratulując awansu życzymy powodzenia!"

Harmonogram Gier - Młodzicy


Turniej tańca
05.04.2017r.    

"VII PODKARPACKIE MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH"Wyniki turnieju
Galeria zdjęć


NBP
19.04.2017r.    

"SZTABKA ZŁOTA - "POZNAJ NBP""Uczniowie klasy I g wraz z paniami: B. Dec - Rejman i E. Jopek - Frend (26.04.2017r.) zaś klasa III b pod opieką A. Batóg (28.04.2017r.) uczestniczyli w interesujących zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Narodowy Bank Polski - Oddział w Rzeszowie. Podczas spotkania mieli możliwość obejrzenia wystaw numizmatycznych:"Ze zbiorów jasielskich numizmatyków", "25 lat Diecezji Rzeszowskiej na medalach i numizmatach", wystawę filatelistyczną, złotą sztabkę (12,5kg) oraz starodawne maszyny do pisania i liczenia. Wiedzę z zakresu tajników liczenia przybliżył bankowiec w stroju epokowym. Atrakcją była pogadanka z "Mikołajem Kopernikiem". W przyszłości młodzi będą mieli możliwość skorzystania z cennych rad dotyczących umiejętnego zarządzania finansami. Na zakończenie przeszli ścieżką edukacyjną "Poznaj NBP" i wzięli udział w rozbiciu sejfu bankowego poprzez poprawne rozwiązywanie zagadek ekonomicznych korzystając z aplikacji NBP Portfel. Zostali nagrodzeni słodkimi sztabkami złota, imitacją banknotu 500 zł. z podobizną króla Jana III Sobieskiego - patrona naszej szkoły."


Projekt
19.04.2017r.    

"SUKCES GIMNAZJALISTÓW W RAMACH PROJEKTU "EKONOMIA OD GIMNAZJALISTY DO MATURZYSTY ""25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie odbył się II etap konkursu ekonomicznego pod hasłem "Racjonalne gospodarowanie budżetem". Konkurs zorganizowany był w ramach projektu " Ekonomia od gimnazjalisty do maturzysty" dzięki wsparciu Programu Edukacji Ekonomicznej NBP w Rzeszowie. Patronem honorowym projektu był Prezydent Miasta Rzeszowa. Do finału - pokonując 92 uczestników I etapu konkursu - rozwiązując test - zakwalifikowali się nasi gimnazjaliści: Natalia Janik, Agnieszka Mikołajewska, Estera Wojciechowska, Jakub Serwin, Filip Rączy i Szymon Piotrowski. Uczniowie rozwiązywali test, krzyżówki, uzupełnianki i rebusy ekonomiczne. Opiekunem merytorycznym była pani B. Dec - Rejman. Wielkim sukcesem zakończył się finał konkursu dla Natalii Janik i Jakuba Serwina,którzy zajęli II miejsce. W nagrodę otrzymali czytniki e - booków. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety i nagrody książkowe. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekonomii, którą wykorzystają w przyszłości."


Konkurs
19.04.2017r.    

"8 Mistrzostwa Podkarpacia w lataniu helikopterem ""Uczniowie Gimnazjum nr 7 po raz kolejny świetnie wypadli w turnieju gry komputerowej "Helikopter". "8 Mistrzostwa Podkarpacia w lataniu helikopterem ;-)" odbyły się w ZS Energetycznych. Kuba z klasy 3 zajął III miejsce a Michał VI. W konkursie filmowym organizowanym także przez ENERGETYK laureatem został Karol także z 3 klasy. Gratulujemy. Jeśli chcecie wygrać bilet do Kina Helios należy wejść na stronę: http://zsen.resman.pl/kf/. "


Pływanie
20.04.2017r.    

"Zawody pływackie MOS Rzeszów""Uczniowie Gimnazjum Nr 7 wystartowali w zawodach pływackich organizowanych przez MOS Rzeszów. Sztafeta chłopców wygrała rywalizację zajmując najwyższe miejsce podium. W konkurencjach indywidualnych również wiele medali i rekordów życiowych. Gratulujemy."


Egzaminy
19.04.2017r.    

"Egzaminy gimnazjalne 19 - 21.04""Jak co roku w naszej szkole odbyły sie egzaminy gimnazjalne.
Życzymy uczniom klas trzecich jak najlepszych wyników"


< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.