Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

Otrzęsiny klasy 1 LO
26-09-2016    

"Otrzęsiny klasy 1 LO"W dniu 26 września uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do społeczności licealnej. Podczas uroczystych" otrzęsin" odbyło się szereg różnorodnych konkursów , wspólne śpiewanie piosenek (karaoke), zabawy muzyczne , zręcznościowe , sprawnościowe, wspólne tańce . W trakcie uroczystości pani dyrektor pasowała na ucznia klasy pierwszej LO. Całość imprezy została przygotowana przez uczniów klasy II i III LO. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Życzymy naszym młodszym kolegom i koleżankom wielu sukcesów w nauce i wiele radosnych dni przebytych w naszej szkole.VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
27-09-2016    

"VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"W dniu 30 września br. w naszej szkole odbyło się Święto Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas Ic i IIc z zainteresowaniami matematyczno - fizycznymi sprawdzali "tabliczkową wiedzę" naszych gimnazjalistów i licealistów, a także osób dorosłych. Patrole egzaminacyjne wyruszyły również poza szkołę do Millenium Hall i Domu Seniora, gdzie "Młodsi sprawdzali czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Egzamin trudnych przypadków mnożenia odbył się podczas długich przerw w holu naszej szkoły - uczniowie, którzy zdali egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskali tytuł MT EXPERT tabliczki mnożenia. Podczas tego symbolicznego dnia wszyscy bardzo dobrze się bawili i uczyli!Bezpieczne grzybobranie
27-09-2016    

"Bezpieczne grzybobranie"27 września kl. Ig oraz II g realizujące innowację biologiczno-chemiczną pod opieką Pani A. Kolek, E. Sworszt oraz M. Nastaj brały udział w zajęciach prowadzonych w ramach Dni Otwartych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Prelekcję dla uczniów wygłosił grzyboznawca Pan A. Zamorski, który przypomniał zasady bezpiecznego grzybobrania. Uczniowie mogli zobaczyć ogromną ekspozycję grzybów jadalnych, niejadalnych oraz trujących i śmiertelnie trujących. Oprócz znanych grzybów, niektórzy po raz pierwszy w życiu zobaczyli jak wygląda tęgoskór pospolity, muchomor cytrynowy albo siedzuń sosnowy. Pan grzyboznawca przypomniał, że nie wolno niszczyć grzybów trujących. Należy zbierać tylko grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne (warto korzystać z atlasów).
Jeśli nie jesteśmy pewni lepiej wyrzucić przyniesiony z lasu grzyb, niż ryzykować życie całej rodziny.2016 rokiem Henryka Sienkiewicza
22-09-2016    

"2016 rokiem Henryka Sienkiewicza"23 września klasa I e wraz z nauczycielami - A. Ciechanowską i J. Kwolek -przygotowała w holu szkoły Kącik Sienkiewiczowski - ciekawostki, plakaty, ćwiczenia poświęcone pisarzowi. Wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły i materiały dotyczące życia i twórczości Sienkiewicza, prosimy o przynoszenie i zawieszanie ich w wyznaczonym miejscu.
Wspólnie stwórzmy kącik Sienkiewiczowski.TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH
17-09-2016    

"TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH"19 września 2016r. młodzież z klasy Ia i IIa liceum, zaś 22 września 2016r. uczniowie z klasy IIIc, IIIe, IIIg gimnazjum spotkali się z doradcami zawodowymi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie. Mieli możliwość rozwiązywania testów zainteresowań zawodowych oraz zorientowania się z zapotrzebowaniami na rynku pracy. Panie: M. Lidwin i B. Szal przybliżyły młodym jak ważne jest znaczenie zainteresowań i mocnych stron w planowaniu w przyszłości swojej kariery.
Opracowała: B. Dec - RejmanSprzątanie świata - Polska 2016
25-09-2016    

"Sprzątanie świata - Polska 2016"Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Sprzątanie świata - Polska 2016" propagowanej przez Fundację "Nasza Ziemia". Gimnazjaliści z klasy I g pod opieką p. Ewy Dudek oraz z klasy II h pod opieką p. A. Siorek sprzątali teren szkoły, trawniki, boisko i place zabaw na terenie osiedla Nowe Miasto. Zebrane odpady umieszczono we właściwych pojemnikach. Tegoroczna 23. edycja akcji przebiega pod hasłem "Podaj dalej drugie życie odpadów".
W naszej szkole selektywna zbiórka odpadów trwa cały rok! Zbiórkąi przekazywaniem odpadów do recyklingu (makulatura, elektrośmieci, telefony komórkowe, baterie) zajmują się nauczycielki biologii.
Dla najskuteczniejszych "ekozbieraczy" czekają nagrody !!!VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30-09-2016    
Tragiczna niedziela 17 września 1939 ROKU
17-09-2016    

"Tragiczna niedziela 17 września 1939 ROKU"17 września 1939 r. jest jedną z najtragiczniejszych dat w dziejach Polski. Tego dnia na naszą Ojczyznę - broniącą się przed niemiecką agresją - spadł najazd sowiecki, który przyczynił się do upadku II Rzeczypospolitej.
W piątek, 16 września 2016r. młodzież ZSO nr 4 wysłuchała montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczennice z klasy III G: Weronikę Puc i Weronikę Szczypek.
W audycji wykorzystano poezję i pieśni: "Marsz, marsz Polonia" oraz "Hymn Sybiraków".Jacek Kaczmarski śpiewał, iż "Historia tych dni nie zapomni". Słuchowisko o nich jest potwierdzeniem słów wybitnego muzyka i poety.Obserwujemy Księżyc
14-09-2016    

"Obserwujemy Księżyc"W dniu 14 września 2016 r. wieczorem przy bardzo dobrych warunkach astronomicznych uczniowie klasy II c z innowacją matematyczno - fizyczną pod opieką pań: E. Dudek i D. Zembroń przy zastosowaniu szkolnego teleskopu obserwowali Księżyc!
Podczas obserwacji uczniowie mogli zauważyć na powierzchni Księżyca morza - ciemniejsze fragmenty, kratery czyli wgłębienia (większość z nich jest okrągła) oraz góry księżycowe - obszary, w których uformowały się wysokie wzniesienia podobne do gór na Ziemi. Obserwowanie Księżyca nocą przy użyciu teleskopu okazało się bardzo przyjemne i ciekawe chcemy to powtórzyć!333 ROCZNICA WIKTORII WIEDEŃSKIEJ
12-09-2016    

"333 ROCZNICA WIKTORII WIEDEŃSKIEJ"
12 września 2016 r. minęła 333 rocznica bitwy pod Wiedniem. To starcie, w którym, m. in. wojsko polskie pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego pokonało armię turecką, należy do najważniejszych wydarzeń nie tylko w dziejach Polski, ale też Europy.

Z tej okazji uczniowie wysłuchali audycji okolicznościowej.

Uczniowie: Weronika Puc, Weronika Szczypek i Adrian Chwiałkowski przedstawili przebieg zdarzeń, jakie miały miejsce u bram stolicy Austrii 12 września 1683r. Audycja była ciekawą i ważną lekcją historii.

Obraz: "Jan III Sobieski pod Wiedniem" autorstwa Jana MatejkiNarodowe czytanie 2016
02-09-2016    

"Narodowe Czytanie"ZaproszenieW sobotę 3 września 2016 r. w godz. 16:00-21:00 w Rzeszowie, na terenach Fontanny Multimedialnej przy Alei Lubomirskich odbędzie się Wielki Happening Czytelniczy w ramach inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej ph. "Narodowe Czytanie". Podczas tegorocznej odsłony akcji będziemy czytać „Quo vadis” H. Sienkiewicza.

„Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą” – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach "Przestrzeni młodego czytelnika" Odbędą się m.in.: animacje, gry, warsztaty plastyczne, konkursy, wspólny flash mob.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, znajomych serdecznie zapraszamy !!!!

:)


Koordynator akcji w ZSO nr 4 w Rzeszowie
Renata BombaNarodowe czytanie 2016
02-09-2016    Spotkanie z rodzicami
02-09-2016    

Spotkanie z rodzicami klas II i III gimanazjum oraz klasy II i III LO

Dnia 6 września 2016 r. (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.

Serdecznie zapraszamyNOWY ROK SZKOLNY!
23-08-2016    

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016 - 2017
MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE OPATRZNOŚCI O GODZ. 9:00

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE GODZ. 10:002016-2017 ROZPOCZĘTY
   < nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.