Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


PODRĘCZNIKI DO GIMNAZJUM I LICEUM NA ROK SZKOLNY 2014-2015


INFORMATOR - NABÓR 2014/2015"SPRZĄTANIE ŚWIATA"
16-09-2013    

"Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem rusza 20. akcja "Sprzątania Świata" koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Tym razem pragniemy Was zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji na temat zagospodarowania i segregacji śmieci. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeżeli my wszyscy nie będziemy wiedzieli jak prawidłowo postępować z odpadami i co robić, by było ich jak najmniej.

Dlatego prowadźmy selektywną zbiórkę odpadów, usuwajmy dzikie wysypiska, sadźmy drzewa i krzewy.EUKACJA EKOLOGICZNA!
15-09-2013    

Przez cały rok szkolny trwa zbiórka makulatury, elektro- śmieci i zużytych telefonów komórkowych. W roku szkolnym 2012/2013 zebrano 7160 t. makulatury, 132 zużyte telefony komórkowe, 170 kg baterii. Za uzyskane pieniądze zakupiono pomoce naukowe, książki i sprzęt sportowy. Informacji na temat akcji - zbiórki udzielają panie: T. Micał i E. Dudek.PROJEKT EDUKACYJNY!
14-09-2013    

OD PAŹDZIERNIKA ZACZYNAMY REALIZCJĘ NOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

KRÓTKA PREZENTACJA PROJEKTU


Szanowni Państwo,

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będzie realizowany innowacyjny Projekt POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM skierowany do uczniów wszystkich klas gimnazjum.

Zajęcia te mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności.

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu ( po lekcjach). Liczebność grup ćwiczeniowych 10-12 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów - pomoce dydaktyczne, materiały zapewnia szkoła. Rozpoczęcie zajęć planowane jest w ostatnim tygodniu września. Zajęcia trwać będą do końca semestru.SPOTKANIA Z RODZICAMI!
6-09-2013    

11.09.2013r (środa) o godz. 17.00 ODBYŁY SIĘ PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIA Z RODZICAMI.

Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo i życzymy udanej współpracy ze szkołą.ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!
2-09-2013    

          NOWY ROK SZKOLNY 2013-2014 ROZPOCZĘTY!!!
Pełni nowych sił, wypoczęci i przygotowani do ciężkiej pracy 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie witamy naszych gimnazjalnych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają trzyletnią naukę.
Wszystkim życzymy owocnej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu bo za 10 miesięcy znów będą wakacje.


-----
   POŻEGNANIE KLAS TRZECICH!
25-06-2013    EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY!
10-06-2013    

Eksperyment Łańcuchowy - konkurs z dziedziny fizyki organizowany z inicjatywy studentów Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczennice naszego Gimnazjum Karolina Ryzińska i Bogna Czurczak z klasy III B wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Eksperyment Łańcuchowy. Wydarzenie to skierowane było do tych, którzy są zafascynowani fizyką a celem było skonstruowanie urządzenia, w którym wykorzystanie zjawisk fizycznych pozwoli na przetransportowanie metalowej kulki. Uczennicom pomysłów nie brakował wykonane urządzenie połączono z innymi w jeden łańcuch w dniu 1 czerwca 2013 r. w Krakowie w parku im. H. Jordana. Gratulujemy pomysłów!!!

Opiekun: Dorota Zembroń
PREMIERA SPEKTAKLU "CUD KRASAWICA"!
4-06-2013    

Dnia 3 czerwca 2013 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie obchodził szczególne święto, jakim była premiera spektaklu "Cud Krasawica" według Eugeniusza Sperańskiego. Odbyła się ona na deskach rzeszowskiego teatru „Maska”. Spektakl przygotowali uczniowie należący do grupy teatralnej 'Kaliope', która działa od września 2011 przy wyżej wymienionej szkole. Założycielką i inicjatorka grupy jest nauczycielka języka polskiego-Ewa Antonik, jednakże warsztaty teatralne były prowadzone pod czujnym okiem profesjonalisty-aktora teatru 'Maska-Henryka Hryniewickiego, z którym p. Ewa nawiązała współpracę. Praca nad spektaklem trwała praktycznie przez cały rok szkolny, ale opłaciła się-efekt był piorunujący, Spektakl wypadł znakomicie ,sala teatru była wypełniona po brzegi, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkim brawami. Sztuka była przygotowana bardzo profesjonalnie, nie zabrakło w niej też tańca i muzyki, którą specjalnie do spektaklu skomponował absolwent gimnazjum przy ZSO nr 4 w Rzeszowie – Bartosz Tarnawski. Jak widać, w przygotowanie spektaklu było zaangażowanych wiele osób, jednak nie doszedłby on do skutku, gdyby nie pomoc dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie - pana Ryszarda Sobonia, który prężnie dba o rozwój szkoły i z radością patrzy, jak młodzież realizuje się w swoich pasjach.DZIEŃ MATKI I OJCA!
29-05-2013    

"Dzień Matki i Ojca" w Domu Seniora w Rzeszowie

"Szczęście rodzinne jest największą radością na świecie.

Świadomość, że zawsze jest ktoś, kto się troszczy o ciebie,

jest skarbem nieporównywalnym z innymi.

Miłość rodziny sprawia, że życie jest piękne"

24.05.2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami:p. D. Zembroń ,p.I.Bednarz oraz p. R.Bombą, z okazji święta "Dnia Matki i Ojca" wzięli udział w kolejnym spotkaniu z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia przy ulicy Seniora w Rzeszowie
Młodzież zaprezentowała program artystyczny pt. " Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato". Na wstępie uczniowie kl. I a recytowali wiersze. Następnie Zuzanna Jędrzejczak- uczennica kl.III c oraz Gabriela Szeliga -kl.III b zaśpiewały wzruszające piosenki. Po części artystycznej, wystąpiły tancerki Formacji No1: Gabriela Horodecka, Weronika Lisowicz i najmłodsza ,Wanessa Bednarz, w układzie "Równość w przyrodzie". Podziwialiśmy również duet :Oliwia Żelazny i Angelika Serwin w układzie "Upadły Anioł"
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Seniorzy, wzruszeni, wraz z Gabrysią zanucili wspólnie piosenkę "Kochanych rodziców mam"
Na zakończenie uroczystości, p. kierownik podziękowała uczniom i opiekunom, za program artystyczny oraz za chwile wzruszeń.
PIKNIK RODZINNY!
25-05-2013    

PIKNIK RODZINNY ph. "ŻYJ ZDROWO I WESOŁO"

19.05.2013r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie oraz na terenie Osiedla Nowe Miasto odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Żyj zdrowo i wesoło". Głównymi organizatorami byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, Rada Osiedla "Nowe Miasto", Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowe Miasto" oraz Stowarzyszenie SL Salos "DON BOSCO". Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia oraz zintegrowanie środowiska lokalnego z placówkami oświatowymi.


CZYTAJ WIĘCEJ...


OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA!
20-05-2013    

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia


Klaudia Litwin uczennica klasy III G zajęła pierwsze miejsce w Etapie Wojewódzkim na olimpiadzie promującej zdrowy styl życia tym samym zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskego w Zgierzu. W dniach 23 - 25 finaliści brali udział w konkurencjach dotyczących zdrowego odżywiania i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawiali prezentacje multimedialne na wybrany temat dotyczący promocji zdrowia. Klaudia Litwin zajęła 7 miejsce otrzymując tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej zdrowy Styl Życia; w ramach Olimpiady zostały przeprowadzone drużynowe zawody sportowe dotyczące skoczności, szybkości i celności Klaudia wraz z grupą zajęła I miejsce.


Brawa dla Klaudii

Opiekunowie: Dominika Pomianek; Elżbieta Kąsek


KONKURS O ANDALUZJI ROZSTRZYGNIĘTY!
20-05-2013    

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu szkolnego: "Andaluzja - perła południa Hiszpanii. Najciekawsze miejsca historyczne".

Zwycięzcami zostali:

  • Miejsce I : Anna Smolin III b
  • Miejsce II: Daria Szczoczarz II e
  • Miejsce III: Bartosz Mościszewski II LO

  • wyróżnienie: Aleksandra Piekarska I c

Serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu: Bogumiła Dec-Rejman, Agata ZiemińskaWARSZTATY EDUKACYJNE!
29-04-2013    

26 kwietnia 2013r.uczniowie kl. II c naszego gimnazjum, pod opieką p. Renaty Bomby oraz p. Ewy Jopek, wzięli udział w warsztatach pt. " Prawa obywatelskie - Moje prawa" organizowanych przez WiMBP, Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 w Rzeszowie.

Bardzo ciekawe spotkanie poprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. Uczestnicy warsztatów poznali założenia funkcjonowania wspólnego rynku towarów i usług oraz prawa obywateli Unii Europejskiej do dokonywania zakupów oraz korzystania z usług dostępnych w państwach członkowskich UE - ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu województwa podkarpackiego.Gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie zabierali głos w dyskusji na temat praw obywatelskich.

Bardzo dziękujemy Pani Marii Gulak za zaproszenie, a Pani Ewie Nowak-Koprowicz za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.MISTRZOSTWA FORMACJI TANECZNYCH!
29-04-2013    

27 kwietnia br. roku w ZSO Nr 4 w Rzeszowie odbyły się
V Podkarpackie Mistrzostwa Formacji Tanecznych Piruet.
Organizatorami imprezy byli: ZSO Nr 4, Centrum Usług Dydaktycznych Art-Mar oraz Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall. Patronat honorowy objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Turniej zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.
CZYTAJ WIĘCEJ...

GALERIA ZDJĘĆ CZ. 1
GALERIA ZDJĘĆ CZ. 2
GALERIA ZDJĘĆ CZ. 3


< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.