Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30-09-2016    
Tragiczna niedziela 17 września 1939 ROKU
17-09-2016    

"Tragiczna niedziela 17 września 1939 ROKU"17 września 1939 r. jest jedną z najtragiczniejszych dat w dziejach Polski. Tego dnia na naszą Ojczyznę - broniącą się przed niemiecką agresją - spadł najazd sowiecki, który przyczynił się do upadku II Rzeczypospolitej.
W piątek, 16 września 2016r. młodzież ZSO nr 4 wysłuchała montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczennice z klasy III G: Weronikę Puc i Weronikę Szczypek.
W audycji wykorzystano poezję i pieśni: "Marsz, marsz Polonia" oraz "Hymn Sybiraków".Jacek Kaczmarski śpiewał, iż "Historia tych dni nie zapomni". Słuchowisko o nich jest potwierdzeniem słów wybitnego muzyka i poety.Obserwujemy Księżyc
14-09-2016    

"Obserwujemy Księżyc"W dniu 14 września 2016 r. wieczorem przy bardzo dobrych warunkach astronomicznych uczniowie klasy II c z innowacją matematyczno - fizyczną pod opieką pań: E. Dudek i D. Zembroń przy zastosowaniu szkolnego teleskopu obserwowali Księżyc!
Podczas obserwacji uczniowie mogli zauważyć na powierzchni Księżyca morza - ciemniejsze fragmenty, kratery czyli wgłębienia (większość z nich jest okrągła) oraz góry księżycowe - obszary, w których uformowały się wysokie wzniesienia podobne do gór na Ziemi. Obserwowanie Księżyca nocą przy użyciu teleskopu okazało się bardzo przyjemne i ciekawe chcemy to powtórzyć!333 ROCZNICA WIKTORII WIEDEŃSKIEJ
12-09-2016    

"333 ROCZNICA WIKTORII WIEDEŃSKIEJ"
12 września 2016 r. minęła 333 rocznica bitwy pod Wiedniem. To starcie, w którym, m. in. wojsko polskie pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego pokonało armię turecką, należy do najważniejszych wydarzeń nie tylko w dziejach Polski, ale też Europy.

Z tej okazji uczniowie wysłuchali audycji okolicznościowej.

Uczniowie: Weronika Puc, Weronika Szczypek i Adrian Chwiałkowski przedstawili przebieg zdarzeń, jakie miały miejsce u bram stolicy Austrii 12 września 1683r. Audycja była ciekawą i ważną lekcją historii.

Obraz: "Jan III Sobieski pod Wiedniem" autorstwa Jana MatejkiNarodowe czytanie 2016
02-09-2016    

"Narodowe Czytanie"ZaproszenieW sobotę 3 września 2016 r. w godz. 16:00-21:00 w Rzeszowie, na terenach Fontanny Multimedialnej przy Alei Lubomirskich odbędzie się Wielki Happening Czytelniczy w ramach inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej ph. "Narodowe Czytanie". Podczas tegorocznej odsłony akcji będziemy czytać „Quo vadis” H. Sienkiewicza.

„Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą” – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach "Przestrzeni młodego czytelnika" Odbędą się m.in.: animacje, gry, warsztaty plastyczne, konkursy, wspólny flash mob.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, znajomych serdecznie zapraszamy !!!!

:)


Koordynator akcji w ZSO nr 4 w Rzeszowie
Renata BombaNarodowe czytanie 2016
02-09-2016    Spotkanie z rodzicami
02-09-2016    

Spotkanie z rodzicami klas II i III gimanazjum oraz klasy II i III LO

Dnia 6 września 2016 r. (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.

Serdecznie zapraszamyNOWY ROK SZKOLNY!
23-08-2016    

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016 - 2017
MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE OPATRZNOŚCI O GODZ. 9:00

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE GODZ. 10:002016-2017 ROZPOCZĘTY
   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016!
24-06-2016    

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH GIMNAZJUM
ZAKOŃCZENIE DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016!
18-06-2016    REKORD CZYTANIA!
16-06-2016    

REKORD CZYTANIA W PRASIE I TV!


10 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, w swoich szkołach, czytali wspólnie przyniesione przez siebie książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
My też, w tej ogólnopolskiej akcji - biciu rekordu w masowym czytaniu - wzięliśmy udział!!!ARTYKUŁY POŚWIĘCONE WYDARZENIU


ARTYKUŁ NA STRONIE GAZETY WYBORCZEJ WYBORCZA.PL
ZAJĘCIA W LABORATORIUM WSiZ!
15-06-2016    

ZAJĘCIA LABORATORYJNE Z CHEMII I BIOLOGII
W CTiR WSiZ W KIELNAROWEJ


14 czerwca 2016r klasy drugie naszego gimnazjum pod opieką pani A.Kolek i A. Machnickiej miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii i biologii w CTiR WSIZ w Kielnarowej organizowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać krem i sól do kąpieli oraz zobaczyć, jak wygląda prawdziwa pracownia chemiczna. Podczas zajęć z biologii zagłębiliśmy się w mikroskopijny świat owadów. Z pomocą mikroskopu badaliśmy fragmenty owadów i roślin. Cały wyjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze ,a wielu uczniów bardzo zainteresowało się chemią i biologią.
LEKCJA W MUZEUM!
14-06-2016    

LEKCJA W MUZEUM ENERGETYKI PODKARPACKIEJ W RZESZOWIE


Muzeum Energetyki Podkarpackiej powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów, oprowadzanych po Sali Muzealnej przez pana przewodnika, cieszyły się unikatowe eksponaty z przedwojennej elektrowni, a wśród nich urządzenia i przyrządy wykorzystywane w energetyce na przestrzeni 105 lat działalności firmy. Spragnieni wiedzy trzecioklasiści mogli obejrzeć unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE Dystrybucja uratowali przed zniszczeniem. W muzeum znajdują się m.in. liczniki energii Szpotańskiego, unikalne przyrządy pomiarowe, "kabel Potockiego" - najstarszy fragment kabla ziemnego, który doprowadzał prąd do zamku hrabiego Potockiego w Łańcucie, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie oraz pierwszy polski mikrokomputer "Meritum". Uwagę gimnazjalistów przykuł służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów - Meritum wyprodukowany w 1985r. Wizyta w muzeum była uzupełnieniem i utrwaleniem wiedzy z techniki.
Dorota Zembroń
KONKURS MATEMATYCZNY!
14-06-2016    

KONKURS "POGROMCY ZADAŃ TEKSTOWYCH" ROZSTRZYGNIĘTY.


Znamy już wyniki konkursu matematycznego, w którym uczniowie naszego gimnazjum udowodnili, że nie boją się zadań tekstowych i potrafią się z nimi rozprawić. Najlepszymi pogromcami okazali się:
wśród klas pierwszych - Mikołaj Chlebowicz z Ic, Albert Sypień z Ih
wśród klas drugich - Radomir Łoś z IIe, Emilia Klimowicz z IIf
wśród klas trzecich - Kacper Kądziela z IIIc, Wiktoria Szuberla z IIId


Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec


< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.