Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

LEKCJE PIERWSZEJ POMOCY!
22-05-2016    

LEKCJE PIERWSZEJ POMOCY!


W dniu 18 maja br. klasy licealne brały udział w warsztatach nt. udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez studentów trzeciego roku ratownictwa medycznego , Bartosza Drymajło oraz Konrada Hołotę. Przyszli ratownicy pokazali nam, jak zachowywać się w sytuacji zadławienia u dorosłego i niemowlęcia, utonięcia, próby samobójczej, resuscytacji RKO. Warsztaty pozwoliły uczestnikom uzyskać wiedzę na temat tak ważnych dla ratowania życia i zdrowia innych czynności.
"POLSKI ZŁOTY" - HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ!
22-05-2016    

"POLSKI ZŁOTY" - HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ


"Ludzkość wszystko zamienia na pieniądze i wydaje resztę" (W. Gombrowicz). Pieniądze są powszechnym i oczekiwanym elementem życia codziennego. Z upływem czasu zmienia się ich forma. Ewaluowały na przestrzeni dziejów rozwijając się wraz z rozwojem technologii. Dlatego też, ważna jest edukacja ekonomiczna. Zajęcia w tej materii odbyły się 18 maja 2016 r. w klasie 6a Szkoły Podstawowej nr23 w Rzeszowie. Poprowadzili je uczniowie Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie: Gabriela Bąk, Natalia Janik, Weronika Puc, Weronika Szczypek i Jakub Serwin pod kierunkiem pań: B. Dec - Rejman i M. Soji - Durek. Zajęcia odbyły się nowatorską metodą polegającą na tym, iż gimnazjaliści kierowali pracą młodszych kolegów w poszczególnych grupach. Służyli pomocą przy rozwiązywaniu krzyżówek, ćwiczeń, układaniu puzzli i gier dydaktycznych. Szczególne zainteresowanie wzbudził film pt. " Śladami polskiego złotego" a także uzupełnianie schematu dotyczącego polskich banknotów oraz podobizn władców na poszczególnych nominałach. Lekcja metodą warsztatową została przeprowadzona w ramach innowacji "Zostać kreatywnym i przedsiębiorczym". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.

Koordynator innowacji składa szczególne podziękowania pani dyrektor mgr Małgorzacie Adamskiej - Jesiołkiewicz i pani mgr Małgorzacie Merklinger - wychowawczyni klasy 6 a za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i życzliwą współpracę.

Mamy nadzieję na kontynuację współdziałania.
B. Dec - RejmanXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ POŁKI SIATKOWEJ!
20-05-2016    

WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!
I miejsce
Gratulacje!


W XI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa rozgrywanym 14-15 maja reprezentacja chłopców klasy IF zajęła I MIEJSCE. Drużyna SOS Gimnazjum Nr7 była niepokonana, wygrała wszystkie mecze grupowe, w półfinale pokonując drużynę AKS Gimnazjum Sportowe 2:0 oraz po bardzo emocjonującym finale zespół KADRY Województwa Podlaskiego 2:1.


Nagrody indywidualne: MVP turnieju Jakub Herda,
najlepiej atakujący Michał Więcek,
najlepiej zagrywający Marek Domin.

Skład zespołu: Marek Domin, Nikodem Szytuła, Konrad Olszewski, Mateusz Grzyb, Dawid Busz, Michał Śpiewak, Łukasz Marzec, Jakub Herda, Bartosz Soboń, Jakub Mróz, Michał Więcek, Filip Bernadzik.
Wychowawca - kibic Aleksandra Szuba, trener Sebastian Warchałowski

Końcowa klasyfikacja drużyn:
1. SOS Gimnazjum nr 7 Rzeszów
2. KADRA woj. Podlaskiego
3. SOS Andrychów I
4. AKS VLO Rzeszów
5. Metro Warszawa
6. SKRA Bełchatów
7. SOS Kędzierzyn - Koźle
8. SOS AndrychówII

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, okolicznościowymi koszulkami i nagrodami, pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Trenerzy i organizatorzy zostali nagrodzenia upominkami i otrzymali podziękowania od Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart.

Organizatorzy turnieju: ZSO nr 4 Rzeszów, UKS TKKF „Siódemka”, AKS VLO i MOS Rzeszów.
Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Gazeta codzienna Nowiny, TVP 3.
Patronaci: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa.PRZEJŚCIE MERKUREGO!
18-05-2016    

PRZEJŚCIE MERKUREGO PRZED TARCZĄ SŁOŃCA


Przejście Merkurego przed tarczą Słońca - to niezwykłe zjawisko na majowym niebie obserwowali uczniowie naszej szkoły (kl.I c, kl.Ie oraz kl.III e) w dniu 09.05.2016r. na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracownicy naukowi uczelni przygotowali obserwację zjawiska przez rzutowanie obrazu Słońca na ekran, zjawisko również można było obserwować przez teleskop wyposażony w specjalne filtry zabezpieczające wzrok.


Dwie fotografie z tranzytu Merkurego. Zostały one wykonane przy użyciu cyfrowego aparatu fotograficznego z filtrem wykonanym na bazie foli Baadera. Zdjęcia zostały wykonane z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.2016 - ROKIEM SIENKIEWICZA!
18-05-2016    

Henryk Sienkiewicz w anegdocie


W związku z 100 rocznicą śmierci pisarza Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń" - podkreślili senatorowie.
16 maja klasy I a i I h uczestniczyły w zajęciach poświęconych życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. W pierwszej części warsztatów odkrywali różne twarze pisarza, śledząc najciekawsze, nieco humorystyczne wydarzenia z jego życia. W drugiej części, czytając fragmenty Trylogii, próbowali odpowiedzieć na pytanie:
Czy humor Sienkiewicza śmiesz y do dziś?
Warsztaty przygotowała p. Justyna Kwolek.
UROCZYSTA WIZYTA!
11-05-2016    

UROCZYSTA WIZYTA W FILII NR 6 WiMBP W RZESZOWIE


Dnia 10.05.2016 roku uczniowie kl. III b naszego gimnazjum pod opieką Pani Renaty Bomby oraz Pani Dyrektor Jolanty Pietrasz odwiedzili osiedlową bibliotekę z okazji Tygodnia Bibliotek.

Gimnazjaliści, specjalnie na ten dzień, przygotowali część artystyczną. Było książkowo, wesoło i wzruszająco. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie czytali sentencje o książkach i bibliotece, następnie wręczyli Paniom Bibliotekarkom kwiaty i drobne upominki, m.in. zakładki do książek wykonane samodzielnie przez gimnazjalistów oraz symboliczne laurki z życzeniami. Na zakończenie spotkania, Dawid, zagrał na harmonijce, a Dorian wręczył pamiątkową tablicę z hasłem "Biblioteka"

Spotkanie było wyjątkowe również z tego względu, że nasza młodzież wysłuchała arcyciekawej prelekcji na temat historii książki i piśmiennictwa na przestrzeni wieków, przygotowanej przez Panią Justynę Muchę-Szylar - kierownika Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, czego dowodem były liczne pytania zadawane prelegentce. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia unikatowych książek oraz cennych pamiątek związanych ze światem literatury.

Na zakończenie wizyty Kierownik Biblioteki, Pani Maria Gulak, podziękowała nam za pamięć o Dniu Bibliotekarza i podarowała nam wszystkim książki.
DZIEŃ BIBLIOTEK!
9-05-2016    

8 maja - Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek


„Myślę, więc czytam. Czytam, wiec jestem”


Dnia 09.05.2016 roku uczniowie kl. III b naszego gimnazjum wraz z Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz złożyli wizytę w naszej szkolnej bibliotece z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniowie wręczyli laurki z życzeniami, zakładki do książek, kwiaty oraz słodkie upominki. Przeczytano także cytaty o bibliotece, a na zakończenie spotkania Dawid zagrał na harmonijce.
Jeszcze raz życzymy wszystkim bibliotekarzom, a szczególnie
Naszym Paniom Bibliotekarkom: Pani Anice i Pani Ewie słońca, radości i wielu czytelników!
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI!
30-04-2016    

225. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


3 maja 1791 roku po burzliwej debacie Sejm Wielki przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Z okazji 225. rocznicy tego wielkiego wydarzenia 29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła uroczysta akademia upamiętniająca dzieło naszych przodków.
POSŁUCHAJ MUZYKI...DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH!
28-04-2016    

„Zaczytane” ZSO nr 4 w Rzeszowie


23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, i z tej okazji działo się u nas w szkole, oj działo się… :)

W ciągu tygodnia czytali książki: uczniowie, Nauczyciele, Wychowawcy…i Szanowna Dyrekcja :)

Na przerwach, choć na parę minut, „zniknęły” tablety i komórki…,a w rękach uczniów pojawiły się czasopisma, lektury i zbiorki wierszy…
Wynajęci detektywi wyszukali najbardziej zaczytany „korytarz” (I miejsce -„skrzydło humanistyczne”).
W szkolnej bibliotece był „czytelniczy korek”, a w szkolnym ogrodzie fruwały książki :)
Odbyły się też konkursy i happening na holu szkoły.
KONKURS WIEDZY O RZESZOWIE!
28-04-2016    

KONKURS WIEDZY O RZESZOWIE


27 kwietnia br. w Auli Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się etap finałowy III edycji konkursu wiedzy o Rzeszowie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: "Rzeszów - to moje miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam". Nasze liceum reprezentowały uczennice: Patrycja Zioło i Wiktoria Zielińska. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 25 maja 2016 roku.ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI!
25-04-2016    

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole


"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"


23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczenia nagród literackich czy spotkania autorskie.

W naszej szkole, w tym tygodniu, właśnie z okazji Święta Książki odbędą się konkursy czytelnicze, plastyczne, pogadanki i dyskusje na lekcjach oraz godzinach wychowawczych. Proponujemy wymianę książek (słynny na świecie bookcrossing ), a w środę 27 kwietnia zamiast telefonów i tabletów weźmy ze sobą ulubioną lekturę. Tego dnia spotkajmy się też na holu, na długiej przerwie, by razem poczytać różne ksiązki, bo jak mówi Umberto Eco: "Kto czyta książki, żyje podwójnie”


A jak czytają gimnazjaliści? Tylko same lektury? A może same streszczenia…? A może, i tej wersji się trzymajmy, czytamy chętnie i to nie tylko lektury? A co słychać w naszej bibliotece? Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 6615 woluminów i co roku powiększa się o kolejne nowości.

W tym roku najczęściej wybieranymi tytułami spośród powieści dla młodzieży były:
1. J. Green „Gwiazd naszych wina”, „Papierowe miasta”
2. K. Gier - Trylogia czasu: „Czerwień rubinu”, „Błękit szafiru”, „Zieleń szmaragdu”
3. K. Creagh „Nevermore”
4. K. Cass „Elita”, “Rywalki”
5. B. Fitzpatrick seria Szeptem
6. C. C. Hunter “Urodzona o północy”

Zachęcamy więc do odwiedzenia naszej biblioteki i do spoglądania na półkę ”Polecamy do przeczytania”, gdzie prezentujemy nowości wydawnicze oraz książki docenione przez naszych uczniów. Przypominamy także, że co miesiąc zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie czytelniczym. Obecnie trwa konkurs czytelniczo-fotograficzny „Sleeveface” polegający na zrobieniu zdjęcia, na którym okładka książki łączy się z sylwetką osoby i tworzy spójny obraz. O szczegóły zapytajcie w bibliotece.SUKCESY PRZEDMIOTOWE!
04-2016    

LAUREAT I FINALIŚCI!


JANEK PAŁKA Z KLASY 3F UZYSKAŁ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
TYTUŁ LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII!

Opiekun: mgr Ewa Dudek


UCZESTNIKAMI ROZGRYWKI FINAŁOWEJ KONKURSU Z INFORMATYKI BYLI
MIKOŁAJ INGLANT Z KL. 3E ORAZ JAKUB NIEDZIAŁEK Z KL. 3F

Opiekun: mgr Justyna Pałys


GRATULUJEMY!!!SUKCES LITERACKI!
25-04-2016    

GRATULACJE DLA AGATY!


Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2LO Agata Ziobroń jest zwyciężczynią etapu wojewódzkiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989". Opiekun mgr Renata Bomba.

Gratulujemy laureatce eliminacji wojewódzkich i życzymy sukcesu na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 3 czerwca 2016r.w Krakowie.

Trzymamy kciuki!KONKURS INFORMATYCZNY!
23-04-2016    

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE INFORMATYCZNYM!


W czwartek 22 kwietnia w Zespole Szkół Elektronicznych odbył się konkurs informatyczny ZSE PROGRAMER'S. Nasze gimnazjum godnie reprezentowało pięciu uczniów klas trzecich.
Trójka z nich WOJCIECH DUDEK, MIOŁAJ INGLANT I KACPER KĄDZIELA w rozgywce eliminacyjnej otrzymali wyróżnienia plasując się w pierwszej dziesiątce.
OGROMNE GRATULACJE! Opiekun: mgr Justyna Pałys
SUKCES SIATKARZY!
22-04-2016    

SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!
AWANS DO WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU GIMNAZJADY!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej awansowała do WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU GIMNAZJADY W PIŁCE SIATKOWEJ. Nie tracąc ani seta chłopcy wygrali Gimnazjadę Rejonową pokonując zespoły z gimnazjum w Łętowni oraz gimnazjum w Zaczerniu. Nastpinie wygrali Półfinał wojewódzki pokonując gimnazja z Starego Dzikowca i Pruchnika. Ostatni raz nasz szkoła była w finale wojewódzkim gimnazjady w piłce siatkowej chłopców 10 lat temu.


Gratulujemy dużego sukcesu!

Na zdjęciu reprezentacja szkoły, od lewej stoją: Maksymilian Świder, Grzegorz Pączek, Kacper Szpanelewski, Piotr Kaczor, Patryk Kołcz, Karol Rzegocki, Marek Rozborski, trener Bartłomiej Skowron. Od lewej klęczą: Arkadiusz Kościółek, Przemysław Witko, Daniel Szajna, Michał Skowron, Jakub Herda.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.