Jesteś tutaj: strona główna / aktualnościZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015-2016WYPRAWKA SZKOLNA 2015 - INFORMACJE


PODSUMOWANIW WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO!
2-11-2014    

W dniu 24 października w sali widowiskowo-kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych, za rok szkolny 2013/2014.

Od trzech lat klasyfikacja szkół odbywa się pod honorowych patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W tej kategorii sklasyfikowano 462 gimnazja w województwie.

Dzięki wspaniałym wynikom sportowym uzyskanych przez uczniów Naszej szkoły ,oraz zaangażowaniu kadry nauczycielskiej w tej zaszczytnej klasyfikacji zajęliśmy bardzo wysokie VI miejsce –co jest najlepszym rezultatem w historii szkoły.

Natomiast 31 października 2014 r. odbyło się podsumowanie Miejskiej rywalizacji sportowej za rok szkolny 2013/2014, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce wśród szkół gimnazjalnych miasta Rzeszowa. Gratulacje!!!
WIELKA PODRÓŻ PO POLSCE!
15-10-2014    

WIELKA PODRÓŻ PO POLSCE

zespołowa gra edukacyjna dla gimnazjalistów


W dniu święta Edukacji Narodowej młodzież z Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie wzięła udział w grze edukacyjnej "Wielka podróż po Polsce". Podczas wycieczki "zwiedzili" Polskę wzdłuż i wszerz, wykazali się wiedzą oraz zdobyli nowe informacje na temat historii, przyrody, kultury, mediów i geografii.

Gimnazjaliści doskonale znali odpowiedź na większość zadawanych pytań, potrzebnych informacji mogli szukać w publikacjach zakupionych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej oraz w Internecie, gdzie na czas wyszukiwali odpowiedzi na konkretne pytania za pomocą słów kluczowych.

Gimnazjaliści z klasy II F przyznali, że gry planszowe to doskonały sposób na interesujące spędzenie wolnego czasu w gronie rówieśników.

Zajęcia przygotowały panie: Anika Siorek i Bożena Mikuła a grę poprowadziły panie z WiMBP Filia nr 6 w Rzeszowie. Gra odbyła się w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2./2014.

DZIEŃ NAUCZYCIELA!
15-10-2014    

14 października 2014 r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Uroczysta akademia odbyła się w holu szkoły. Na wstępie, usłyszeliśmy oryginalne piosenki w wykonaniu naszych uczniów. Potem Pani Dyrektor B. Śmiałek powitała zebranych gości oraz nauczycieli i uczniów. Następnie uczennica kl. III a -zastępca przewodniczącej szkoły - przekazała Pani Dyrektor życzenia oraz symboliczny flakonik z oliwą:, która ma być wlewana do głów uczniów w razie potrzeby: Potem odbyła się, przeplatana różnymi wesołymi scenkami, część artystyczna. Młodzi artyści profesjonalnie wcielali się w nauczycieli, w dziennikarzy, spikerów telewizyjnych, ale najlepiej odgrywali role uczniów: Kuba z kl. III a wręczył Pani Dyrektor kamienną tablicę z dekalogiem dla nauczyciela. Śmiechu było co niemiara! Po tej części artystycznej wysłuchaliśmy trzech piosenek, a następnie przedstawiciele SU naszej szkoły wręczyli Pani Dyrektor piękne róże w podziękowaniu za codzienny trud pracy nauczyciela oraz jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, a wszystkim zebranym za przybycie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III a oraz kl. II b pod kierunkiem p. Renaty Bomby. Pani Danuta Wnęk zajęła się oprawą muzyczną, a Pani Beata Pleban przygotowała scenografię. • 9:00 - 10:30 - spotkanie z podróżnikiem - hol szkoły


 • 9:00 - 10:30 - pokazy chemiczne - mała sala gimnastyczna • OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA!
  15-10-2014    

  14 października w całej Polsce obchodzone są Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przygotowała przyjęcie urodzinowe książkowym misiom. Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz młodzież z Gimnazjum nr 7. Uczniowie z klasy IIc czytali przedszkolakom opowiadania z książeczki "Przygody pluszowych misiów" Stephena Attmore oraz zachęcali najmłodszych do zabaw ruchowych.

  W ten sposób nasze gimnazjum włączyło się w obchody Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia, promując książkę i czytelnictwo wśród młodych odbiorców.

  Do występu uczniów przygotowała pani Iwona Borowiec, a opiekę sprawowała p. Anika Siorek.

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA!
  05-10-2014    

  "Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania"


  Dnia 29.09.2014 roku obchodzimy "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum wraz z Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz oraz Panią Renatą Bombą złożyli wizytę u "Naszych Sąsiadów" - Przedszkolaków z PP nr 34 w Rzeszowie.

  Na wstępie, Pani Renata Bomba powitała licznie zgromadzone dzieci wraz z opiekunami oraz omówiła cel spotkania. Następnie, Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz wręczyła przedszkolakom kosz pełen kasztanów i przeczytała bajkę o przygodach Lwa Teodora. Później uczniowie kl. III a gimnazjum odczytali wesołe wierszyki, a Pani Renata przeczytała pouczającą bajkę o Myszce i Lwie. Po każdej części, dzieci biły brawo i z ochotą dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bohaterów bajek. Komentarzom i śmiechom nie było końca…:), dlatego "Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania" w PP nr 34 można zaliczyć do bardzo udanych.

  Mamy nadzieję, że już niedługo znów się spotkamy :) :)

  OTRZĘSINY!
  25-09-2014    

  Otrzęsiny dla klas pierwszych!
  SPRZĄTANIE ŚWIATA!
  19-09-2014    

  OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"


  W 21 już edycji akcji "Sprzątanie świata", rozpropagowanej przez Fundację Nasza Ziemia, wzięła udział klasa IIe, która 18 września sprzątała otoczenie szkoły, a uczeń Dawid Trafidło oddał do recyklingu 1800 szt. baterii.

  Opiekun Ewa Dudek


  Przypominamy o prowadzonej przez szkołę całorocznej zbiórce makulatury, elektrośmieci, telefonów komórkowych, baterii !!!

  Dla najskuteczniejszych "ekozbieraczy" czekają nagrody !!!

  Zbiórką i przekazywaniem odpadów do recyklingu zajmują się nauczycielki biologii Ewa Dudek i Tamara Micał.
  PROJEKT "NARODOWE CZYTANIE"
  9-09-2014    

  ZSO nr 4 w Rzeszowie czyta dzieła H. Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiego projektu "Narodowe Czytanie"


  W tym roku nasza szkoła czynnie uczestniczy w trzeciej edycji akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Publiczne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza odbyło się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W naszej szkole świętowaliśmy "spotkanie" z H. Sienkiewiczem na ogrodzie szkolnym przy symbolicznym "Dębie Wolności", w piątek (05.09.2014r.) oraz w poniedziałek (08.09.2014r.) podczas wspólnej lektury "Trylogii" oraz innych dzieł tego wielkiego pisarza. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz, Pani Wicedyrektor Beata Śmiałek, nasi nauczyciele (na czele z Panią Aniką Siorek, która uczestniczyła w 5 lekcjach), pani pedagog, uczniowie klas I, II, III gimnazjum oraz pracownicy szkoły. Jesteśmy zadowoleni, że z naszego zaproszenia skorzystały również Panie, które spacerowały lub były na placu zabaw obok naszej szkoły (One także czytały H. Sienkiewicza). Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie kl.3a, 3b, 2b oraz 1c wywiązali się ze swoich powierzonych wcześniej, zadań doskonale - m. in. przygotowali plakaty o akcji, portfolio o życiu i twórczości pisarza oraz wzorowo odczytali fragmenty książek naszego noblisty.

  Mamy nadzieję, że takie wspólne czytanie dzieł naszych pisarzy i poetów będzie w szkole kontynuowane, bo jak mówi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski: "Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach (…) Najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury tak pięknie jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę"

  Organizator spotkań Renata Bomba
  NOWY ROK SZKOLNY!
  1-09-2014    

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015


  1 września - początek nowego roku szkolnego. Serdecznie powitaliśmy wszystkich po wakacyjnym wypoczynku, a szczególnie pierwszoklasistów gimnazjum i liceum. Uroczystość prowadziła Pani Jolanta Pietrasz, która od 1 września 2014 roku objęła stanowisko Dyrektora szkoły.

  Wszystkim życzymy sukcesów, wytrwałości w dążeniu do obranego celu, niech szkoła w której uczymy się i pracujemy spełni oczekiwania, niech będzie dla wszystkich szczególnym miejscem.

  ---------
       WAKACJE!
  27-06-2014      CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!
  15-06-2014    

  Cała Polska czyta dzieciom i my też!

  10 czerwca 2014 r. z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, uczniowie klasy I b, II a i III c naszego gimnazjum wraz z Panem dyrektorem Ryszardem Soboniem i Panią Renatą Bombą odwiedzili Przedszkole nr 35 w Rzeszowie. Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Renatę Bobko, głos zabrał Pan Dyrektor R.Soboń, który po krótkim przemówieniu, odczytał utwór pt. ” Wesołe literki” Następnie ucharakteryzowani i przebrani gimnazjaliści profesjonalnie deklamowali wiersze kilku znanych polskich poetów. Po tej wesołej części artystycznej przedszkolaki wspólnie z nauczycielką panią Renatą Bombą wyrecytowały wiersz pt. „Kaczka dziwaczka”. Na zakończenie wystąpiły dzieci z grupy VI, które przedstawiły utwór Juliana Tuwima „Pan Hilary”. W ostatniej części naszego spotkania Pani Dyrektor podziękowała nam za wizytę i poczęstowała nas słodyczami.

  Nasze wspólne czytanie, roześmiane buzie dzieci i fantastyczna atmosfera w Przedszkolu nr 35 były dowodem na to, że "Czytanie to największa zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła".

  Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie internetowej Przedszkola nr 35 w Rzeszowie: pp35.edupage.org

  GLOBE GAMES!
  15-06-2014    

  GLOBE Games 2014 - Badaj Klimat z Programem GLOBE - Badawcza Kampania Klimatyczna


  W dniach od 7 do 10 czerwca 2014r. w okolicach Iwonicza i Strzyżowa odbyło się seminarium dla najaktywniejszych uczniów Programu GLOBE (Polskie GLOBE GAMES) pod hasłem Badaj Klimat z Programem GLOBE - Badawcza Kampania Klimatyczna. W tegorocznym seminarium uczestniczyli uczniowie klas I, II i III naszego Gimnazjum: Szymon Janicki, Jakub Olszewski, Michał Wilk, Michał Zych, Jan Pałka, Jakub Niedziałek i Szymon Pasierb. Zajęcia odbyły się w okolicy Iwonicza i Strzyżowa oraz Gwoździanki - Stacji Meteo, gdzie zajęcia poświęcone zostały zagadnieniu zmian klimatycznych. Odwiedziliśmy również malowniczy rezerwat "Prządki", Zamek Kamieniec - Odrzykoń, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Kopalnię Ropy Naftowej w Wietrznie, gdzie odbyły się zajęcia z zakresu geologii i paleoklimatologii oraz hutę szkła w Rymanowie. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na temat badań w ramach Programu GLOBE - wykonując zadania na stanowiskach dydaktycznych. Na zakończenie seminarium, w części artystycznej zaprezentował się Zespół No 1 z naszego Gimnazjum, którego opiekunem jest Pani Iwona Bednarz. Seminarium było formą wyróżnienia najlepszych szkół Programu GLOBE w Polsce.

  Opiekunowie: Wiesława Cichoń, Anika Siorek, Dorota Zembroń  PREMIERA SPEKTAKLU!
  7-06-2014    

  Dnia 26.05.2014r. na deskach Teatru ,,Maska,, po raz kolejny wystąpiła działająca w naszej szkole grupa teatralna ,,Kaliope,,. Młodzi aktorzy tym razem pokazali swój talent w premierze spektaklu pt. ,,Król Żaglonosy,,. Przedstawiona w sztuce baśniowa historia miała głębszy sens, gdyż stanowiła refleksje na temat tego, czym jest szczęście. Spektakl bardzo się wszystkim podobał, a świadczyły o tym gromkie brawa, które otrzymali młodzi aktorzy. ,,Król Żaglonosy,, zostanie jeszcze raz przedstawiony na deskach Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie na okoliczność pożegnania absolwentów naszego gimnazjum w dniu 23.06.2014r. Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem sztuki serdecznie zapraszamy!
  "DZIEŃ WOLNOŚCI!"
  5-06-2014    

  Obchody "Dnia Wolności" w naszej szkole

  Dnia 4.06.2014 roku z okazji 25.rocznicy wydarzeń 1989 roku odbyła się, przed głównym budynkiem naszej szkoły, uroczysta akademia. Wzięli w niej udział: Pan Dyrektor Ryszard Soboń, Pani wicedyrektor Beata Śmiałek, przedstawiciele SU wraz z Panią Bożeną Mikułą oraz uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawcami.


  Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, Pan Dyrektor wygłosił krótkie przemówienie i odczytał list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Następnie, Przewodnicząca Szkoły, przeczytała List Minister Edukacji Narodowej

  Po tym wystąpieniu, Pan Dyrektor wraz z Przewodniczącą Szkoły, przy pieśni pt. "Wolność" Marka Grechuty, posadził "Dąb Wolności" z tabliczką, wykonaną specjalnie na tę uroczystość. Upamiętnia ona pierwsze wolne wybory. W kolejnej części tego wyjątkowego spotkania, uczniowie kl. II a i II b przedstawili refleksje na temat Wolności i Ojczyzny.

  Następnie Pani Renata Bomba odczytała wypracowania uczniów kl. II i III na temat: "Za co kocham Polskę?". Na zakończenie uroczystości zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcia.

  Mamy nadzieję, że ta szczególna "Lekcja Wolności" pozostanie na długo w naszych sercach i pamięci. Jesteśmy dumni z faktu, że nasza szkolna społeczność odpowiedziała na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Minister Edukacji Narodowej.

  Wierzymy głęboko, że ten symboliczny dąb będzie przypominał nam i następnym pokoleniom, że naszym wspólnym obowiązkiem jest troska o Ojczyznę, bo jak powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski : "Wolność nie ma granic. Nasze Święto Wolności jest też świętem całego wolnego świata."
  < nowsze starsze >
  Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.