Jesteś tutaj: strona główna / aktualności

ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016-2017

GIMNAZJADA MIEJSKA!
30-01-2016    

WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY!


Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej zajęła I MIEJSCE w gimnazjadzie miejskiej. Drużyna Gimnazjum nr 7 nie tracąc seta wygrała wszystkie mecze grupowe oraz finał pokonując zespoły z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjaum nr 9 w Rzeszowie, tym samym uzyskując awans do rozgrywek rejonowych.
SkŁad zespołu: Karol Rzegocki, Przemysław Witko, Kacper Szpanelewski, Daniel Szajna, Kacper Mosoń, Marek Rozborski, Piotr Kaczor, Patryk Kołcz, Jakub Herda, Maksymilian Świder, Arkadiusz Kościółek, Michał Skowron.
Trener: Bartłomiej Skowron
Gratulujemy sukcesu!!!

WARSZTATY EDUKACYJNE!
23-01-2016    

WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PRAW CZŁOWIEKA


22 stycznia 2016 r. pani Natalia Szwedo z WiMBP Filia nr 6 w Rzeszowie przeprowadziła w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 7 warsztaty edukacyjne z zakresu praw człowieka, nierówności społecznych i tolerancji.

Uczestniczyła w nich młodzież z klasy III F. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na różne aspekty dyskryminacji oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas może stać się sprawcą lub ofiarą dyskryminacji. Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, podejmując trudne tematy i odwołując się do własnych doświadczeń. Gimnazjaliści szukali przyczyn tych konfliktów, zastanawiali się do czego prowadzą uprzedzenia, stereotypy i jakie zachowania im towarzyszą.
Organizatorki warsztatów: p. E.Jopek-Frend, p. A.Siorek.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
17-01-2016    

MINI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!


16 stycznia 2016 w Zespole Szkół Energetycznych odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Drużyny naszego gimnazjum zajęły I i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
SPOTKANIE OPŁATKOWE!
08-01-2016    

SPOTKANIE OPŁATKOWE...

Dnia 8 stycznia 2016r. przeżywaliśmy w naszej szkole uroczystość opłatkową wraz z Rodzicami uczniów. W części artystycznej wystąpiła młodzież prezentując recytacje, śpiewając piękne utwory. W radosnej, rodzinnej i pełnej życzliwości atmosferze spędziliśmy wspólnie ten wieczór.
WIGILIA SZKOLNA!
22-12-2015    

UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!


"Jest w moim kraju zwyczaj, że dzień wigilijny
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie"
C.K. Norwid


Dnia 22 grudnia 2015r. uczestniczyliśmy w szkolnej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas której harcerze przekazali nam Światełko Betlejemskie. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprowadził nas w radosny , świąteczny czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.
ŚWIĄTECZNE MIASTECZKO!
20-12-2015    

NIEZWYKŁY KONCERT NA RZESZOWSKIM RYNKU!


19 grudnia 2015, sobota, na rzeszowskim Rynku odbył się wspaniały koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły. Było bardzo nastrojowo, świątecznie, tanecznie i z humorem. Koncert uświetnił kolejny już weekend "Świątecznego Miasteczka".

Wystąpili: Martyna Dudek, Patrycja Zioło, Krystain Tłuczek oraz absolwentki Gabriela Szeliga i Patrycja Pałys - śpiew. Na gitarach grali: Patrycja Łobodzińska i Michał Janik. Tańczyli: Janek Byjoś, Miłosz Bajda, Wiktoria Łobodzińska, Jadwiga Rzeźwicka. Skecz kabaretu BEZ przedstawili: Kamil Chwaszcz, Sławek Szetela, Patryk Lelakowski, Józef Marczak, Martyna Dudek i Wiktoria Łobodzińska.

WIELKI FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI!!!
14-12-2015    PODZIĘKOWANIE!
6-10-2015    BOWIM – PODKARPACIE Sp. z o.o.Prezes BEST Construction Jacek PiętaPrezes KARPAT - BUD Tomasz Polek


WIZYTA W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ!
14-12-2015    

Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece Austriackiej


W dniach 20. 11 i 27.11. uczniowie klas 1c i 2b wraz z opiekunką Agnieszką Batóg odwiedzili Bibliotekę Austriacką działającą przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Młodzież zapoznała się z bogatym zbiorem albumów, podręczników, słowników i powieści autorów austriackich w języku niemieckim. Uczniowie mieli czas na przeglądnięcie wybranych pozycji.

Duże zainteresowaniem uczniów wzbudziły lektury młodzieżowe napisane bardzo przystępnym językiem. Opiekunka biblioteki - Pani Ewa Cwanek -Florek opowiedziała nam o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski m. in. o spotkaniach literackich, wystawach artystycznych oraz o zbliżającym się Tygodniu Filmów Niemieckich. Na koniec naszej wizyty uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Austrii.

Najlepsi okazali się Mikołaj Chlebowicz z klasy 1c oraz Kinga Czarnik z klasy 2b. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz oceny celujące z języka niemieckiego.

Wszyscy uczniowie zadeklarowali, że będą odwiedzać to miejsce i korzystać ze zbiorów biblioteki.

O wizycie uczniów można przeczytać na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego

PROJEKT MASS!
14-12-2015    

Motivate and Attract Students to Science


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła w ramach pracy w Międzynarodowym Programie GLOBE uczestniczy w projekcie MASS "Motivate and Attract Students to Science", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu LIFELONG LEARNING PROGRAMME, COMENIUS Multilateral networks. Głównym celem projektu jest promocja efektywnych metod i narzędzi, wzmacniających zainteresowanie i motywację uczniów do nauki przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Najważniejszym elementem projektu jest wskazanie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji jak również wspieranie młodzieży osiągającej gorsze wyniki w nauce. Zastosowanie narzędzi ICT w edukacji matematyczno-przyrodniczej... Wykorzystanie metody badawczej w pracy z najmłodszymi uczniami... Efektywne metody motywowania młodzieży mniej chętnej do nauki przedmiotów ścisłych... To tylko niektóre tematy poruszane w projekcie MASS. W ramach MASS w naszej szkole podczas lekcji zrealizowano następujące tematy; biologii "Blushing plants", geografii "How do they live" i informatyki "Madia społecznościowe - zastosowanie mediów społecznościowych w edukacji szkolnej". Szczegółowe informacje nt. projektu można znaleźć na stronie www.mass4education.euWIZYTA W LABORATORIUM!
10-12-2015    

Uczniowie klasy IC w Laboratorium Chemii Kosmetycznej w WSIiZ w Kielnarowej.


W dniu 9 grudnia br. uczniowie klasy IC uczestniczyli w zajęciach w laboratorium Chemii Kosmetycznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Laboratorium wyposażone jest w sprzęt i bazę surowcową. Na stanowiskach badawczych uczniowie mogli skorzystać z mieszadeł magnetycznych i mechanicznych, wag, łaźni wodnych i wielu innych urządzeń. Podczas warsztatów uczniowie otrzymali pełnowartościowe kosmetyki - kremy, żele i błyszczyki do ust w oparciu o surowce identyczne z tymi, jakich używają producenci kosmetyków. Udział w warsztatach dał możliwość zdobycia wiedzy o podstawowych technologiach wytwarzania i składnikach kosmetyków - było naukowo, kolorowo i pachnąco! a zdobyte umiejętności uczniowie mogą wykorzystać wykonując własne kosmetyki w domu (coraz modniejsza w ostatnim czasie kosmetyka "home made").SZLACHETNA PACZKA!
7-12-2015    

Weekend Cudów i Wielka Szlachetna Paczka
w ZSO nr4 w Rzeszowie
Stwórzmy Największą Szlachetną Paczkę w Rzeszowie


Już od paru dni w naszej szkole przygotowywujemy wielką Paczkę dla Rodziny, którą wybraliśmy z bazy danych. Chętnych do pomocy nie brakuje: Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie czynnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Cieszymy się, że już po raz drugi,, możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu.

Aby nasza Paczka była naprawdę wielka, potrzebujemy, nie tylko wsparcia rzeczowego (listy potrzeb Rodziny w różnych miejscach szkoły), ale tez finansowego. Dlatego prosimy uczniów o poinformowanie rodziców o tej szlachetnej akcji. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup niezbędnych produktów.

W Weekend Cudów, 12 grudnia, zawieziemy Paczkę do magazynu, skąd zostanie ona, przez wolontariuszy, przewieziona do Rodziny.

Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i dobre serce.
Koordynator akcji Renata Bomba


ZAJĘCIA W PRACOWNI FIZYKI URZ!
4-12-2015    

ZAJĘCIA W PRACOWNI FIZYKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO!


W dniu 3 grudnia br. uczniowie klasy IC z innowacją matematyczno - fizyczną uczestniczyli w cyklu doświadczeń fizycznych - Pracowni Fizyki URz przygotowanych przez panią dr Sylwię Budzik. Energia nie znika, Jak porusza się kulka w powietrzu? Kto i co tak naprawdę przyciąga. Na zakręcie zwolnij. Uwaga siła dośrodkowa! "Elektryka prąd nie tyka", Wszystko zaczęło się od jasności - to problemy które rozwiązywali uczniowie wykonując eksperymenty. Udział w zajęciach pokazał, jak wykorzystać wiedzę o charakterze naukowym do rozwiązywania problemów. Ponadto gimnazjaliści uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Rzeszowskiego - było naukowo i wesoło!

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA XII KADENCJI!
30-11-2015    

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA XII KADENCJI!


Dnia 22 października 2015 roku przeprowadzono w naszej szkole wybory do Rady Młodzieży Rzeszowa XII kadencji.

Wybory przeprowadziła komisja składająca się z członków Samorządu Uczniowskiego w składzie: Aleksandra Chruściel, Patrycja Łobodzińska i Karolina Kowal.

Łącznie oddano 787 głosów. Głosów nieważnych 44

Wyniki poszczególnych kandydatów:

  1. Adrian Chwiałkowski (II d)- 153 głosy
  2. Izabela Najda (III f) - 141 głosów - zrezygnowała po wyborze
  3. Dawid Kołacz ( III b) - 97 głosów
  4. Ferdynand Ungeheuer (II f)- 90 głosów
  5. Emila Zachara (I g) - 71 głosów
  6. Kamila Gwizdała ( II b) - 69 głosów
  7. Karolina Lęcznar ( II d) - 64 głosy
  8. Karolina Bierut ( I e) - 58 głosów

Nasze gimnazjum reprezentować będą: Adrian Chwiałkowski (II d) i Dawid Kołacz ( III b), Liceum natomiast jedyny zgłoszony kandydat - Oliwia Żelazny (II al)TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
29-11-2015    

Szósty Andrzejkowo-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt


W sobotę 28 listopada 2015 r. odbył się Szósty Andrzejkowo-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez Stowarzyszenie Lokalne Salos Don Bosco i Powiatową Stację Sanepidu w Rzeszowie.W sportowej rywalizacji w kategorii gimnazjów wzięło udział osiem szkół, min.reprezentacja naszej szkoły. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły rozgrywki grupowe zakończyła na pierwszym miejscu, wygrywając z Gimnazjum 8, Gimnazjum w Boguchwale i Gimnazjum 11. Pozwoliło im to walczyć w finale. Niestety nasze dziewczęta przegrały z reprezentacją Gimnazjum Krasne i zajęły drugie miejsce. Emocje podczas rozgrywek były ogromne a radość z drugiego miejsca-jeszcze większa.

Dyplomy i puchary wręczali: Jerzy Cypryś -radny woj.podkarpackiego, ks.Paweł Gacek-organizator turnieju oraz Ewelina Janicka - zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów, która została powołana do reprezentacji Polski kadetek, juniorek i seniorek. Wszystkim naszym zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów.

Naszą szkołę reprezentowały:Zuzanna Cynk, Dominika Haligowska, Gabriela Pikor, Wiktoria Porada , Barbara Warzocha ,Kornelia Filip . Alicja Blok i Laura Wolanin. Opiekun p.Edyta Sworszt.

< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.