Jesteś tutaj: strona główna / aktualności


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ!
03-2015    

SUKCES SIATKARZY!


26 marca 2015 r. Siatkarski Ośrodek Szkolny w Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie był organizatorem Wojewódzkiego Międzygimnazjalnego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO nr 4 w Rzeszowie. Zawody odbyły się na obiektach ZSO nr 4 w Rzeszowie i wzięło w nich udział 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Grano do dwóch wygranych setów. Zespoły zajmujące trzecie miejsca w grupach grały o V miejsce, a dwa pierwsze zespoły grały półfinały ( pierwszy z Gr. I z drugim z Gr II oraz drugi z Gr. I z pierwszym z Gr. II.) Zwycięzcami okazali się gospodarze wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc w turnieju ani jednego seta. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń S.O.S - Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie - Arkadiusz Kościółek.

W skład reprezentacji Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie weszli:
Arkadiusz Kościółek, Kacper Wilk, Maksymilian Gajewski, Piotr Szczepanik, Maksymilian Świder, Paweł Dobrzański, Piotr Michałek, Jakub Mikuś oraz Krzysztof Tłuczek
Trenerem zespołu jest Ryszard Soboń


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

  1. S.O.S Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie
  2. Gimnazjum w Siedliskach
  3. Gimnazjum Nr 12 w Rzeszowie
  4. ZS w Widełce
  5. Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie
  6. Gimnazjum Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Wszyscy zawodnicy i trenerzy zostali nagrodzeni! Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali symboliczne statuetki, a najlepsze zespoły – okazjonalne dyplomy i puchary. Trenerowi oraz młodym reprezentantom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
21-03-2015    

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!


W tym roku popularnie zwany "Dniem wagarowicza" pierwszy dzień wiosny wypadł w sobotę. W szkole obchodziliśmy go w piątek świetnie się bawiąc na wspólnym aerobiku i podziwiając zaćmienie słońca.
WARSZTATY EDUKACYJNE!
17-03-2015    

W poniedziałek, 16 marca grupa 45 uczniów Gimnazjum nr 7 pod opieką p. A. Zielińskiej i p. A. Siorek uczestniczyła w zajęciach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej, które zorganizowała p. A. Kolek. Zajęcia miały charakter warsztatowy i w czasie nich młodzież zgłębiała tajniki: Mikroświata, Grafiki komputerowej, Kolorowej chemii i Robotyki.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem konstruowali roboty, własnoręcznie wykonywali kosmetyki ekologiczne, poddawali obróbce cyfrowej fotografie, identyfikowali zapachy oraz obserwowali liczne obiekty pod mikroskopem. Ponadto zwiedzili zaplecze Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w tym mini zoo, alpakarium, stadninę koni. Na zakończenie pracownicy naukowi uczelni zapoznali gimnazjalistów z ofertą edukacyjną WSIiZ.
SPOTKANIE Z JĘZYKOZNAWCAMI!
17-03-2015    

Spotkanie w wybitnymi językoznawcami na URz


W poniedziałek, 16 marca uczniowie klas IIc, IId i IIe wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu – debacie profesora Jerzego Bralczyka z profesorem Kazimierzem Ożogiem w ramach VIII Tygodnia Polonistów, które odbyło się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W debacie wzięło udział kilkaset osób. Wystąpienie prof. J. Bralczyka (wybitnego językoznawcy) miało niebanalny charakter. Rolę gospodarza pełnił prof. K. Ożóg, który rozmowę rozpoczął od recytacji wiersza własnego autorstwa zatytułowanego „Czaj kolo bazę, kumaj”. Był to pretekst do dyskusji o najbardziej ekspansywnych tendencjach w języku. Barwny język, zabawne przykłady, elokwencja i wiedza, a także umiejętności aktorskie profesorów sprawiły, że debata przerywana była kilkakrotnie oklaskami i salwami śmiechu. Organizatorem wyjścia była pani Iwona Borowiec.
DZIEŃ LICZBY PI!
16-03-2015    

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI.


14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (w amerykańskim zapisie dat piszemy najpierw miesiąc, potem dzień, czyli 14 marca to 3.14, a Pi = około 3,14). Dzień ten traktowany jest jako ŚWIĘTO MATEMATYKI, podczas którego organizowane są różne konkursy i zabawy matematyczne.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Wszyscy uczniowie gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie "Rebusowy zawrót głowy" polegającym na rozwiązywaniu rebusów matematycznych a wybrane drużyny z klas drugich wzięły udział w turnieju matematycznym. Wygrała drużyna z klasy II b.
Organizatorzy: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA!
16-03-2015    GIMNAZJADA W PŁYWANIU!
14-03-2015    

Ogromny sukces naszych pływaków!


W marcowych zawodach w pływaniu nasi zawodnicy zdeklasowali przeciwników wygrywając 7 z 10 konkurencji.


OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW
GIMNAZJALNA LIGA TENISA STOŁOWEGO!
12-03-2015    

Zaproszenie na II edycję Indywidualnej Gimnazjalnej Ligii Tenisa Stołowego.
Zawody odbędą się w następujących terminach: 14.03, 28.03, 9.05.
Regulamin zawodów i dodatkowe informacje umieszczone są na tablicy obok siłowni oraz u nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzaty Nastaj i Edyty Sworszt.
Dla najlepszych zawodników i zawodniczek atrakcyjne nagrody!KONKURS "MONARCHIE XX WIEKU"!
7-03-2015    

W styczniu odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Monarchie XXI w.". Uczniowie poznawali współczesne królestwa przez wykonanie prezentacji na temat losowo wybranego państwa. Najlepsi okazali się: Jan Pałka i Bartosz Baran z klasy II f oraz Martyna Chorzępa z I e, którzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkami. Gratulujemy!


Organizatorzy: A. Ciechanowska, B. Dec-Rejman, A. LustofinSUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!
6-03-2015    

Dnia 5.03 w Błażowej rozegrane zostały rejonowe zawody w tenisie stołowym w ramach Gimnazjady. Nasza drużyna chłopców w składzie: Rafał Stąpor i Michał Majcher zajęła w nich I miejsce, uzyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!
SUKCES ZESPOŁU TEATRALNO - KABARETOWEGO "BEZ"!
1-03-2015    

Wyróżnienia dla Zespółu Teatralno-Kabaretowego "Bez"


28 lutego podczas XIV Wojewódzkiego Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie Zespół Teatralno - Kabaretowy "Bez" z naszej szkoły otrzymał dwa wyróżnienia : dla całej grupy za skecz pt. "Adam i Eva" w języku niemieckim oraz wyróżnienie za grę aktorską dla Damiana Twardowskiego.

Grupa przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli : pp. Barbary Krauss, Danuty Wnęk i Jolanty Stefańskiej - Wacław. Uczniowie otrzymali indywidualne upominki i zaproszenie na bezpłatne zajęcia do Szkoły Języków Obcych Promar z nativ spikerem.

W skład grupy wchodzą uczniowie z klasy II G oraz II F : Martyna Dudek , Damian Twardowski, Hubert Filip, Patryk Lelakowski, Józef Marczak, Hubert Micał, Maciej Hulbój, Maciej Małek , Sławomir Szetela. Zespół w tym roku wystąpił po raz pierwszy w tym składzie poza szkołą.

Nie będzie to ostatni występ zespołu, który wkrótce będzie można obejrzeć na II Powiatowym Konkursie Teatralnym , który odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie 26 marca 2015 r.SUKCES SPORTOWY!
19-02-2015    SUKCES W PRORAMIE GLOBE!
7-02-2015    

W bieżącym roku szkolnym zostaliśmy wyróżnieni jako aktywna szkoła Programu GLOBE w Polsce i będziemy uczestniczyć w Międzynarodowych warsztatach GLOBE GAMES w Pradze w dniach od 28 do 31 maja 2015r. Systematycznie prowadzimy badania i obserwacje w zakresie Atmosfera, Hydrologia, Pokrycie terenu, Fenologia.

Badania atmosferyczne - polegają na codziennych pomiarach i obserwacji (w południe słoneczne): rodzaju chmur, stopnia zachmurzenia, maksymalnej, minimalnej i bieżącej temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego oraz pomiaru temperatury ziemi.
Badania wykonują uczniowie klasy III E i II G - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Dorota Zembroń.

Badania hydrologiczne - polegają na cotygodniowym pobraniu próbki wody z rzeki Wisłok oraz zbadaniu wskaźników jej jakości. Badania prowadzą uczniowie klasy II E - nauczyciel opiekujący się grupą badawczą i raportowaniem wyników - Ewa Dudek.

Pokrycie terenu/badania biologiczne - polegają na przeprowadzeniu obserwacji naziemnych wybranego terenu czyli określeniu zwarcia drzew i pokrycia gruntu oraz określeniu gatunków dominujących i subdominujących drzew (dwa razy w roku wiosną i jesienią). Celem badań jest zrozumienie otaczającego nas krajobrazu. W tym roku szkolnym badania zostały przeprowadzone w dniu 24 października w parku przy WSK. Zespół badawczy tworzyli: uczniowie klasy III E.

Fenologia - polega na monitorowaniu długości okresu wegetacyjnego drzewka globowskiego. Badania prowadzone będą od marca bieżącego roku zespół badawczy tworzą uczennice klasy II F.MALOWANE LICZBAMI!
5-02-2015    

Malowane liczbami!


W grudniu i styczniu pani Barbara Krupa uczyła chętnych gimnazjalistów jak rozwiązywać obrazki logiczne. Jest to rodzaj łamigłówki, w której po zamalowaniu w odpowiedni sposób kratek otrzymuje się obrazek. Uczniom bardzo spodobał się ten nowy rodzaj rozrywki umysłowej.
Pod koniec stycznia odbył się konkurs MALOWANE LICZBAMI. Najlepsi okazali się: Jakub Mikuła z II d oraz Radomir Łoś z I e.
Nagrody w konkursie ufundowało Wydawnictwo Logi. Więcej informacji o obrazkach logicznych i innych łamigłówkach można znaleźć na stronie www.wydawnictwologi.pl
NOWOROCZNE SPOTKANIE
27-01-2015    

Noworoczne spotkanie z pensjonariuszami Domu Seniora


W dniu 26 stycznia 2015r w Ośrodku Wsparcia w Rzeszowie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne młodzież y naszego Gimnazjum z pensjonariuszami Domu Seniora. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń noworocznych. W programie znalazły się również wiersze o Bożym Narodzeniu i kolędy w których śpiew włączyli się wszyscy obecni. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Opiekunowie: Danuta Wnęk, Dorota Zembroń

< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.