Jesteś tutaj: strona główna / aktualnościMARSZ SZLACHETNEJ PACZKI!
22-11-2015    

„Wiwat Szlachetna Paczka! Wiwat! ”


21. listopada, już po raz drugi, wzięliśmy udział w marszu Szlachetnej Paczki, który zainaugurował 15. edycję tej ogólnopolskiej akcji. W ten uroczysty sposób Paczka otworzyła bazę rodzin w potrzebie po raz 15. w historii. Od soboty każdy może zostać darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej rodziny w potrzebie.

Marsz odbywał się w 16 miastach wojewódzkich i my także, w Rzeszowie, przyłączyliśmy się do tej inicjatywy. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa, (ponad 40 osób!!!) Dzielnie, z uśmiechem i śpiewem na ustach maszerowali uczniowie naszego gimnazjum, liceum oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Było wesoło i radośnie, a także uroczyście.

Naszą obecność doceniła P. Ania Ferenc - koordynator ds. promocji projektu Szlachetna Paczka w woj. podkarpackim. Po raz kolejny byliśmy najliczniejszą grupą ze szkół, które w marszu brały udział :) !!!

„Bardzo dziękuję wam wszystkim, że tu jesteście. Dla mnie ideał SZLACHETNEJ PACZKI sprawdza się w tym marszu, jesteśmy blisko potrzebujących - mówił ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki - Chciałbym, żeby zniknęła bieda w Polsce i żeby ludzie nawzajem sobie pomagali. My możemy zmienić ten kraj”

Szczegóły akcji na stronie Szlachetnej Paczki oraz na stronach m. in. Gazety Wyborczej, TVN 24, Rzeszów News, TVP Rzeszów.
Koordynator akcji - Renata Bomba


KONKURS PRZYRODNICZY!
17-11-2015    

GRATULUJEMY MARYSI I DANIELOWI! ZAJĘLI II MIEJSCE!


W dniu 19.11.2015 został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Przyroda Twój Przyjaciel - "W leśnym runie". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Wrona z klasy 3d i Daniel Koczynasz z klasy 1f. Ich prace zajęły II miejsce. Laureatom wręczono nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun - pani Tamara Micał
KONKURS NA LOGO!
17-11-2015    

GRATULUJEMY NATALII! Została wyróżniona w konkursie na "Logo symbolizujące jakość powietrza"


Uczennica klasy 3e Natalia Müller została wyróżniona w konkursie na "Logo symbolizujące jakość powietrza" ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w dniu 12 listopada 2015r. dyplomy i nagrody wręczała Maria Kurowska - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. W uroczystości brał również udział Andrzej Kulig - Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, który odpowiadał na pytania dotyczące jakości powietrza w województwie podkarpackim.
Opiekun: Ewa Dudek
ZAPROSZENIE NA MARSZ!
15-11-2015    

Zaproszenie do „Marszu Szlachetnej Paczki”


„Będzie zabawa! Będzie się działo!
W Szlachetnej Paczce, tak fajnie tutaj jest…” :)


W sobotę 21 listopada 2015 r. o godzinie 11.00 w Rzeszowie (ALEJA POD KASZTANAMI) odbędzie się Marsz Paczki i Akademii! Będziemy wspólnie świętować Otwarcie Bazy Rodzin.

Zapraszamy serdecznie uczniów naszej szkoły, nauczycieli, rodziców, naszych przyjaciół. Nie może nas tam zabraknąć!!! Tak jak w tamtym roku, pokażmy, że w potrafimy się zjednoczyć w dobrym i szlachetnym celu.
Zróbmy plakaty, zamówmy słońce i przemaszerujmy ulicami Rzeszowa.

Szczegóły akcji u Pani Renaty BombyOBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!
10-11-2015    

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Ten dzień zwieńczył blisko półtorawiekowe dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania po 123 latach utraconej na skutek zaborów wolności. Pamięć o tym dniu pomogła Polakom przetrwać hitlerowską okupację w czasach II wojny światowej i prawie pół wieku zależności od Związku Radzieckiego.


Do obowiązków młodego pokolenia Polaków należy pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. Im zawdzięczamy wolność. Dlatego też, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej nie szczędzili ofiar najwyższych.


Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu. Jego główną częścią był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów: Weroniki Puc, Oliwii Pietryki, Zuzanny Kowalskiej, Weroniki Szczypek, Kacpra Mosonia, Karoliny Lęcznar i Kacpra Koraba przygotowany przez panie: Małgorzatę Soję Durek, Danutę Wnęk, Annę Ciechanowską i Bogumiłę Dec-Rejman. Ta cenna lekcja historii ukazała znaczenie patriotyzmu i szacunku dla wielkiego „dziedzictwa, któremu na imię Polska”.WYSTAWA INTERAKTYWNA!
5-11-2015    

INTERAKTYWNA WYSTAWA POPULARNONAUKOWA!


W dniu 4 listopada br. uczniowie naszej szkoły (klasa IC i IIIC) zainteresowani naukami matematyczno-fizyczno-informatycznymi uczestniczyli w Interaktywnej Wystawie Popularnonaukowej zorganizowanej przez Konsorcjum URiSE Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes i Uniwersytet Rzeszowski. Uczniowie z zapałem otoczyli wszystkie eksponaty udostępnione na wystawie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty przybliżające wiedzę z matematyki i fizyki, przede wszystkim układanki geometryczne, zagadki logiczne i modele ukazujące wybrane zjawiska fizyczne np. tor antygrawitacyjny - eksponat pokazujący wpływ środka ciężkości na ruch obiektów, Lustro Frankensteina oraz Łuk Tryumfalny. Kto chciał mógł sprawdzić za pomocą kierownicy, czy Pitagoras miał rację. Nie brakowało chętnych do składania Twardogłowego (model ludzkiej czaszki), czy też Spirali Życia (DNA). Odważni budowali most wg pomysłu Leonarda da Vinci. Starsi gimnazjaliści rozgryzali rekurencję na przykładzie wieży Hanoi. Wszyscy spisali się świetnie!
CHROŃMY ŚRODOWISKO!
3-11-2015    

UCZNIOWIE ZSO4 CHRONIĄ ŚRODOWISKO!


Przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii, makulatury oraz telefonów komórkowych. W poprzednim roku szkolnym oddaliśmy do recyklingu ponad 100 kg baterii, kilka ton makulatury. Uczniowie, którzy przekażą największą ilość w/w surowców zostaną jak co roku nagrodzeni. Przemysław Witko z kl.3c oddał już we wrześniu 1400 szt. baterii. Zaangażujcie w tę akcję rodziców, sąsiadów, znajomych.
Szkolni koordynatorzy akcji: Ewa Dudek, Tamara Micał (sale biologii 21, 20)HALLOWEEN!
30-10-2015    

STRASZNIE I WESOŁO!


W grupach klas 1C i 1E w dniach 29 i 30 października br. świętowaliśmy na języku angielskim "Halloween". Było strasznie i wesoło;)
WIECZÓR FILMOWY!
29-10-2015    

WIECZÓR FILMOWY!


28 października odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez SU "Wieczór filmowy". Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas trzecich gimnazjum i młodzież z XII LO. Spotkanie odbyło się w holu szkoły, a uczestnicy ubrani w wygodne "domowe" stroje oglądali filmy świetnie się przy tym bawiąc :) Szkoła może być i JEST fajna!!!
WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA!
25-10-2015    

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY RZESZOWA!


Dnia 22 października przeprowadzono w naszej szkole wybory do Rady Młodzieży Rzeszowa XII kadencji. W skład rady wchodzą uczniowie klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły wybierani są dwaj przedstawiciele na okres dwuletniej kadencji. Obecnie Rada liczy 51 członków. Radni spotykają się raz w miesiącu na spotkaniach ogólnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Nasze gimnazjum i liceum reprezentować będą:
Adrian Chwiałkowski (II d) , Dawid Kołacz ( III b) i Oliwia Żelazny (II aLO)OTWARCIE PARKU PAPIESKIEGO!
25-10-2015    

OTWARCIE PARKU PAPIESKIEGO!


11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości otwarcia Parku Papieskiego w Rzeszowie. Po uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Kazimierza Górnego nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie Parku Papieskiego. Otwarcia dokonali przecinając wstęgę m.in.: Prezydent Miasta Rzeszowa T. Ferenc, Przewodniczący Rady Miasta A. Dec, JE Ks. Bp K. Górny, Wojewoda Podkarpacki M. Chomycz-Śmigielska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego W. Buczak
SALKA REHABILITACYJNA!
23-10-2015    

SALKA REHABILITACYJNA!


Dzięki Sponsorom, Dobroczyńcom i Miłośnikom, funkcjonuje w naszej szkole PIĘKNA SALKA REHABILITACYJNA. DZIĘKUJEMY !
SPOTKANIE NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM!
20-10-2015    

Spotkanie z naukowcami Uniwersytetu Rzeszowskiego


W dniu 19 października br. uczniowie naszego gimnazjum - klasy IC z innowacją matematyczno - fizyczną w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych "Odnawialne Źródła Energii" pani prof. M. Pociask, gdzie prowadzony jest monitoring pracy stacji modułów fotowoltaicznych. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli dużo informacji o widmowych charakterystykach energooszczędnych źródeł światła, jak również o przestrzennym rozkładzie natężenia światła wokół źródeł światła. Obejrzeli układy hybrydowych odnawialnych źródeł energii np. wiatrak - moduł fotowoltaiczny. Zajęcia w Pracowni Innowacyjnych Konstrukcji Elektronicznych pana prof. A. Marszałka umożliwiły uczniom łączenie elektronicznych zestawów laboratoryjnych. Było to pierwsze z zaplanowanych cyklicznych spotkań z naukowcami Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego URz.
DZIEŃ PAPIESKI!
16-10-2015    

DZIEŃ PAPIESKI!


Dzień Papieski w naszej szkole, to oczywiście pyszne kremówki. Uczniowie ze szkolnego kółka Caritas, sprzedawali na przerwach, świeżutkie ciastka... zapachniało w tym dniu cukiernią.
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!
14-10-2015    

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!


13 października 2015 r., odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny wprawił nas wszystkich w wesoły nastrój. Szczególnym powodzeniem cieszył się występ „grupy baletowej chłopców z klasy 3” w „Jeziorze Łabędzim”. Dzięki młodym aktorom, każdy nauczyciel dowiedział się jakie niezbędne przedmioty powinien mieć podczas lekcji, jak np. lornetkę czy tubę.
Po raz kolejny gościliśmy w naszych progach Absolwentów, licznie w tym dniu odwiedzających swoich byłych wychowawców i dających tym samym dowód na to, że mile wspominają tutaj spędzony czas. Podczas akademii, mieliśmy okazję usłyszeć życzenia wyśpiewane przez nasze Absolwentki Gabrielę Szeligę i Zuzanna Jędrzejczyk.
< nowsze starsze >
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.