Jesteś tutaj: strona główna / galeria 2015-2016
Zakończenie klas trzecich
Zakończenie klas trzecich gimnazjum
ZAJĘCIA LABORATORYJNE Z CHEMII I BIOLOGII W CTiR WSiZ W KIELNAROWEJ
14 czerwca 2016r klasy drugie naszego gimnazjum pod opieką pani A.Kolek i A. Machnickiej miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii i biologii w CTiR WSIZ w Kielnarowej organizowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać krem i sól do kąpieli oraz zobaczyć, jak wygląda prawdziwa pracownia chemiczna. Podczas zajęć z biologii zagłębiliśmy się w mikroskopijny świat owadów. Z pomocą mikroskopu badaliśmy fragmenty owadów i roślin. Cały wyjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze ,a wielu uczniów bardzo zainteresowało się chemią i biologią.
LEKCJA W MUZEUM ENERGETYKI PODKARPACKIEJ W RZESZOWIE
Muzeum Energetyki Podkarpackiej powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów, oprowadzanych po Sali Muzealnej przez pana przewodnika, cieszyły się unikatowe eksponaty z przedwojennej elektrowni, a wśród nich urządzenia i przyrządy wykorzystywane w energetyce na przestrzeni 105 lat działalności firmy. Spragnieni wiedzy trzecioklasiści mogli obejrzeć unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE Dystrybucja uratowali przed zniszczeniem. W muzeum znajdują się m.in. liczniki energii Szpotańskiego, unikalne przyrządy pomiarowe, "kabel Potockiego" - najstarszy fragment kabla ziemnego, który doprowadzał prąd do zamku hrabiego Potockiego w Łańcucie, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie oraz pierwszy polski mikrokomputer "Meritum". Uwagę gimnazjalistów przykuł służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów - Meritum wyprodukowany w 1985r. Wizyta w muzeum była uzupełnieniem i utrwaleniem wiedzy z techniki. Dorota Zembroń
ZAJĘCIA EDUKACYJNE KLASY 1G W RZESZOWSIM SANEPIDZIE
7 czerwca klasa 1G realizująca innowację biologiczno-chemiczną pod opieką pani A.Kolek brała udział w zajęciach w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie . Zajęcia prowadziła Pani Alicja Zachara razem innymi pracownikami stacji. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy w tej instytucji. Uczniowie obejrzeli symulacje na przykład : jak wygląda świat po zażywaniu narkotyków i po wypiciu alkoholu. Uczestnicy mogli również poczuć się jak prawdziwi pracownicy stacji SANEPID-u.
WIELKI LITERACKI SUKCES!
AGATA ZIOBROŃ - uczennica 2 klasy naszego liceum w Finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich, losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989"
Województwo podkarpackie i naszą szkołę reprezentowała licealistka Agata Ziobroń, która została finalistką VII edycji tego konkursu. Napisała ona pracę o swoim krewnym Jozefie Krecie pt. "Ocalić od zapomnienia". Opiekunem naukowym była Pani Renata Bomba. Udział naszej licealistki w tej wielkiej gali, w obecności takich znakomitości świata nauki jak m.in. prof. Jerzy Wyrozumski - Sekretarz Generalny Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie i prof. Zygmunt Kolenda, przedstawicieli kuratorium, kombatantów to wielki zaszczyt i powód do dumy. Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów :)
"JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM"
10 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, w swoich szkołach, czytali wspólnie przyniesione przez siebie książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. My też, w tej ogólnopolskiej akcji - biciu rekordu w masowym czytaniu - wzięliśmy dzisiaj udział!!!
Zaprosiliśmy serdecznie Szanowną Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów gimnazjum i liceum, naszych absolwentów, rodziców, przyjaciół i znajomych do udziału w tym niecodziennym i wyjątkowym ?spotkaniu z książką?. O godz.10, wszyscy razem, przez ok.10 minut, czytaliśmy - każdy swoją lekturę. Do udziału w tym ważnym i symbolicznym przedsięwzięciu zostali zaproszenie honorowi goście m.in. przedstawiciele UM i UW, UR w Rzeszowie, przedstawiciele Kuratorium, Domu Kultury oraz Biblioteki (Filia nr 6) na Nowym Mieście, przedstawiciele mediów, ludzie teatru, sztuki, sportu, uczniowie SP nr 23 i SP nr 11 oraz PP nr 34 w Rzeszowie.
POMYŚL O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI
Nie wiesz, kim będziesz w przyszłości? Chcesz zdobyć konkretny zawód? pod takimi hasłami odbyło się 30 maja 2016r. spotkanie uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum z paniami z doradztwa zawodowego: Bernadettą Szal i Mariolą Lidwin. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się gdzie mogą szukać pracy (m.in. w Młodzieżowych Biurach Pracy, Centrach Kariery, Klubach Pracy, Hufcach Pracy, Centrach Edukacji i Pracy Młodzieży). W ramach projektu "OHP jako realizator usług pracy" realizuje elektroniczne centra młodzieży. Panie poinstruowały w jaki sposób napisać własną ofertę pracy, zwrócić uwagę na swoje mocne i słabe strony oraz radzić sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą. W przyszłości zastanowili się nad wyborem zawodu zgodnego z typem swojej osobowości. Zainicjowały wśród młodych inicjatywę podjęcia zatrudnienia w czasie wakacji, m.in. przy rozdawaniu ulotek, w klubach czy restauracjach. Być może ta praca nie jest w sferze ich marzeń, ale pozwoli zarobić pierwsze własne pieniądze i da satysfakcję ze swoich możliwości i umiejętności.
PRZEDSZKOLAKI I "STARY NIEDŹWIEDŹ" W ZSO NR 4 W RZESZOWIE
Dnia 02.06.2016 roku, z okazji Dnia Dziecka, gościliśmy u nas w szkole naszych miłych "sąsiadów", czyli grupę V z Przedszkola nr 34 wraz z Panią Dyrektor Alicją Bialic oraz Paniami Opiekunkami. Uczniowie kl. II g, właśnie z tego święta, przygotowali, pod opieką pani Renaty Bomby, krótką część artystyczną. Gimnazjaliści, poprzebierani za postacie z bajek i baśni, czytali fragmenty wierszy dla dzieci. Były też konkursy z upominkami oraz słodkościami i zabawa w "Stary niedźwiedź mocno śpi". Wesoły wierszyk przeczytała również Pani Dyrektor Beata Śmiałek. Wszyscy fajnie się bawili. Szkoda tylko, że deszcz zepsuł plan, ponieważ dla dzieci przygotowano konkursy sportowe na ogrodzie szkolnym. A tak wszyscy musieli się schronić na holu. Mamy nadzieję, że za rok słońce dopisze :)
1 CZERWCA - DZIEŃ SPORTU!
Z okazji Dnia Dziecka 01.06.2016r. w naszej szkole został zorganizowany "Dzień Sportu Szkolnego". Młodzież wzięła aktywny udział w konkurencjach sportowych i pokazie Pierwszej Pomocy. Imprezę sportową uświetnił występ zawodniczek Stali Rzeszów: Izy Matjas, Karoliny Pinkowskiej (studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego) oraz Wiktorii Żółkiewicz uczennicy klasy IIc.
INTERAKTYWNE ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM
W maju br. uczniowie naszej szkoły zainteresowani naukami przyrodniczymi uczestniczyli w Interaktywnej Wystawie Popularnonaukowej zorganizowanej przez Konsorcjum URiSE Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes i Uniwersytet Rzeszowski oraz warsztatach "Znajdź pomysł na siebie" przygotowujących młodego człowieka do podjęcia dobrych decyzji życiowych. Ponadto uczniowie wzięli udział w spektakularnej grze komputerowej Profesora Why, która przeniosła ich w fascynujący świat chemii poprzez wykonanie eksperymentów chemicznych w bezpiecznym, wirtualnym laboratorium. Wszyscy byli zachwyceni, że gra to doskonały materiał edukacyjny w pełni nadający się do nauki! Dorota Zembroń
LEKCJE PIERWSZEJ POMOCY!
W dniu 18 maja br. klasy licealne brały udział w warsztatach nt. udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez studentów trzeciego roku ratownictwa medycznego , Bartosza Drymajło oraz Konrada Hołotę. Przyszli ratownicy pokazali nam, jak zachowywać się w sytuacji zadławienia u dorosłego i niemowlęcia, utonięcia, próby samobójczej, resuscytacji RKO. Warsztaty pozwoliły uczestnikom uzyskać wiedzę na temat tak ważnych dla ratowania życia i zdrowia innych czynności.
"POLSKI ZŁOTY" - HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ
"Ludzkość wszystko zamienia na pieniądze i wydaje resztę" (W. Gombrowicz). Pieniądze są powszechnym i oczekiwanym elementem życia codziennego. Z upływem czasu zmienia się ich forma. Ewaluowały na przestrzeni dziejów rozwijając się wraz z rozwojem technologii. Dlatego też, ważna jest edukacja ekonomiczna. Zajęcia w tej materii odbyły się 18 maja 2016 r. w klasie 6a Szkoły Podstawowej nr23 w Rzeszowie. Poprowadzili je uczniowie Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie: Gabriela Bąk, Natalia Janik, Weronika Puc, Weronika Szczypek i Jakub Serwin pod kierunkiem pań: B. Dec - Rejman i M. Soji - Durek. Zajęcia odbyły się nowatorską metodą polegającą na tym, iż gimnazjaliści kierowali pracą młodszych kolegów w poszczególnych grupach. Służyli pomocą przy rozwiązywaniu krzyżówek, ćwiczeń, układaniu puzzli i gier dydaktycznych. Szczególne zainteresowanie wzbudził film pt. " Śladami polskiego złotego" a także uzupełnianie schematu dotyczącego polskich banknotów oraz podobizn władców na poszczególnych nominałach. Lekcja metodą warsztatową została przeprowadzona w ramach innowacji "Zostać kreatywnym i przedsiębiorczym". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Koordynator innowacji składa szczególne podziękowania pani dyrektor mgr Małgorzacie Adamskiej - Jesiołkiewicz i pani mgr Małgorzacie Merklinger - wychowawczyni klasy 6 a za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i życzliwą współpracę.
Mamy nadzieję na kontynuację współdziałania. B. Dec - Rejman
WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY SIATKARZY! I miejsce
W XI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa rozgrywanym 14-15 maja reprezentacja chłopców klasy IF zajęła I MIEJSCE. Drużyna SOS Gimnazjum Nr7 była niepokonana, wygrała wszystkie mecze grupowe, w półfinale pokonując drużynę AKS Gimnazjum Sportowe 2:0 oraz po bardzo emocjonującym finale zespół KADRY Województwa Podlaskiego 2:1.
Henryk Sienkiewicz w anegdocie
W związku z 100 rocznicą śmierci pisarza Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń" - podkreślili senatorowie. 16 maja klasy I a i I h uczestniczyły w zajęciach poświęconych życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. W pierwszej części warsztatów odkrywali różne twarze pisarza, śledząc najciekawsze, nieco humorystyczne wydarzenia z jego życia. W drugiej części, czytając fragmenty Trylogii, próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czy humor Sienkiewicza śmiesz y do dziś? Warsztaty przygotowała p. Justyna Kwolek.
8 maja - Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek!
Dnia 09.05.2016 roku uczniowie kl. III b naszego gimnazjum wraz z Panią Renatą Bombą oraz Panią Dyrektor Jolantą Pietrasz złożyli wizytę w naszej szkolnej bibliotece z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pani Dyrektor złożyła życzenia naszym Paniom Bibliotekarkom, a uczniowie wręczyli laurki z życzeniami, zakładki do książek, kwiaty oraz słodkie upominki. Przeczytano także cytaty o bibliotece, a na zakończenie spotkania Dawid zagrał na harmonijce. Jeszcze raz życzymy wszystkim bibliotekarzom, a szczególnie Naszym Paniom Bibliotekarkom: Pani Anice i Pani Ewie słońca, radości i wielu czytelników!
225. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 maja 1791 roku po burzliwej debacie Sejm Wielki przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Z okazji 225. rocznicy tego wielkiego wydarzenia 29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła uroczysta akademia upamiętniająca dzieło naszych przodków.
Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczenia nagród literackich czy spotkania autorskie.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016!
W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2016 uczniowie klas trzecich zdawali egzamin gimnazjalny, który jest obowiązkowym egzminem na zakończenie szkoły. Życzymy wszystkim wspaniałych wyników i sukcesów naukowych.
ZAWODY Z PIERWSZEJ POMOCY!
20 kwietnia 2016 odbył się konkurs pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowała drużya w składzie: Patrycja Zioło, Wiktoria Zielińska z 2LO i Klaudia Micał, Agnieszka Habaj z 1LO. W końcowej klsyfikacji dziewczęta zdobyły V miejsce. Gratulujemy sukcesu!
1050 rocznica CHRZTU POLSKI
W piątek 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w krótkiej inscenizacji chrztu Mieszka I, przygotowanej przez uczniów kl. Ic (A.Kot, M.Bajda, M.Wasilewski, N.Pleban, M.Chlebowicz) oraz IIIf (P.Łobodzińska, M.Dudek)pod opieką B.Kędzierskiej i B.Pleban oraz niezastąpionego ks. Marcina Wośka.
Jak wyglądał chrzest Mieszka I? Pewności nie ma. Nie ma jej co do miejsca i okoliczności. Jedyną pewną informacją zaczerpniętą z najstarszych polskich roczników dworskich jest nota zapisana pod datą 966, głosząca, iż Mysko dux Polonie baptizatur - "Mieszko, książę Polski, został ochrzczony". Natomiast na podstawie informacji tychże kronik oraz znacznie wcześniejszych zapisków kronikarzy biskupa Thietmara i Galla Anonima można wnioskować, że Mieszko I ochrzcił się w wigilię paschalną 966 roku, czyli 14 kwietnia. Nie ma też pewności, że chrzest odbył się w kaplicy na Ostrowie Lednickim -na to jednak wskazują badania archeologów. Jedno dziś jest pewne: to ten władca - książę Mieszko I po swoim chrzcie - dokonał zjednoczenia w jeden organizm państwowy ziem, które do dziś stanowią trzon Polski.
NIECH ŻYJE BAL! PÓŁMETEK LICEALISTÓW!
Dnia 8 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się bal pierwszej i drugiej klasy liceum. Na początku przedstawiciele klas przywitali panie dyrektor, wychowawców, nauczycieli wspomagających, nauczycieli oraz wszystkich przybyłych gości. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor wszyscy usiedli i zjedli danie gorące. Po obiedzie wszyscy zaczęli się bawić. Dziękujemy za wspólną zabawę!
ZAJĘCIA W PRACOWNI WIBROAKUSTYKI URZ
W dniu 31 marca 2016r. uczniowie klasy Ic z innowacją matematyczno - fizyczną uczestniczyli w zajęciach w pracowni wibroakustyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracownia umożliwia prowadzenie badań doświadczalnych w zakresie pomiarów pola akustycznego wokół ciał drgających i wytwarzających hałas np. silników elektrycznych, głośników, kolumn głośnikowych itp. Uczniowie mieli możliwość przebywania w komorze bezechowej tzn. takiej gdzie ściany, wsuwane drzwi i sufit były pokryte klinami, które całkowicie pochłaniają padające fale akustyczne - wrażenia były zaskakujące. Było to kolejne z zaplanowanych cyklicznych spotkań z naukowcami Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego URz.
Ogólnopolski Dzień Matematyki 2016 z polskimi przysłowiami!
8 marca 2016 r. był dniem szczególnym, gdyż obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Szkołę ozdobiły kolorowe plakaty, a klasy trzecie poprzez swoje trzyosobowe reprezentacje rozegrały dwugodzinny matematyczny mecz. Turniej składał się z interaktywnych pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, powiązanych ze znanymi przysłowiami z języka polskiego. Do każdego pytania dołączone były cztery odpowiedzi z których należało wybrać poprawną oraz krótki opis "na temat" pełniący rolę edukacyjną. Pokazaliśmy uczniom, że matematyka to fajny przedmiot i jak poprzez gry i zabawę możemy się jej nauczyć.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:
Tytuł Laureata otrzymała reprezentacja klasy IIIB w składzie: Maciej Kędzior, Szymon Drabek, Krzysztof Kowal
a wyróżnienie- reprezentacja klasy IIIC - Kacper Kądziela, Grzegorz Pączek, Marek Rozborski
oraz klasy III G: Józef Marczak, Sławomir Szetela, Kamil Chwaszcz.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Organizatorzy: Klasa 1c z innowacją matematyczno- fizyczną, Dorota Zembroń, Iwona Bednarz
UROCZYSTA WIECZORNICA - "KATYŃ... OCALMY OD ZAPOMNIENIA"
17 marca w Katedrze Rzeszowskiej odbyła się uroczysta Wieczornica upamiętniająca 76 rocznicę zbrodni katyńskiej.
Montaż słowno-muzyczny w reżyserii Mileny Tejkowskiej z gościnnym udziałem Przemysława Tejkowskiego przedstawili uczniowie Gimnazjum.
Oddaliśmy tym samym hołd tym, którzy za naszą ojczyznę oddali życie.
PAMIĘTAJMY!
"Jeż swój zwierz" - Kampania Edukacyjna Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie
9 marca 2016r. uczniowie klasy 1g innowacyjnej biologiczno-chemicznej oraz klasy 1d piłkarskiej wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Jeż swój zwierz" propagujących ochronę tych ssaków, żyjących w pobliżu naszych domów. Uczniowie dowiedzieli się, że jeże wcale nie jedzą jabłek lecz żywią się myszami, owadami, ślimakami itp. są więc sprzymierzeńcami człowieka w walce ze szkodnikami upraw. Ponieważ jeże to ssaki owadożerne druga część warsztatów dotyczyła rozpoznawania wielu gatunków owadów ich wieku, płci. Najwięcej emocji wzbudziły żywe okazy karaczanów, modliszek, świerszczy, które najodważniejsi uczniowie brali do ręki. Warsztaty prowadzili: Maciej Kunysz - trener edukacji ekologicznej i entomolog oraz wolontariusze EVS (Wolontariat Europejski) Nacho Solabre z Hiszpanii oraz Jeisy Bale z Francji. Dziękujemy za ciekawe zajęcia prowadzone również w języku angielskim.
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO!
Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego[ - coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r."zniknęło" aż 250 języków.
W 2012 roku w Polsce wystartowała kampania społeczna Ojczysty - dodaj do ulubionych zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury i Radę Języka Polskiego. Ma ona na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. 21 lutego 2013 ruszyła nowa kampania społeczna: Język polski jest ą-ę. Jej celem jest obrona znaków diakrytycznych i przeciwdziałanie nieużywaniu charakterystycznych polskich liter. Akcję wspierają m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Henryk Sawka, a patronuje jej Rada Języka Polskiego.
My też uroczyście świętowaliśmy z tej okazji. W szkole odbyły się konkursy literackie, językowe, ortograficzne, plastyczne, ciekawe lekcje języka polskiego oraz pogadanki na godzinach wychowawczych. Wykonano plakaty i gazetki dotyczące języka polskiego. Przygotowano audycję oraz prezentację multimedialną, a na holu zorganizowano happening pt. "Język polski uskrzydla" Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy dbać o piękno i ochronę języka polskiego, nie tylko od święta, ale i przez cały rok!
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE!
7, 8, 9 marca 2016 - rekolekcje wielkopostne w Kościele Opatrzności Bożej, wizyta Księdza Biskupa.
II TURNIEJ MINISIATKÓWKI!
9 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie, w ramach promocji szkoły oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie odbył się II Turniej Mini-siatkówki Chłopców klas IV-VI Szkoły Podstawowej tzw. Akademii Siatkówki. W turnieju rywalizowało 24 zespoły w trzech kategoriach. Turniej przeprowadzony został bardzo sprawnie, a nad organizacją czuwali trenerzy S.O.S. Gimnazjum Nr 7: Ryszard Soboń, Sebastian Warchałowski i Bartłomiej Skowron. Następny turniej odbędzie się 12 kwietnia 2016 r.
Zwycięzcy zawodów:
Kl. IV i młodsi: 1. SP 17 I Rzeszów 2. SP 2 II Rz. 3. SP 2 I Rz.
Kl. V: 1. SP 17 I Rz. 2. SP 27 I Rz. 3. SP 17 II Rz.
Kl. VI: 1. SP 6 I Rz. 2. SP 17 I Rz. 3. SP 6 II Rz.

Zapraszamy uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej na treningi piłki siatkowej w ramach MOS AKS Rzeszów w każdy dzień tygodnia.
Trenerzy:
Klasy III – IV: Ryszard Soboń - tel. 501 337 642
Klasy V: Sebastian Warchałowski - tel. 696 454 105
Klasy VI: Bartłomiej Skowron - tel. 605 571 728
GIMNAZJADA!
XV Międzygimnazjalne Zawody Pływackie o Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa i Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie - 3 lutego 2016 roku.
DRUŻYNA NASZEGO GIMNAZJUM ZAJĘŁA I MIEJSCE! GRATULACJE!
DZIEŃ ŚPIOCHA!
W środę 3 lutego 2016 świętowaliśmy Dzień Śpiocha. Można było trochę poleniuchować i zrelaksować się w czasie przerw. Największe śpiochy wylegiwały się w holu szkoły. Było wprawdzie śpiąco i nastrojowo, ale wszystkim dopisywał świetny humor. Już za rok kolejny taki dzień...
CZAR PAR DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!
29 stycznia już po raz 12 - ty odbył się w naszej szkole finał konkursu MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY CZAR PAR dla szkół podstawowych. Gościliśmy u siebie najlepszych z pięciu zaprzyjaźnionych szkół podstawowych: numer 10, 11, 17, 23 i 27. Uczniowie, startując parami, rozwiązywali zadania przygotowane w formie krzyżówek, łamigłówek i innych gier dydaktycznych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10. Organizatorzy konkursu: Barbara Krupa, Beata Myśliwiec, Ewa Dudek.
KARNAWAŁ 2016!
Zabawa karnawałowa - styczeń 2016.
SPOTKANIE OPŁATKOWE!
8 stycznia 2016 - uroczyste spotkanie opłatkowe dla Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły.
WIGILIA SZKOLNA 2015!
Uroczysta Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku.
KONCERT NA RYNKU "ŚWIĄTECZNE MIASTECZKO"
19 grudnia 2015, sobota, na rzeszowskim Rynku odbył się wspaniały koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły. Było bardzo nastrojowo, świątecznie, tanecznie i z humorem. Koncert uświetnił kolejny już weekend "Świątecznego Miasteczka". Wystąpili: Martyna Dudek, Patrycja Zioło, Krystain Tłuczek oraz absolwentki Gabriela Szeliga i Patrycja Pałys - śpiew. Na gitarach grali: Patrycja Łobodzińska i Michał Janik. Tańczyli: Janek Byjoś, Miłosz Bajda, Wiktoria Łobodzińska, Jadwiga Rzeźwicka. Skecz kabaretu BEZ przedstawili: Kamil Chwaszcz, Sławek Szetela, Patryk Lelakowski, Józef Marczak, Martyna Dudek i Wiktoria Łobodzińska.
INTEGRACJA!
Obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - to w naszej szkole dzień szczególny!
SZAFKI! SZAFKI! SZAFKI!
Mamy szafki dla każdego ucznia!
Szósty Andrzejkowo-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
W sobotę 28 listopada 2015 r. odbył się Szósty Andrzejkowo-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez Stowarzyszenie Lokalne Salos Don Bosco i Powiatową Stację Sanepidu w Rzeszowie.W sportowej rywalizacji w kategorii gimnazjów wzięło udział osiem szkół, min.reprezentacja naszej szkoły. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły rozgrywki grupowe zakończyła na pierwszym miejscu, wygrywając z Gimnazjum 8, Gimnazjum w Boguchwale i Gimnazjum 11. Pozwoliło im to walczyć w finale. Niestety nasze dziewczęta przegrały z reprezentacją Gimnazjum Krasne i zajęły drugie miejsce. Emocje podczas rozgrywek były ogromne a radość z drugiego miejsca-jeszcze większa. Dyplomy i puchary wręczali: Jerzy Cypryś -radny woj.podkarpackiego, ks.Paweł Gacek-organizator turnieju oraz Ewelina Janicka - zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów, która została powołana do reprezentacji Polski kadetek, juniorek i seniorek. Wszystkim naszym zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów. Naszą szkołę reprezentowały:Zuzanna Cynk, Dominika Haligowska, Gabriela Pikor, Wiktoria Porada , Barbara Warzocha ,Kornelia Filip . Alicja Blok i Laura Wolanin. Opiekun p.Edyta Sworszt.
Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece Austriackiej.
W dniach 20. 11 i 27.11. uczniowie klas 1c i 2b wraz z opiekunką Agnieszką Batóg odwiedzili Bibliotekę Austriacką działającą przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Młodzież zapoznała się z bogatym zbiorem albumów, podręczników, słowników i powieści autorów austriackich w języku niemieckim. Uczniowie mieli czas na przeglądnięcie wybranych pozycji. Duże zainteresowaniem uczniów wzbudziły lektury młodzieżowe napisane bardzo przystępnym językiem. Opiekunka biblioteki - Pani Ewa Cwanek -Florek opowiedziała nam o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski m. in. o spotkaniach literackich, wystawach artystycznych oraz o zbliżającym się Tygodniu Filmów Niemieckich. Na koniec naszej wizyty uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Austrii. Najlepsi okazali się Mikołaj Chlebowicz z klasy 1c oraz Kinga Czarnik z klasy 2b. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz oceny celujące z języka niemieckiego. Wszyscy uczniowie zadeklarowali, że będą odwiedzać to miejsce i korzystać ze zbiorów biblioteki.
Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady BADMINTONA CHŁOPCÓW!
W ubiegłym tygodniu w Tarnobrzegu odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintona chłopców. Reprezentacja Gimnazjum nr7 w Rzeszowie w składzie; Bartosz Soboń kl. If i Michał Skowron kl. IIf, zajęła V miejsce. Mimo, iż nasi zawodnicy wygrali trzy mecze w grupie (przegrali tylko jeden) ? to zajęli II miejsce, co niestety nie wystarczyło na wejście do strefy medalowej tych zawodów ( tylko pierwsza drużyna z każdej grupy wchodziła do finału). Mecze były wyrównane i stały na wysokim poziomie, tym bardziej V miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady uczniów naszej szkoły uważamy za wielki sukces. Trenerem i opiekunem zespołu jest Ryszard Soboń.
PRACE Z PLASTYKI!
Prace uczniów wykonane w ramach przedmiotu plastyka pod kierunkiem Pani Kingi Klaczkowskej - Noworol.
INNOWACJA Z PLASTYKI!
Prace uczniów wykonane w ramach innowacji z plastyki pod kierunkiem Pani Kingi Klaczkowskej - Noworol.
BANKOWY ZAWRÓT GŁOWY!
Narodowy Bank Polski, oprócz spraw finansowych, prowadzi też działalność edukacyjną. W ramach Dni Otwartych NBP uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką pań: Barbary Krupy i Bogumiły Dec - Rejman odwiedzili 23 listopada 2015r. Okręgowy Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Wzięli udział w multimedialnych grach: "Uratuj polskie złoto" i "Ewakuacja polskiego złota". Najbardziej aktywni otrzymali nagrody w postaci płyt DVD zawierających filmową opowieść o losach polskiego pieniądza oraz materiały szkoleniowe pt. " Zmodernizowane zabezpieczenia polskich banknotów". Przy stoisku Centrum Informacji o Euro uzyskali wiedzę na temat waluty obowiązującej w wielu krajach Unii Europejskiej. Ponadto obejrzeli wystawy: "Wojenne losy polskiego złota", "Złoto monetarne", "Fałszerstwa znaków" i "Pszczoła miodna". Gimnazjaliści robili sobie zdjęcia z ważącą 12,5 kg sztabą złota. Dużą atrakcją było spotkanie z panami ubranymi w repliki epokowych strojów i barwnie przedstawiających dzieje monety oraz prezentujących maszyny liczące pieniądze. Pobyt uczniom umilił poczęstunek słodkościami. Dzięki tym zajęciom młodzież szkolna zapoznała się z niezwykle ważną dla polskiej gospodarki branżą, jaką są finanse. Uczestnicy spotkania składają podziękowania organizatorom Dni Otwartych Narodowego Banku Polskiego.
WIZYTA W TVP RZESZÓW W RAMACH PROGRAMU OTWARTA FIRMA!
W niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych uczestniczyli 16 listopada 2015r. uczniowie gimnazjum klasy II e pod opieką pań: Barbary Krupy i Bogumiły Dec - Rejman. W siedzibie Telewizji Polskiej zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarzy telewizyjnych i sposobami przygotowania programów. Mieli możliwości sprawdzić swoje umiejętności w charakterze prezentera pogody. Natomiast w archiwum zapoznali się z tajnikami realizacji reportaży telewizyjnych. Obejrzeli film o historii TVP Rzeszów. Interesujące spotkanie z prezenterami ukazało uczniom rolę i zadania telewizji w przeszłości oraz obecnych czasach. Uczestnicząc w programie "Otwarta firma" szkoła wzięła po raz kolejny udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Koordynator programu wyraża swoją wdzięczność za umożliwienie zwiedzenia obiektów TVP Rzeszów.
Wiwat Szlachetna Paczka! Wiwat!
21. listopada, już po raz drugi, wzięliśmy udział w marszu Szlachetnej Paczki, który zainaugurował 15. edycję tej ogólnopolskiej akcji. W ten uroczysty sposób Paczka otworzyła bazę rodzin w potrzebie po raz 15. w historii. Od soboty każdy może zostać darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej rodziny w potrzebie. Marsz odbywał się w 16 miastach wojewódzkich i my także, w Rzeszowie, przyłączyliśmy się do tej inicjatywy. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa, (ponad 40 osób!!!) Dzielnie, z uśmiechem i śpiewem na ustach maszerowali uczniowie naszego gimnazjum, liceum oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Było wesoło i radośnie, a także uroczyście. Naszą obecność doceniła P. Ania Ferenc - koordynator ds. promocji projektu Szlachetna Paczka w woj. podkarpackim. Po raz kolejny byliśmy najliczniejszą grupą ze szkół, które w marszu brały udział :) !!! ?Bardzo dziękuję wam wszystkim, że tu jesteście. Dla mnie ideał SZLACHETNEJ PACZKI sprawdza się w tym marszu, jesteśmy blisko potrzebujących - mówił ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki - Chciałbym, żeby zniknęła bieda w Polsce i żeby ludzie nawzajem sobie pomagali. My możemy zmienić ten kraj? Szczegóły akcji na stronie Szlachetnej Paczki oraz na stronach m. in. Gazety Wyborczej, TVN 24, Rzeszów News, TVP Rzeszów.
GRATULUJEMY MARYSI I DANIELOWI! ZAJĘLI II MIEJSCE!
W dniu 19.11.2015 został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Przyroda Twój Przyjaciel - "W leśnym runie". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Wrona z klasy 3d i Daniel Koczynasz z klasy 1f. Ich prace zajęły II miejsce. Laureatom wręczono nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun - pani Tamara Micał
KONKURS NA LOGO SYMBOIZUJACE JAKOŚĆ POWIETRZA!
Uczennica klasy 3e Natalia Müller została wyróżniona w konkursie na "Logo symbolizujące jakość powietrza" ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w dniu 12 listopada 2015r. dyplomy i nagrody wręczała Maria Kurowska - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. W uroczystości brał również udział Andrzej Kulig - Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, który odpowiadał na pytania dotyczące jakości powietrza w województwie podkarpackim.
Opiekun: Ewa Dudek
OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI!
10 listopada 2015 r. społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 uczciła pamięć tych, którzy „przez krew i blizny” ruszyli „na bój dla naszej (…) Ojczyzny”. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu. Jego główną częścią był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów: Weroniki Puc, Oliwii Pietryki, Zuzanny Kowalskiej, Weroniki Szczypek, Kacpra Mosonia, Karoliny Lęcznar i Kacpra Koraba przygotowany przez panie: Małgorzatę Soję Durek, Danutę Wnęk, Annę Ciechanowską i Bogumiłę Dec Rejman. Ta cenna lekcja historii ukazała znaczenie patriotyzmu i szacunku dla wielkiego „dziedzictwa, któremu na imię Polska”.
Interaktywna wystawa popularnonaukowa!
W dniu 4 listopada br. uczniowie naszej szkoły (klasa IC i IIIC) zainteresowani naukami matematyczno-fizyczno-informatycznymi uczestniczyli w Interaktywnej Wystawie Popularnonaukowej zorganizowanej przez Konsorcjum URiSE Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes i Uniwersytet Rzeszowski. Uczniowie z zapałem otoczyli wszystkie eksponaty udostępnione na wystawie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty przybliżające wiedzę z matematyki i fizyki, przede wszystkim układanki geometryczne, zagadki logiczne i modele ukazujące wybrane zjawiska fizyczne np. tor antygrawitacyjny - eksponat pokazujący wpływ środka ciężkości na ruch obiektów, Lustro Frankensteina oraz Łuk Tryumfalny. Kto chciał mógł sprawdzić za pomocą kierownicy, czy Pitagoras miał rację. Nie brakowało chętnych do składania Twardogłowego (model ludzkiej czaszki), czy też Spirali Życia (DNA). Odważni budowali most wg pomysłu Leonarda da Vinci. Starsi gimnazjaliści rozgryzali rekurencję na przykładzie wieży Hanoi. Wszyscy spisali się świetnie!
HALLOWEEN!
W grupach klas 1C i 1E w dniach 29 i 30 października br. świętowaliśmy na języku angielskim "Halloween". Było strasznie i wesoło;)
SALKA REHABILITACYJNA!
Dzięki Sponsorom, Dobroczyńcom i Miłośnikom, funkcjonuje w naszej szkole PIĘKNA SALKA REHABILITACYJNA. DZIĘKUJEMY !
SPOTKANIE z NAUKOWCAMI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO!
W dniu 19 października br. uczniowie naszego gimnazjum - klasy IC z innowacją matematyczno - fizyczną w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych "Odnawialne Źródła Energii" pani prof. M. Pociask, gdzie prowadzony jest monitoring pracy stacji modułów fotowoltaicznych. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli dużo informacji o widmowych charakterystykach energooszczędnych źródeł światła, jak również o przestrzennym rozkładzie natężenia światła wokół źródeł światła. Obejrzeli układy hybrydowych odnawialnych źródeł energii np. wiatrak - moduł fotowoltaiczny. Zajęcia w Pracowni Innowacyjnych Konstrukcji Elektronicznych pana prof. A. Marszałka umożliwiły uczniom łączenie elektronicznych zestawów laboratoryjnych. Było to pierwsze z zaplanowanych cyklicznych spotkań z naukowcami Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego URz.
DZIEŃ PAPIESKI!
Dzień Papieski w naszej szkole, to oczywiście pyszne kremówki. Uczniowie ze szkolnego kółka Caritas, sprzedawali na przerwach, świeżutkie ciastka... zapachniało w tym dniu cukiernią.
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!
13 października 2015 r., odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny wprawił nas wszystkich w wesoły nastrój. Szczególnym powodzeniem cieszył się występ „grupy baletowej chłopców z klasy 3” w „Jeziorze Łabędzim”. Dzięki młodym aktorom, każdy nauczyciel dowiedział się jakie niezbędne przedmioty powinien mieć podczas lekcji, jak np. lornetkę czy tubę ?. Po raz kolejny gościliśmy w naszych progach Absolwentów, licznie w tym dniu odwiedzających swoich byłych wychowawców i dających tym samym dowód na to, że mile wspominają tutaj spędzony czas. Podczas akademii, mieliśmy okazję usłyszeć życzenia wyśpiewane przez nasze Absolwentki Gabrielę Szeligę i Zuzanna Jędrzejczyk.
JESIENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ!
11 października 2015r. odbyły się „Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację – Hermanowa 2015”. Uczestniczyło w nich 18 uczniów naszej szkoły, którym nie straszne były niskie temperatury powietrza i silny wiatr. Dzielnie poszukiwali punktów ukrytych w lesie i nanosili na mapę, otrzymaną na starcie zawodów. Gorąca herbata i pieczona kiełbasa zakończyły niedzielną przygodę w Hermanowej. Opiekę nad drużyną sprawowały panie Aleksandra Szuba i Danuta Wróbel.
POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM - RADĘ SOBIE DAM...
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będą realizowane zajęcia z Projektu POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM - RADĘ SOBIE DAM skierowane do uczniów wszystkich klas gimnazjum. Zajęcia te mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów (podczas godzin wychowawczych) z wykorzystaniem różnych ciekawych technik jak np. nauka żonglowania, która wpływa na stymulację mózgu: poprawia koncentrację i synchronizację półkul mózgowych zwiększając efektywność nauki.
CZYTAMY, CZYTAMY, CZYTAMY...
Dnia 29.09.2015 roku o godz. 9.00 i 12.40 w udekorowanej plakatami czytelni, w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzień głośnego czytania" odbyły się 2 spotkania, na które zaproszeni zostali wspaniali goście: przedszkolaki z PP nr 34 w Rzeszowie oraz uczniowie kl. II b z SP nr 23 w Rzeszowie wraz z opiekunami. Część artystyczną, pod opieką P. Renaty Bomby, przygotowali uczniowie kl. 2g i kl. 3b naszego gimnazjum. Na spotkaniu zagościły również: Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz oraz P. Iwona Bednarz, które perfekcyjnie przeczytały opowiadania i wiersze współczesnych pisarzy. W czasie spotkania odbyły się konkursy literackie z nagrodami. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Nasi goście mieli też okazję zaśpiewać piosenki i recytować wiersze, a także odpowiadać na trudne, filozoficzne pytania dotyczące świata książek. Było wesoło, kreatywnie i książkowo. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwinąć w dzieciach pasję czytania oraz pokazać, że książka może być naszym przyjacielem.
ROZPOCZECIE SEZONU W PROGRAMIE GLOBE!
Uczniowie innowacyjnej (biologiczno-chemicznej) klasy Ig, pod opieką nauczyciela biologii Ewy Dudek, rozpoczęli całoroczne hydrologiczne badania wód Wisłoka w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE. Wyniki badań uczniowie będą systematycznie przesyłali do USA.
OTRZĘSINY LICEALISTÓW!
We wrześniu odbyły się OTRZĘSINY klasy 1 XII Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego. Zabawa odbyła się w stylu: „Lata 60-te”. Nasza młodzież naprawdę potrafi się świetnie bawić… niech inni zazdroszczą!
OTRZESINY 2015!
23 września odbyły się u nas w szkole otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były w tym roku "bajki". Każda klasa drogą losowania otrzymała swój temat do przebrania i zabawy. Były Teletubisie, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka, 101 Dalmatyńczyków, Smerfy i Myszka Miki. Uczniowie poszczególnych klas w pięknych strojach prezentowali swój program, włączając do zabawy wychowawców. Wielkim hitem Otrzęsin stała się torebka Pani Aniki Siorek (że nie wspomnieć o pantoflach). Po zakończeniu prezentacji i złożeniu uroczystej przysięgi, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.
OBÓZ SPORTOWY WE WŁADYSŁAWOWIE - SIERPIEŃ 2015!
W dniach 14-26 sierpnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły ... i nie tylko, cieżko trenowali i wypoczywali na Obozie sportowo - rekreacyjnym we Władysławowie. Dzień rozpoczynał się poranną zaprawą i aerobikiem. Oprócz treningów, które odbywały się dwa razy dziennie na obiektach Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" (hala sportowa, bieżnie lekkoatletyczne, boiska plażowe, basen i korty tenisowe), uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie odbyli wycieczkę, na której zwiedzali fortyfikacje obronne wybrzeża na Helu i w Jastarni. Byli w Ocean Parku z eksponatam ryb, wielorybów i innych zwierząt morski naturalnych rozmiarów. Kaszubska kapela uczyła ich kaszubskiego alfabetu oraz piosenek regionalnych. Młodzież spędzała czas w Parku Linowym oraz na Paintballu. Odbyli rejs statkiem pirackim po morzu i zażywali kąpieli słonecznych. A wieczorami bawili się na dyskotece, śpiewali karoke lub piekli kiełbaski na ognisku. Czas płynął bardzo szybko i niestety trzeba było pożegnać słoneczne Władysławowo i wrócić do Rzeszowa, ale kierownik Ryszard Soboń nam przyrzekł, że za rok wszyscy tam wrócą.
V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Dzień 25 września br. w naszej szkole był wyjątkowy, obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy I c w specjalnych komisjach sprawdzali "tabliczkową wiedzę" starszych kolegów, a także osób dorosłych pracujących w naszej szkole. Patrole Egzaminacyjne wyruszyły poza szkołę do Millenium Hall, aby przepytywać przypadkowych przechodniów, dotarły również do Domu Seniora i na Policję. Wszystkim towarzyszyły dobra zabawa, nauka oraz kolorowe rekwizyty! Zapraszamy do galerii zdjęć.
Koordynatorzy akcji panie Iwona Bednarz i Dorota Zembroń.
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 1D!
Klasa I D na wycieczkę integracyjną wybrała się w okolice "Lisiej Góry". W programie była gra w siatkówkę plażową, ognisko z pieczeniem kiełbaski i zwiedzanie Zalewu kajakami lub motorówką.
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 1F!
17 i 18 września uczniowie klas pierwszych i drugich bawili się na wycieczkach integracyjnych. I tak klasa 1f wyjechała aż do Krakowa. W programie był spacer po dziedzińcu wawelskim i Wielkim Rynku. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek historycznych. Po spacerze, wielką atrakcją był pobyt w Aquaparku krakowskim. Dzięki temu wyjazdowi , wszyscy lepiej się poznali i … polubili :)
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 1H!
Klasa I H integrowała się w kręgielni Galaktyka. Po 2 godzinach zaciętych rozgrywek w zbijaniu kręgli kulą udaliśmy się na lody. Szczęśliwi powróciliśmy do szkoły.
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 2B!
18 września uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy i pani Doroty Zaremby spędzili wspólnie cały dzień na wycieczce integracyjnej w Głogowie Małopolskim. Pogoda była wymarzona i sprzyjała różnorodnym atrakcjom przygotowanym przez organizatora NTB Active Club. Uczniowie mogli ćwiczyli grę w golfa pod okiem instruktorów, rozegrali turniej bulli i krykieta. Mieli okazję pobawić się na strzelnicy laserowej. Ważnym punktem pobytu w Głogowie było zwiedzanie zakładu produkcji styropianu i strefy SPA. Uczniowie poznali sposoby wykorzystania styropianu m.in. do tworzenia konstrukcji budowlanych, rzeźb ogrodowych i mebli. Na koniec organizatorzy przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbaski i degustację pizzy. Pani prezes rozdała zwycięzcom medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę styropianowe figurki. Wycieczka była bardzo udana, ośrodek NTB Active Club – niezwykle gościnny.
NARODOWE CZYTANIE!
5 września br. o godz. 16 w Rzeszowie przy Fontannie Multimedialnej młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Bomby i Pani Anny Ciechanowskiej wzięła udział w Wielkim Happeningu Czytelniczym. Podczas tegorocznej imprezy czytaliśmy fragmenty ?Lalki? Bolesława Prusa. Wzięliśmy także udział w licznych konkursach, animacjach i warsztatach. Kupiliśmy książki na Kiermaszu Książek Przeczytanych, a uczennica kl. III b - Karolina Szwajca - udzieliła wywiadu dla TVP Rzeszów. Za rok również włączymy się do tej akcji, by pokazać jak ważne jest w XXI wieku pielęgnowanie historii polskiej literatury, wzmocnienie tożsamości i dumy narodowej,i przede wszystkim jednoczenie Polaków jako wspólnoty.
MARSZ "SZLACHETNEJ PACZKI"!
Tańczyliśmy Poloneza.... w orszaku „Szlachetnej Paczki”
Dnia 3.09.2015 roku o godz.16 uczniowie naszej szkoły ( kilkadziesiąt osób!!! ) pod opieką Pani Renaty Bomby wzięli udział w „Studniówce SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Razem z innymi wolontariuszami odtańczyliśmy Poloneza na 100 dni przed Szlachetną Paczką .Warto dodać, że Delfina i Bartek-nasi absolwenci i zwycięzcy 5.edycji „Mam Talent” byli pierwszą parą.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym ogólnopolskim projekcie. Cieszymy się, że nasz udział został doceniony przez Panią Anię Ferenc – Koordynatora Regionalnego oraz Panią Ulę, wolontariuszkę, która w zeszłym roku aż 3 razy ( w grudniu, kwietniu i czerwcu) woziła paczki do wybranej przez nas rodziny.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Życzymy wszystkim, a szczególnie nowym uczniom, samych pietek i szóstek w nowym roku szkolnym.
Strona zgodna ze standardami CSS 2.1 i XHTML 1.1. Strona stworzona z myślą o przeglądarkach respektujących standardy internetowe.